Web Tasarım Ajansı

[Toplam: 1   Ortalama: 5/5]

İnternetin sektörlere olan yakınlaşması ve her türlü alanda yaygın bir biçimde kullanılması marka sahipleri ve işletmeciler için web sitesi sahibi olmayı zorunlu hale getirmiştir. Resmi bir işletme veya marka sahibi olduğu göstermek, daha fazla kitleye ulaşmak için web sitesi ihtiyacı doğan kişi ve firmalar ihtiyaçları olan kullanışlı bir web sitesi için web tasarım ajansları ile iletişime geçmektedir. İster kişisel web sitesi tasarımı isterseniz de kurumsal web sitesi tasarımı yaptırabileceğiniz web tasarım ajansları ile çalışma imkanınız bulunur. Bunun yanı sıra web tasarım dışında sosyal medya yönetimi veya SEO hizmeti alabileceğiniz web tasarım ajansları, size en doğru hizmeti vermek için hazırdır.

Web tasarım ajansları sizlere sizlere özgü web tasarım sitesi yapmayı amaçlayan web tasarım firmalarını sizlere tanıtmaya uğraşan kuruluşlardır. Sizin nasıl bir web tasarım sitesine sahip olmak istediğinizi, bu web sitesi için ne kadar bütçe ayırdığınızı ve bu gibi şeyleri öğrenip amaçlarınızla örtüşen doğru bir web tasarım için çaba sarfeder. Size en uygun web tasarım firması veya web tasarımcı için bulmak için yardımcı olurlar. Güven ve kurumsallık ilkeleriyle hareket ederler. Tabi ki markanız veya firmanız sizin öncelikle nasıl bir web tasarım sitesi yapacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Amaçlarınızı gerçekleştirmenizi sağlayacak, fonksiyonel bir web sitesi tasarımına ihtiyacınız varsa bu doğrultuda çalışmalar yürütülmelidir.

Web tasarım ajansları için öncelikli hedefi, çalışacağı kişileri veya firmaları çok iyi analiz etmektir. Beklentilerini, ulaşmak istedikleri hedefleri anlayıp çalışma düzenlerine ona göre yol verirler. Bu süreçte aldıkları izlenimlerinin tümünü müşterileri ile paylaşırlar. Kullanıcının istekleriyle ve hedefleriyle çelişen web sitesi tasarımlarından uzak dururlar. Bundan önceki yapmış olduğu web tasarım işlerinden gelen deneyimlerinin her bir seferinde yeni projelere ekleyerek yeni fikirler ortaya çıkarırlar. Sayfanın genel düzeni, alt ve üst footer kısımları, kod yapıları, kod yapıları ve tasarımın uyuşması, veri girişleri, testler, hizmete sunum ve her türlü eksik, hatalara karşı sorumluluk üstlenirler. Bu sayede web tasarım ajansı için güven duyulabilir.

Tabi ki tüm bu saydığım alanların tamamı web tasarım ajansı ve müşteri, işi beraber yürüttüğü sürece mümkün kalabilir. Web tasarım işinin yapılması daha başlangıç aşamasıdır. Ama her şey web tasarım sitenizin bitmesiyle yeterli kalmıyor. Bu tasarımın etrafa yayılması, herkes tarafından ulaşılması en az web tasarım sitenizin yapılması kadar önemlidir. Yaptıracağınız web sitesi tasarımınız için web tasarım ajansları size içerik yönetim sistemleri geliştirir ve bununda sizlere eğitimini verir. Web sitenizin yapılması ve yaşatılması bununla kalmıyor. Hedef kitlelere ulaşabilmemiz için işin içine SEO nun girmesi gerekmektedir.

Web Tasarım Ajanslarında SEO

SEO yani Search Engine Optimization web tasarım siteniz için olmazsa olmaz şeylerden biridir. SEO sayesinde tüm arama motorlarında üst sıralarda yer alabilirsiniz. Yani bu sizin müşteriler tarafından ulaşılabilirliğinizi çok üst bir seviyeye çıkaracaktır. SEO kelimelere dayalı bir şeydir. Demek istediğim neyle ilgili bir site yaptırmak istiyorsunuz. Diyelim ki bir tabela sitesi yaptırıyorsunuz. Arama motorlarında ne yazınca çıkmak isterdiniz? Bunu size göre değilde müşterilere göre düşünelim. Ben bir müşteri olsam ve tabela yaptırmak istesem arama motoruna ne yazardım. Bunu birkaç maddede sıralayalım. Diyelim ki İstanbul’da oturuyoruz.

