En Etkileyici Kişisel Web Sitesi Örnekleri

[Toplam: 27   Ortalama: 4.1/5]

Günümüzde herkes internet ortamında var olmak istiyor ve var olmak da zorundadır. İş adamından sanatçıya, doktordan mimara, mühendisten avukata, sporcudan fenomene kadar birçok kişi kişisel web sitesi oluşturmak istiyor. Teknolojinin geldiği bu noktada herkesin web sitesi olması gerektiğine inanan bir olan Rekloweb web tasarım firması ekibince kişisel web sitesi tasarımı örneklerine bu yazımızda yer vereceğiz. Web sitesi yaptırmak istiyorum diyen herkese hitap ettiğimiz bu içeriğimiz umarım sizin için de faydalı bilgiler sunabilir.

Ayrıca, kişisel web site yaptırmak isteyen herkes için sadece bir telefon kadar uzağız. Siz de hızlı, güvenlik önemleri alınmış, şık ve modern bir web site istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçin! Web site referanslarımızı inceleyebilirisiniz. Dilerseniz iletişim bölümünden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kişisel Web Sitesi Tasarımı Örnekleri

Web tasarım kendi içerisinde apayrı bir dünya, apayrı bir mecra, apayrı bir macera. Bu maceralı dünya içerisinde birçok yol ile kişisel web siteleri oluşturulabiliyor. Biz de size Rekloweb olarak kullandığımız bazı WordPress altyapısından dünya üzerindeki kişisel web sitesi örneklerini sizlere sunacağız. İçlerinden beğendiğiniz bir tasarım olursa veya daha fazla tasarım görmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. En güzel web siteleri sizler için oluşturuyoruz. Referanslarımızı incelemeniz yeterli olacaktır.

5- Enfold Kişisel WordPress Sitesi

enfold-kişisel-web-sitesi

Enfold tam bir kartvizit sitesi denebilir. Kendisi şık ve basit bir biçimde anlatmak isteyenler için Enfold tema birebir. Yaptığı işleri, iletişim bilgilerini kısa sürede kullanıcıya veren bu tasarımda, tarihsel bir çizelge ile işi anlatmak da mümkün. Kişisel web tasarım şablonunu buradan inceleyebilirsiniz.

4-Be theme Kişisel WordPress Sitesi

bethemewebsitesitasarimi

Be theme kullanıcıya kendini doğru anlatmak isteyen tercih edebileceği şık ve modern bir şablon. Bu şablon ile kendinizi doğru bir şekilde anlatabilir, portfolyunuzu kullanıcıya şık bir biçimde sunabilirsiniz. Temayı incelemek için burayı tıklayabilirsiniz.

3-Bridge Kişisel WordPress Sitesi

bridgewebsitesitasarimi

Bridge modern ve etkileyici bir görünüm isteyen herkesin tercih edebileceği hoş bir tema. Bu temayı görselliğe önem veren kişiler rahatlıkla tercih edebilirler. Bu nedenle kişisel web sitesi örneği isteyen için Bridge incelemenmesi gereken bir şablon. Bu şablonu, bu linkten de rahatlıkla inceleyebilirsiniz.

2-Kleo Kişisel WordPress Sitesi

kleo-kişisel-web-sitesi

Bu tema ile kendinizi rahatlıkla anlatabilirsiniz. Özellikle kurumsal bir işiniz varsa ve kullanıcılara yine bu tatta yaklaşmak istiyorsanız bu şablon tam size göre. Kleo temasını incelemenizi Rekloweb web tasarım ekibi olarak şiddetle öneriyoruz. Kleo şablonunu buradan inceleyebilirsiniz.

1-Unicon Kişisel WordPress Sitesi

unicon

Unicon, modern, şık ve anlaşılır kavramlarını bir arada toplamayı başaran, kullanıcıya hoş bir deneyim sunabilen bir kişisel web sitesi örneği. Bu tema ile hayal ettiğiniz web sitesine kavuşmak son derece kolay. Umarım sizin de hayal ettiğiniz web sitesi Unicon’a yakındır. Unicon temasını buradan inceleyebilirsiniz.

Kişisel Web Sitesi Nasıl Olmalı?

