Web Tasarım Fiyatları

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bugünkü yazımızda size web tasarım fiyatları ile ilgili araştırmamızdan elde ettiğimiz sonuçlardan bahsedeceğiz. Web sitesi tasarımı yaptırmanın belirli bir fiyatı yoktur. Lira ile çalışan Dolar ile Euro ile çalışan birbirinden farklı ve çok sayıda firma bulunmaktadır. Yaptırmak istediğiniz web tasarım sitesinin fiyatları çok ucuz da olabilir, çok pahalı da olabilir. Nedenini açıklayayım sizlere. Bazı siteler hazır temalar üzerine veriler ve kaynaklar hazır ise yaklaşık 1 haftada  veya daha kısa süre içerisinde bitebilir. WordPress gibi internet üzerinden çalışılan programlar ile hostingi aldıktan sonra hazır tema üzerinde kod bilgisi bile fazla gerektirmeyen bir taban üzerinde bunu çok çabuk bir şekilde halledebilen firmalar var. Tabii her program gibi bu programın da uzmanı olmadan bunu başarmak son derece zordur. Ama bunun gibi web tasarım sitesi programları hazır tema üzerini kurulu olduğu için kendinize özgü bir tasarımı olmaz. Yani size özel olmaz. Bu yüzden yeni açılan firmalar yavaştan büyümek için web sitelerini WordPress programı üzerinden yapmayı tercih ediyor. Bu da yapacağınız web sitesi tasarımı nın maliyetini bir hayli düşürüyor. Yaptığım piyasa araştırmasına göre minimum 500 TL civarı bir ücretle başlanıyor işe. Yapacağınız site E-Ticaret sitesi olacak veya üzerinde girilecek veri ve zaman kaybına göre bu fiyat 5000, 10000 TL bile olabiliyor. Yani büyük bir proje olmadığı sürece, bir kartvizit olarak kullanacağınız web tasarım sitenizi çok uygun bir fiyata yaptırabilirsiniz. Fiyatın düşük olması kalitenin kötü olduğu anlamına gelmiyor tabii ki. Bu sadece öznellikle alakalı bir şey. Eğer kendinize özgü bir site istiyorsanız bunu aramanız gereken yer internet üzererinde kullanılan web tasarım programları değil. Dreamweawer, Visual Studio gibi programları, yani sadece kod bilgisi ve hayal gücü ile tasarlanabilecek siteyi yaratan programlar kullanan firmaları bulmaktan geçiyor. Bu özel tasarım web sitelerinin üzerinde en az 1 ay, 2 ay veya daha fazla zaman harcanmaktadır. Yani bu da maliyeti 2 belki de 3 katına çıkarıyor. 2000$, 3000$ olan sitelerden bahsediyorum. Bundan daha fazlasıda olabilir.

Genelde böyle öznellik isteyen siteleri büyük bir projesi olan insanlar yaptırıyor. Yani sizin bütçenize göre her türlü bir web tasarım sitesi yaptırabilirsiniz. Varsayalım ki WordPress tabanlı bir web sitesi yaptırmak istiyorsunuz. İşiniz belli. İnternet üzerinde işlere özel hazırlanmış olan bir sürü, yüzlerce hatta binlerce hazır tema bulunmaktadır. Bunlardan illaki biri sizin hoşunuza gidecektir. Temanızı bulduktan sonra tek yapmanız gereken işiniz ile bilgileri hazırlamak ve onları temada nerelere gelmesini istediğinizi belirtmek. İnanın internet üzerinde hazırlanan bir taban kullanarak hem en ucuz hem de hızlı hazırlanan ve şık görseli olan bir web sitesine sahip olabilirsiniz. Daha fazla para daha iyi site demek değildir. Yani size önerebileceğim uzun vadeli ve masraflı, kod üzerine çalışılan bir web tasarım programı kullanan firma yerine daha kısa sürede, masrafsız ve internetten rahatça hazırlanan bir web tasarım programı kullanan firma tercih etmelisiniz.

Tek bir fiyat alarak asla web tasarım sitesi yaptırmamalısınız. Önceki işlerini görebildiğiniz, her işini temiz yapan bir web tasarım firmasından fiyat almanızı tavsiye ederim. Telefonunuz bozulmuş ve bir tamirciye vereceksiniz. Bir sürü telefoncu dolaşırsınız. Çünkü bilirsiniz ki her telefoncu o telefonu aynı fiyata yapmaz. Amaç telefonun tamir edilmesidir. Sonunda her kapı aynı yola çıkacaktır.

Web Tasarımda SEO Hizmeti

Web tasarım sitesi yaptırmaya karar verdiniz. Temasını belirlediniz. Siteniz yapılmaya başladı ve bitti. Şimdi ihtiyacınız olan şey SEO’ dur. SEO yaptığınız sitenin insanlar tarafından ulaşılabilirliğini kolaylaştıran en önemli olaydır. Arama motorlarınızda en üst sırada çıkmanızı ve daha çok iş almanızı sağlar. SEO kelimelere yönelik yapılır. Yani hangi kelimeleri arama motoruna yazınca en üstte çıkmak istesiniz? Örnek SEO sizi mesleğiniz kuaför ise “kuaför, fön çekme, saç kesimi, saç boyama” gibi kelimeleri arama motoruna yazdığınızda ilk sırada arama motoruna para ödemeden sizi ön sıralarda çıkarır. Buda yaptırdığınız sitenin ulaşılabilirliğini fazlalaştırır. Çoğu firma web sitesi tasarımı yapmanın yanında bunu da yapabileceğini size söyler. Bu da sitenin maliyetini belirli bir ölçüde arttırır. Bu fiyat kelimenin zorluğuna göre değişebilir. Kuaförü örnek verdik ordan devam edelim. Sizinle birlikte en az kaç tane daha kuaför sitesi vardır bir düşünün. Yani sizin kuaför yazınca ilk sırada çıkmanız için bu kelime üzerinde gereğinden fazla çalışılması gerekmektedir. Dolayısı ile maliyeti de bir o kadar fazla olacaktır. Yani yaptıracağınız web tasarım sitesinin SEO uyumlu olup olmadığına dikkat edin ve yaptıracağınız sitenin yanında kesinlikle bir SEO hizmetinide almanızı tavsiye ederim. Maliyet artacaktır ama bu çok gerekli bir şey. Konuştuğumuz gibi. Web tasarım siteleri hem çok ucuz, hem de çok pahalıdır. Her bütçeye göre site yaptırabiliriniz. Neden sizin de bir web siteniz olmasın ?Bir cevap yazın