Video İçerik

video-icerik

VİDEO İÇERİK NEDİR?

Video içerik, firmaların tanıtım ve pazarlama sürecinde görsel ve işitsel ögeleri, farklı ve dinamik nesnelerle bir araya getirerek oluşturulmuş içeriklerdir. Yalnızca bir resim veya yazıdan ibaret olmayıp hareketli ve aktif oluşu, insan beynine yolladığı mesajlar ile sıradan bir içerikten kat kat etkili olmakla birlikte reklam ve pazarlama stratejilerinde firmaların sıklıkla başvurduğu ve günümüz dünyasında dijital pazarlamanın da başı çeken elemanlarından biri haline gelmiştir. Firmalar dijital dünyaya merhaba dedikten sonra atacağı ilk adım ise video içerik pazarlama olmuştur.

Dijital pazarlama dünyasının gün geçtikçe büyüyen ve gelişen aygıtıdır video içerik. Dijital pazarlamada video içerik, sosyal medya ve web tasarım dünyası içerisinde görsel ve işitsel ögeleri bir arada bulundurması ile fark yaratan ve online mecranın dikkatleri üzerine toplayan yıldızı konumundadır. Video içerik pazarlama bu noktada önem kazanmış, dijital pazarlama ajanslarının gözdesi olmuştur. Ajanslar video içeriğe daha çok önem vermeye başlamış, potansiyel müşterileri ve hedef kitleyi bu aygıtla cezbetmek amacındadır. Firmalar, web sitelerinde video görseller ile şekillendirerek kullanıcı deneyimine uygun, ilgi çekici ve dinamik bir görünüme kavuşturmaktadırlar. Bununla birlikte video içeriklerin kalitesi, görsel ve işitsel ögelerin firma imajına kattığı değer önem kazanmaktadır. Video içerik pazarlama amacıyla hazırlanan her tür video, viral ve reklamlar firmanın imajına olumlu katkı sağlayarak daha kurumsal bir görünüm kazandırmaktadır. Dijital pazarlama evrenine dahil olmuş her firma, internet dünyasında var olabilmek ve etkinliğini artırabilmek adına video içerik pazarlama ihtiyacı duymaktadır. İster sosyal medya ister web tasarım ajansı olsun video içerikler bir firmanın en çok değer verilen elemanı durumdadır. Özellikle kurumsal firmalar video içerik için yüksek maliyetleri gözden çıkarmaktadır. Piyasa içerisinde değeri en yüksek görülen bu içerikler sosyal medyada büyük yankı uyandırabildiği gibi hedef kitleye erişim bakımından firmaya getirisi de büyük olmaktadır. Ayrıca web tasarım yaparken video içeriklerden destek almak oldukça fayda sağlayacaktır. Video içerik pazarlamaya yapılan yatırımlar firmaya hem kurumsallık hem de ekonomik kazanç getirir. Video içerik pazarlama yapan reklam ajansları, video içerik üretimi konusunda uzman editörlere ihtiyaç duyar. Profesyonel video yapım programları kullanan video içerik uzmanları, firmanın ihtiyacına, arzusuna, mesajına ve hedef kitlesine yönelik bir sonuç çıkarmalıdır. Görsellik ön planda olduğundan bir videoda en çok önem verilen husustur. Görselliği anlamla ve işitsel ögelerle bir araya getiren video içerikler dijital pazarlama dünyasında fark yaratmaktadır. Firmayı rakiplerinden bir adım öne sevk edecek en kaliteli yöntemdir video içerik pazarlama.

VİDEO İÇERİK PAZARLAMA NEDİR?

Video içeriklerin dijital medya içerisinde her tür araçla; video paylaşım platformları aracılığı ile hedef kitleye yönelik hazırlanıp yayınlanarak insanlar üzerinde etki yaratma amacıyla reklam ve pazarlama faaliyetlerinin gerçekleştirilmesidir.

Firmalar yalnızca web sitesi ile değil, kullanıcı deneyimi ve mobil uyum parametreleri ile uyum sağlayan video içeriklerin ne denli önem arz ettiğinin farkına varmakta, bu amaçla ayrılan bütçelerin de boyutu artmaktadır. Kaliteli ve farklı içeriklerin dijital medya içerisindeki pazarlama sürecine yüksek oranda olumlu katkı sağladığı istatistiklerle kanıtlanmış olduğundan insanlar ve de firmalar satış ve pazarlama politikalarına video içerik pazarlama eklemektedirler.

Örnek Videolarımız

Bosforce Emlak Geliştirme ve Pazarlama

Akıllı Ev Kontrol Sistemleri

Sanal Ofis – Maslak

    Talebinizi iletin, sizi arayalım.

    bizimle iletişime geçin

    Bizimle istediğiniz an iletişime geçebilirsiniz.

    Web tasarım ile ilgili merak ettiğiniz soruları buradan sorabilirsiniz.