Otel Web Sitesi Tasarımı Örnekleri

[Toplam: 2   Ortalama: 5/5]

 

Bir otel web sitesi yaptırmayı düşünüyorsanız sizinle dikkat etmemiz gereken kriterlerden bahsedelim. Otel web sitelerinde tema diğer web sitelerine göre çok önemlidir. Müşterilerinin gözüne hitap etmelidir. Web sitenizde gezerken, içerisinden keşke şuanda burada olsaydım dedirtmelisiniz. Otel web sitenizde mutlaka bir galeri kısmı bulunmalıdır. Müşterilerin daha oraya gitmeden neyin nerede olduğunu, neresinin nasıl göründüğünü ve otelinizde nasıl yerler bulunduğunu görmeleri gerekir. Yani görmek isteyeceklerdir. Otelinizdeki her odanın ayrı ayrı fotoğraflanması ve tek gecelik ücreti, uzun süreli gün ücretleri belirtilmelidir. Daha sonraki ayrıntı iletişim kısmıdır. Otel web siteleri nin can alıcı noktasıdır. Çünkü bir otel için güzel bir görsel ve ayrıntılardan sonra en önemli olan konusu müşteriye bunları gösterip, beğendirdikten sonraki iletişim. Yani müşterinin kalacak bir oda istemesi. Şimdi sizlere birkaç otel web sitesi örnekleri göstermek ve tanıtmak istiyorum.

SMARTHOME

otel-web-sitesi

Smarthome teması bir otel web sitesi için taşınabilecek tüm kısımları içeriyor. Home kısmına otelinizden gelen güzel bir fotoğrafı yerleştirip güzel bir görsellik oluşturabilirsiniz. Offer & Pricing kısmının ismini değiştirerek mutfak, yemekler tarzı bir isim koyabilirsiniz. İçerisini otelinizde pişirilen güzel yemeklerin fotoğrafları, içeceklerinizin fotoğrafları ve otelinizin önerdiği yemekleri içeren çok hoş bir görsellik ile süsleyebilirsiniz. Technology kısmının ismini değiştirip Ekip yapabilirsiniz. Otelinizde çalışan personellerin iş başında veya ayrı ayrı resimlerini koyabilirsiniz. Müşterilerin otelinize gelmeden otelinizde çalışan insanları da tanımak isteyeceğine eminim. Faq kısmının ismini değiştirip galeri yapmanızı öneririm. İçerisini otelinizin güzelliklerini, ilginç yerlerini tanıtan fotoğraflarla doldurabilirsiniz. Contact kısmının ismini değiştirip İletişim yapmamız gerekiyor. Otelimizin numarasını, adres bilgilerini içeren bilgileride ekleyip sitemizi tamamlayabiliriz. Buy now kısmına gerek kalmıyor bence. O kısmı silip geçebilirsiniz.

HOTEL 2

otel-web-siteleri

Hotel 2 temamız tamamiyle bir otel web sitesidir. Kısa ve öz sayfaları bulunuyor. Otelinin çoğu özelliğini Home sayfasına sığdırmıştır. Otelin masaj bölümlerini anlatan güzel fotoğraflar ve içerisindeki içerikler, otelini tanıtan kısa ve öz yazılar, otelin restorant bölümünü tanıtan güzel bir köşe, otelin servis standartları, hatta sayfanın en alt kısmında iletişim formuna yer verilmiştir. İletişim formu otele giriş çıkış yapılacak tarihler, isim ve soy isim, oda tipi, e-mail, çocuk varmı, eğer varsa kaç tane olduğunu belirtmeniz gereken kısım, kaç oda istediğiniz ve otele göndermek istediğiniz herhangi bir mesaj varmı şeklindedir. Yine Home kısmında harita bilgisini ayrıntılı bir şekilde verebilirsiniz. The hotel kısmında kendi oteliniz hakkında yazılar yazabilir, bir iki görselle bunu süsleyebilirsiniz. Rooms kısmında otelinizin odalarını, oda servislerini ve fiyatlarını tanıtan güzel ve hoş bir sayfa hazırlayabilirsiniz. Gallery kısmına otelinizden seçtiğiniz güzel kısımları yerleştirmeniz otelinize hoş bir hava katacaktır. Booking bir rezervasyon firması. Bu kısımda anlaştığınız herhangi bir rezervaryon firmasını otel web sitesinde tanıtabilirsiniz. Buy now kısmına ihtiyacınız olacağını sanmıyorum. Silerseniz pek bir şey kaybetmezsiniz.