* Tabela
* Tabela firmaları
* İstanbul tabela
* İstanbul tabela firmaları
* Tabela yaptırmak istiyorum

Siz tabela sitenizi yaptırdıktan sonra web tasarım sitenizi yapan firmayla anlaşıp, istediğiniz belirli kelimeler için SEO anlaşması yapabilirsiniz. Sizleri vereceğiniz kelimelerde (Yukarıdaki örnekler gibi) arama motorlarında üst sıralara taşıyacaktır. Tabi ki web sitenizin maliyeti ayrı SEO nun maliyeti ayrı olacaktır. Yani sitenizin maliyeti biraz daha artacaktır. Arama motorlarında üst sırada çıkmanız için başka yollarda var. Mesela reklam vermek. Siz istediğiniz arama motoruna reklam verebilirsiniz. Bunun için belirli bir ücret verirsiniz. Sitenize arama motoru üzerinden her bir tıklamada vereceğiniz paradan azar azar düşmeye başlar. Verdiğiniz para bitince reklam arama motoru üzerinden kalkacaktır. SEO’da böyle bir şey söz konusu değildir. Organiktir de diyebiliriz. Arama motorlarına para vermeden üst sıralara çıkarsınız ve bu yaptığınız işte iyi olduğunuzu gösterecektir tüm müşterilerinize. İyi bir izlenim bırakabilirsiniz. Ben SEO işine geleceğin mesleği olarak bakıyorum. Kolay bir iş olduğunu söyleyemem ama her web sitesinin ihtiyaç duyduğu, olmazsa olmazı olacağını şimdiden söyleyebilirim. SEO internet programcılığının en prestijli ve getirisi en yüksek pazarlama stratejisidir. Tabi ki bu sektördeki rekabette oldukça fazladır. Bazı zor kelimeler aylar, hatta 1 2 yılınızı bile alabilir. Mesela demin verdiğim örnekte de olduğu gibi İstanbul tabela firmaları. İstanbul’da tek tabela firması siz değilsiniz herhalde. Bu kelimede çıkmak oldukça zordur ve büyük çabalar ister. Web tasarım ajansları ise bize bunun doğru yollardan yapılması için güvenilir bir kaynak olduğunu söylemektedir.

 

Doğru web tasarım ajansı ile çalışma kararını vermek ise kimi zaman zor ve zahmetli bir sürece dönüşebiliyor. Bu nedenle internet araştırmalarınızın sonucunda web tasarım ajansı ile iyi bir iletişim kurmak, samimiyeti ve güvenilirliği hissetmek sizin için önem kazanmaktadır. Herhangi bir web tasarım ajansı ile çalışmaya karar vermek projenizi veya markanızı temsil etmeniz adına büyük bir sorumluluğu da vermeniz anlamına gelmektedir. Güvenilir wen tasarım ajansı veya web tasarımcı için iyi referanslar size en yardımcı noktalar olacaktır. Eğer sağlam referanslara sahip bir kuruluş ise zaten sizin web tasarım ajansı arayışınıza medet olacaktır. Böylece projenizi güvenle teslim edebilir, sonucunu gönül rahatlığıyla bekleyebilirsiniz. Dijital pazarlama ve web tasarım sektörü içinde enerjisi ve dinamizmi yüksek bir web tasarım ajansı ile çalışmak projenizin çok daha canlı ve enerjik doğmasına yol açacaktır. Hedef kitlenize hemen ulaşarak aradığınız hareketliliği ve aktiviteyi göreceksiniz. Sektörünüz ne olursa olsun doğru adımlarla ve doğru stratejiyle web tasarım ajansı olarak üzerimize düşen görevi yerine getirmekteyiz.

Rekloweb Web Tasarım Ajansı olarak size hizmet vermekteyiz. Hayaliniz ne olursa olsun elimizden gelenin en iyisini yapmak için hazırız çünkü sizi ortağımız olarak görüyor, adeta kendi işimizcesine odaklanıyoruz. Mükemmele yakın olması için, sizin hayalinizi gerçekleştirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Tüm ekibimizle bu nedenle gurur duyuyoruz. Sizdenn aldığımız görevi layıkıyla yerine getirmek için emek veriyoruz.

 1 Yorum

Bir cevap yazın