Mobil Uyumlu Web Sitesi Nasıl Yapılır?

[Toplam: 5   Ortalama: 5/5]

Dijital medyanın hayatımıza bu denli entegre olduğu şu günlerde her birimiz mobil olarak da dijital mecralarda sörf ederken kendimizi bulabiliyoruz. Bu sebeple firmaların mobile uyum sağlaması, işlerinizi dijitalleştirirken aynı zamanda da mobilleştirme çabasına girmeleri bu günlerde kaçınılmaz. Cep telefonlarında yer alamayan ve cep telefonlarına uyum sağlayamayan şirketlerin ne şimdi ne de gelecekte dijital dünyada yeri bulunmuyor. Bu sebeple firmaların oluşturdukları web siteleri de mobil dünyaya uyumlu biçimde mobil uyumlu web sitesi olarak dizayn edilmeli. Biz de bu yazımızda size mobil uyumlu web sitesi nasıl yapılır, responsive web siteleri nasıl yapılır, bu soruların cevaplarını size vermeye çalışacağız.

WordPress için Profesyonel Tema Kullanımı

WordPress için profesyonel tema kullanmak, mobil uyumlu(responsive) sorununuzu çözecektir. Envato gibi platformlarda bulunan profesyonel temalar responsive olarak dizayn edilmekte, doğru şekilde uygulandığında şık ve modern bir web sitesine kısa sürede kavuşmanıza olanak tanımaktadır.

Mobil için Özel Web Sitesi Tasarımı

Mobile özel masaüstü versiyonunun dışında özel bir web sitesi tasarlamak mümkün, m.domainadiniz.com gibi bir web sitesi ile mobil mecralardan sitesine giren kullanıcılara hitap edebilirsiniz. Bu yol doğru yapıldığında seo için son derece faydalı olmakla beraber, yapımı ve yönetimi itibari ile de diğer yöntemlerden çok daha meşakkatlidir.

Programlar Yardımı ile Mobil Uyumlu Web Sitesi Yapımı

Sitenizi yukarıdaki yöntemlerle mobi uyumlu hale getiremiyorsanız, programlar yardımı ile istediğiniz özellikleri web sitenize kazandırabilirsiniz. Örneğin, kolayca indirebileceğiniz, LMSOFT Web Creator Pro programı ile sitenizi kolayca mobil uyumlu bir şekle sokabilirsiniz. Fakat bu tür programların tam olarak istediğiniz gibi bir performans vermeyeceğini de bilmeniz gerekmektedir.

Sitenizin mobile tam olarak uyumlu olup olmadığına ise Google mobil uyumluluk testi ile bakabilir, web sitenizin mobil uyumluluğunu test edebilirsiniz.

Bu yazımızda size mobil uyumlu web sitesi nasıl yapılır ve nasıl dizayn edilir, genel bir perspektifte size bilgiler vermeye çalıştık. Umarım arzu ettiğiniz içeriğe bizim sayemizde ulaşabilmişinizdir. Siz de mobil uyumlu web sitesi nasıl yapılır gibi merak ettiğiniz soruları web tasarım soruları bölümümüzden rahatlıkla bize iletebilir, web tasarım dersleri bölümümüzden de birçok faydalı bilgiye kolayca ulaşabilirsiniz. Bunun yanında mobil uyumlu web tasarım fiyatları bölümümüzü de inceleyebilirsiniz.


 

[Toplam: 5   Ortalama: 5/5]

 

 



Bir cevap yazın