Kişisel web siteleri elbette kendi içerisinde birçok gruba ayrılmaktadır. Fakat iyi bir kişisel web sitesi tasarımının birçok kuralı vardır. Rekloweb ekibi olarak genel nitelikte olabilecek bu kuralları size elimizden geldiğince aktarmaya çalışacağız.

Bilgi İçermeli

Kişisel web siteleri öncelikle kişiye özgü bilgiler içerdiği ve ismi de kişinin ismi olduğu için, kişinin resminin başlangıçta olması son derece önemlidir. Web sitesine giren kullanıcı önce kişiyi görmek ister. Resmin dışında kişinin mesleği veya uğraşı da ilk görünürde siteye gelen kullanıcıya gösterilmesi gerekir.

Geçmiş ve Yaptığı İşler Önemli

Kişisel web sitesi tasarımı yaparken dikkat edilmesi gereken bir başka noktası ise kişinin geçmişini, yaptığı işleri bir portfolyo ile sunabilmektir. Kişisel web sitelerinin kullanım amacı aslen budur. Kişisel kendi web sitelerine giren kullanıcılara yaptıkları işleri  göstermek isterler. Bu yüzden kişisel web sitesi tasarımı yaparken bu noktaya özellikle dikkat edilmelidir.

İletişim Bölümü Görünür Olmalı

İletişim bölümü her sitenin aktivasyon aracıdır. Kişisel web sitelerin de diğer siteler gibi iletişim bölümü görünür bir alanda olmalıdır. Web sitesine sahip olan kişinin e-maili ve iletişim numarası kullanıcıya kolay bir şekilde iletilmelidir.

Hızlı Olmalı

İtibar için hız çok önemli. Kimse geç açılan bir web siteye sahip olmak istemez. Yavaş açılan bir site, itibarınızı düşürecek, siteye girmek isteyen kullanıcılar siteye giriş yapmadan vazgeçip çıkış yapacaktır. Siteye giriş yapsa bile sitenizde gezmek istemeyeceklerdir. Çünkü günümüzde hız, artık en önemli unsur haline geldi. Hızlı bir web siteye sahip olmak işte bu yüzden önemlidir. Bunun için iyi bir bütçe ayırarak referansları iyi olan bir ajans ile çalışmalısınız, tıpkı Rekloweb Dijital Pazarlama Ajansı gibi.

Blog Bölümü Aktif Tutulmalı

Web sitelerinin kuruluş amacı iletişimdir. İletişim kurmak kendini ifade etmek ve anlatmak isteyen kişi veya kuruluşlar web tasarım firmaları ile irtibata geçerler. Bu nedenden yola çıkacak olursak kişise web sitesine sahip olan kullanıcılar kendilerini sitelerinde olan bir blog bölümü ile ifade edebilirler. Blog bölümünde kendini ifade etme şansına erişen kişi, kullanıcıları gündem hakkındaki görüşlerini ve yaptığı iş hakkında kişisel beyanatlarını rahatlıkla verebilirler.

Tasarım Şık ve Modern Olmalı

Tüm bunların dışında bir web sitesindeki görsellerin ve içeriklerin en önemli kısımlar olduğunu belirtmeden geçemiyoruz. Bu noktada da oluşturulan web sitelerin en iyi resimler ve yazılar ile hazırlanmalı, web sitesine giren kullanıcıya bu içerikler güzel bir tasarım ile iletilmelidir.

Mobil Uyumlu Olması Önemli

Web sitelerini tasarlarken artık sadece masaüstü cihazları düşünmek son derece yanlış olur. Artık mobil bir dünyada yaşıyoruz ve birçok kişi artık masaüstü cihazlardan değil, cep telefonlarından web sitelerine giriş yapıyorlar. Bu yüzden oluşturulan sitenin de mobil uyumlu tasarlanmasına, cep telefonlarında tüm öğelerinin düzgün ve anlaşılır biçimde sergilenmesine dikkat edilmeli.

Yönetim Panelli Olmalı

Kişisel web sitesi tasarımı yaptırırken dikkat etmemiz gereken noktalardan biri de yönetim panelli bir web sitesine sahip olmamız gerektiğidir. Yönetim panelli bir web sitesine sahip olursak, en son blog yazılarını, galeri bölümündeki resim ve yazıları rahatlıkla değiştirebiliriz. Uzun vadeli sitemizi güncellememiz gerekeceği için yönetim panelli bir web sitesine sahip olmak kişisel web sitesi isteyen kullanıcılar için son derece önemli olacaktır.