 CLUB

otel-ornekleri

Club, otel web sitesi örnekleri için çok yaratıcı bir temadır. Oteli anlatmaya Home kısmında otelin gecelerinden, yani eğlence yönlerini bahsetmekle başlayabilirsiniz. Otelin barı, varsa canlı müzik ve en önemlisi disco. Müşterilerin çoğunun tatil anlayışı budur. Bu yüzden güzel bir otel web sitesi örneği olacağını düşünüyorum. The club kısmının ismini değiştirerek Otelimiz yapıp içerisine oteliniz hakkındaki bilgileri yazabilirsiniz. Gallery kısmına otelinizin gece eğlencesi kısmını ön plana çıkardığınız için o eğlencelerden güzel kareler koyarak müşterileri kendinize çekebilirsiniz. Upcoming events kısmına disconuzda veya herhangi bir eğlence yerinde yapacağınız yaklaşan etkinliklerinizin tarihlerini, varsa ödüllerini, ve etkinliğinizi açıklayacak görsel ve yazılar ekleyebilirsiniz. Contact & Reservation kısmına müşterinin iletişim bilgilerini soran ve müşterinin rezervasyon yapabileceği bir panel koyabilirsiniz. Böylelikle müşteri iletişim ve rezervasyon için farklı sayfalar gezmek zorunda kalmaz. Buy now kısmını silebilirsiniz. Gayet müşteri çekebilecek ve eğlenceli olduğunu düşündüğüm bir tema. Kullanmanızı tavsiye ederim.

TOURİST

otel-web-sitesi-ornekleri

Tourist temamızı da otel web sitesi örnekleri arasına yazmak istiyorum. Home sayfasına otelinizin müşterilerinize yapacağı turları, gezileri anlatmakla başlayabilirsiniz. Otelinize yakın olan güzel görünümlü ve merak uyandırıcı yerler ile müşteri çekmeyi başarabilirsiniz. News kısmına kendi otelinize özel bir haber sayfası oluşturabilirsiniz. Otelinizde yaşanan olaylar, otelinize özel günler ve konulardan bahseden güncel içerikler girebilirsiniz. Gallery kısmını tura çıktığınız zamanki çekeceğiniz güzel fotoğrafları kullanarak çok güzel süsleyebilir ve merak uyandırabilirsiniz. Tickets kısmını değiştirerek restorant yapabilir ve yiyebileceğiniz içeceğiniz şeyleri müşterilerinize sunabilirsiniz. Buy now kısmını ise değiştirerek iletişim ve rezervasyon sayfası yaparak temanızı sonlandırıp son derece güzel bir otel web sitesi sahibi olabilirsiniz.

BOOKING

otel-temasi-ornekleri

Booking en iyi otel web sitelerinden biri olarak kabul ediliyor. Her şeyi anasayfa da hallediyor. Hemen girişte en iyi konaklama fırsatları diye bir form göreceksiniz. Bu form seyahat yapacağınız yerleri size döküyor, giriş ve çıkış tarihlerini soruyor, seyahat amacınızı öğreniyor, oteller dahil otel dışında ev, pansiyon gibi yerleri de arıyor. Oda ve yetişkin, çocuk seçeneklerini içeren sorular da sormaktadır. Görseli pek hoş olmasa da girdiği içeriklerle en iyi otel sitelerinden birisi olmayı başarmış bir temadır. Denemenizi tavsiye ederim.

TRIPADVISOR

otel-ornek

Tripadvisör bütün otelleri içinde barındıran ve çok ün kazanmış bir otel web sitesidir. Teması ayrı olarak bulunur. Sadece otellerle değil uçak biletleri, yazlıklar, pansiyonlar gibi şeyleride önünüze döker. Çok kullanışlıdır. Sitesinde kullanıcı yorumlarına da yer vermektedir. Türkiye’ nin her kıyısını ayrı olarak ayırmış ve otelleri dizmiştir. Site kullanıcılarına en kolay ve en kapsamlı kullanımlarını giderebilmesi için oldukça yeterlidir. Üzerinde birkaç oynama yaparak daha farklı bir modelde sizin otel web tasarım sitenizin de en iyi otel siteleri arasına gireceğine inanıyorum.

Otel web sitesi örnekleri” hakkındaki yazımı zaman ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim.

 10 yorum

Bir cevap yazın