Sosyal Medya Yönetimi İçin Kullanılan Araçlar

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Sosyal medya yönetimi yaparken, sosyal medya uzmanlarının işlerini kolaylaştıran ve çoğu sosyal medya ajansının kullandığı belli sosyal medya araçları vardır. Bu sosyal medya araçları, işinizin özellikle raporlama kısmında sizlere oldukça fayda sağlayacak, süreci oldukça hızlandıracaktır. Bunların yanında, sosyal medya araçları sayesinde, hedef kitle ile ilgili birçok bilgiye sahip olunabilir.

Sosyal medya yönetimi sürecinde kullanılan araçların bir kısmı paralı, bir kısmı ise parasızdır. Paralı olanların daha faydalı olduğu gerçeği malum olsa da işe yarayan parasız araçlar da mevcut. Crazyegg, Agorapulse, Sensekit, Monitera, Somera, BoomSonar, BoomSocial, Meaminds, Brand24, Mention, Radian6, Trackur, UberVU, Riva IQ, Buzzsumo, IFTTT, Hootsuite gibi sosyal medya araçları ile yönetim, ölçümleme ve analiz yapabilirsiniz.

Bu araçlarla ne kadar başarılı olduğunuzu, nasıl etkileşimler aldığınızı, aldığınız etkileşimlerin durumlarını detaylı bir şekilde göreceksiniz. Bu, nasıl bir strateji ile ilerlemeniz gerektiği konusunda size yardımcı olacaktır.

O zaman şimdi sizlere, sosyal medya yönetimi konusunda size destek olacak Hootsuite aracını anlatalım.

Sosyal Medya Yönetim Aracı: Hootsuite

Hootsuite ile Facebook, Twitter, Instagram, LinkedIn gibi hesaplarınızın kontrolünü yapabiliyorsunuz. hootsuit.com adresinden veya mobil uygulamasını indirerek kullanabileceğiniz sosyal medya aracında, öncelikle kendi hesabınızı oluşturmanız gerekiyor. Kendi hesabınızı oluşturduktan sonra yönettiğiniz sosyal medya sayfalarını tek tek ekleyebilirsiniz. Eklediğiniz sosyal medya hesaplarını artık tek sayfada görebilirsiniz. Tüm sosyal medya hesaplarını tek bir ekranda görmek gerçekten büyük avantaj. Her şey kontrolünüz altında.

Twitter sayfaları için belirlediğiniz anahtar kelimelerle ilgili konuşulan tüm tweetleri takip edebilirsiniz. Örneğin; bir çikolata markasının sosyal medyasını yönetiyorsanız “çikolata, tatlı, acıktım, bitter” gibi kelimelerin geçtiği tüm tweetleri görebilirsiniz. Böylece kullanıcılarla daha kolay ve daha hızlı bir şekilde etkileşime geçmiş olacaksınız. Uygulama ücretsiz, fakat kullanımı sınırlı. Daha fazla sayfanın kontrolünü sağlamak için satın almanız gerekiyor. Kesinlikle satın alınabilecek bir sosyal medya yönetimi aracı.

Sosyal medya araçları konusunda sizleri küçük de olsa bilgilendirmeye çalıştık. Umarız bu sosyal medya araçlarıyla bol etkileşimler alırsınız. Bir önceki yazımız olan Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Yapılır yazımızda sosyal medya yönetimi ile ilgili küçük ipuçları verdik. Umarız o yazımızı okursunuz. Şimdiden teşekkürler.Bir cevap yazın