Google gibi Arama Motorlarında Görünür Olmalı

Arama motorlarında görünür olmak ve insanların bize ulaşması her kişinin ve kuruluşun istediği bir durumdur. Web sitesinin tasarımını da yaparken bu noktayı göz önünde bulundurmalıyız. Arama motorlarında web sitemizin iyi bir sıralama alması, yazılarımızın birçok kişi tarafından okunması için Seo uyumlu web siteleri tasarlatmalıyız. Bu şekilde bir yapılanma bize son derece geniş kitlelere ulaştırabilecektir.

dijital-pazarlama-ajansi-Rekloweb

Kişisel Web Sitesi Fiyatları

Fiyat, bazen kaliteyi bazen imajı, bazen duruşu, bazen niteliği göstermektedir. Web sitesi tasarımı yaptırırken de aynı süreç geçerli. Kaliteli bir web sitesini kaç paraya yaparız, bize bu süreç ne kadara mal olur, hepimizin gündemini meşgul eden konular arasında bu değer yer alıyor. Kısaca açıklamak gerekirse biz Rekloweb web tasarım firması olarak kişisel web sitesi fiyatları ile ilgili en uygun fiyata, kaliteli bir hizmet oluşturmak istiyoruz. Bunun için tam donanımlı bir web sitesini 2.000 liradan başlayan fiyatlarla kullanıcılarımıza sunuyoruz.  Referanslarımız bölümünden siz de daha önce hazırlamış olduğumuz web sitelerini inceleyebilir, arzu ederseniz iletişim bölümünden de bize rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Web sitesi yaptırmak artık günümüzün trendi haline gelmiş durumda. Dijital medyanın bu denli yükselmesi ve revaçta olması insanları bu alanlara ittiğinden dolayı web site ihtiyacı da her an yükseliyor. İnsanlar artık zamanlarının büyük bir kısmını internet üzerinde geçiriyor. Elbette bu durum web sitelerinin öneminin iyice artırmış durumda. Aradığımız her şeyi online mecralarda rahatlıkla bulduğumuzdan bu alanlarda var olmak elzem bir konumda bulunuyor. Sadece dijital medya değil mobil sistemlerinde gelişmesi ve sürekli aktif olarak kullanılması artık kişisel web sitesi ihtiyacını çok önemli bir noktaya taşıdı. Zira insanların sizi fark etmesini ve keşfetmesini istiyorsunuz. Dolayısıyla kişisel web sitesi yaptırarak online mecralarda görünür olmanız bu hedefinizin en önemli kriterini oluşturuyor. Diğer yandan bu uygulamaların her geçen gün gelişmesi ve yükselmesi insanlar için bu noktada bir itici güç olarak karşımıza çıkıyor. Kişisel web siteleri bireyin kendini özgürce ve rahatlıkla ifade edebildiği platformlar olmasının yanı sıra kendilerine ait bir alan olduğundan özel hissetmelerini sağlaması ile daha çok arzu edilen bir konu oluyor. Web tasarım sektörünün bu alandaki ihtiyaçları karşılaması özellikle kişisel web sitesi yaptırmak isteyenler için oldukça önemli bir yer teşkil ediyor.

Web Tasarım Türü Fiyat Aralığı
Kişisel Web Sitesi 1.500 – 2.000 TL
Kurumsal Web Sitesi 2.000 – 5.000 TL
E – Ticaret 3.000 – 10.000 TL

Bu yazımızda size kişisel web sitesi tasarımı hakkında detaylı bilgiler vermeye çalıştık. Umarım sizin için de bu bölüm faydalı olmuştur. Kişisel web sitesi örnekleri ile başladığımız ve nasıl bir tasarım olmalı diye devam ettiğimiz bu bölümler umarım sizler için de faydalı olmuştur. Siz de bu konu hakkındaki soru ve görüşlerinizi yorum bölümümüzden bize iletebilirsiniz. Sorularınıza hızlı ve doğru bir şekilde cevap vermeye çalışacağız. İçeriğimiz ile ilgili hazırladığımız videomuza da kısa özet niteliğinde göz gezdirebilirsiniz.

 8 yorum

Bir cevap yazın