Youtube’dan Nasıl Para Kazanılır ve Youtube Partner Firmaları Nedir?

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 kişi oy verdi, ortalama oy: 5,00 En yüksek oy 5)
Loading...

Youtube; dünya üzerinde en çok video izlenilen ve video paylaşılan sosyal video paylaşım platformudur.

Her gün her saat her dakika milyonlarca insan Youtube üzerinden videolar izlemektedirler. Bu sebeple Youtube çok büyük bir reklam alanı oluşturmaktadır. Elbette ki firmalar da bu reklam kanalını sonuna kadar kullanabilmek için ellerinden geleni yapmak istiyorlar. Bu sebeple Youtube üzerinden video izleyenlere kendi firmalarını tanıtmak istiyorlar. Youtube’dan para nasıl kazanılır sorusunun cevabı ise burada devreye giriyor. Youtube üzerinden verilen reklamlara tıklandıkça reklam gelirlerinin bir bölümünü Youtube, videoyu yükleyen kullanıcılara teslim ediyor. Youtube bu paylaşımcı özelliği ile bünyesinde birçok Youtuber yetiştirmeyi başarmasının yanında kendi web sitesine de birçok video ekletmeyi başarabiliyor. Youtube’dan nasıl para kazanılır umudu ile işe başlayan Youtuberların bazıları ise Youtube üzerinden sağlam paralar kazanmaya başladı bile.

Günümüzde genç yaşlardan itibaren Youtube üzerinden para kazanma hevesiyle başlayan kişiler, kendi video projeleri için yaratıcı fikirler ile ilgi görebilmekte ve hedef kitlesini kısa sürede artırabilmektedir. Youtube genellikle gençler tarafından kullanılmakta ve takip edilmektedir. Hem dünyada hem de Türkiye’de en iyi youtuber’ların 15-25 yaşları arasındaki gençler olduğu görülmektedir. Bu örnekler dünya çapındaki herkesi etkilemekte ve Yotube para kazanma yöntemleri ile popüler olma hevesine bürünmektedir. Oyun, komedi, vlog tarzı video kanalları ile piyasaya giriş yapanlar nasıl para kazanabilecekleri hakkında araştırma yapmaya başlar. İşte bu noktada size yardımcı olmaya  çalışacağız.

Youtube Para Kazanma

Youtube para kazanma işlemi için yapılması gereken ilk işlemlerden biri kanal oluşturmaktır. Kanal oluştururak videolar yükleyebilir, videolar izlendikçe para kazanabilirsiniz. Ortalama olarak her 2.000 izlenme aldığınızda 2 doları cebinize koyabilir, izlenme sayınız arttıkça ciddi paralar dahi sadece video içerik oluşturarak kazanabilirsiniz. Youtube’dan nasıl para kazanılır kısmının asıl bölümüne gelecek olursak, iki aşamada yapabileceklerimizi anlatabiliriz. İlk para kazanma yolumuz, Google adsense kaydımızı yapabilmek, (adsense, reklam alarak para kazanmamızı sağlayan Google bünyesindeki bir hizmettir.) adsense kurulumu ile Youtube videolarımız izlendikçe para kazanabilir, izlenme sayımız arttıkça paramızı fazlalaştırabiliriz. Fakat adsense bazı yöntemlere göre içerisinde dezavantajlar barındırmaktadır. Youtube’dan nasıl para kazanılır sorusunun asıl verilmesi gereken cevabı ise Youtube partner sistemleridir. Bu sistemler Youtube reklamlarını sizler için optimize ederek reklam alma sayısını arttırmaya çalışmaktadır. Özellikle Youtube işini ciddi bir şekilde yapmak isteyenler tarafından Youtube partner sistemleri tercih edilmektedir.

youtubeparakazanmaucretleri

Youtube Partner Firmalarına Nasıl Kayıt Olunur?

Youtube partner firmaları, reklam almamızı sağlayan önemli katkı sağlayıcılarından biridir. Öncelikle sistemin nasıl çalıştığını size biraz anlatmak isterim. Youtube partner firmaları sizin reklamlarınızı sizin için optimize ederek sizin daha fazla para kazanmanıza yardımcı olurken, kendilerine sizin kazandığınız reklam paralarından bir bölüm hisse alırlar. Bu hisse partner firmaları seçiminize göre değişir zira her firma kendine has hisse bedelleri talep etmektedirler. Peki, bunlar arasında hangisini tercih etmeniz gerekiyor, hangi Youtube partner firması tercih edilmeli, bu sorulara nasıl yanıt bulacaksınız. Bunun için de ünlü Youtuberların çalıştığı firmaları incelemek gerekiyor. Bu bir sonraki alt başlığımızda size detaylı bir şekilde vereceğiz. Fakat şimdi Youtube partner firmalarına nasıl kayıt olunur, elimizden geldiğince size anlatmaya çalışalım. Youtube partner firmalarından her birinin kendine has şartları ve koşulları vardır. Örneğin, Buzzmyvideos, özellikle kendini çeken, kendi görüntüsü ile birşeyler yapmaya çalışan Youtuberlar ile çalışmaktadırlar. Bir başka partnerlik firması ise aylık 1.000 video izlenmesi ve aylık 10 abone artışı talep etmektedir. Bu şartları sağlayan tüm başvuruları kabul etmektedirler. Youtube partner firmalarına kayıt oluştururken ise istediğiniz firmanın web sitesine girip, belirtilen forumları doldurmanız yeterli. Bunun için partner firmanın size sunmuş olduğu koşulları okuyup incelemenizi, incelemelerinizin ardından başvurunuzu yapmanızı öneririz.

Hangi Youtube Partner Firması?

Hangi Youtube partner firması tercih edilmeli, hangi partnerlik tercih edilmeli, bu konuda size birkaç partner incelemesi yapacağız. Böylelikle video paylaşım kanalınızın kitlesini artırmak ve bilinirliği olan bir kanal meydana getirmek için en faydalı olacak parnet firmasını bulabilir. Kendi kanalınıza en uygun partner firmaları arasından tercihinizi yapabilirsiniz.

BuzzMyVideos

Buzzmyvideos, özellikle kendi çekim yapan Youtuberları tercih etmektedir. Ülkemizde de büyük Youtuberların kullandığı Buzzmyvideos ile siz de Youtube para kazanma işlemleriniz için rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Wediacorp

Son dönemlerde genç Youtuberlar içerisinde popüler hale gelen partnerlik sistemi, Youtube üzerinde para kazanma işlemine yeni başlayan kişilere doğrudan hitap etmekte, bünyeye katılmak için ağır koşullar barındırmamaktadır.

Machinima

Youtube dünyanın en eski partner firmalarından biri olan Machinima, %40 kesintisi olmasına karşın, kanal sahiplerine birçok hizmet ve reklam geliri sunmaktadır. Bünyesine katılmanın kolay olmadığı Machinima için tecrübeli Youtuberların başvurmasını öneriyoruz.

 

Bu yazımızda size Youtube’dan nasıl para kazanılır ve Youtube para kazanma yöntemleri ile ilgili bilgiler vermeye çalıştık. Umarım sizin için faydalı bir içerik oluşturabilmişizdir. Bu yazımızın yanında size ünlü Youtuberların videolarını sunmak istiyoruz. Umarım beğenirsiniz.

Ruhi Çenet Videoları

Burak Oyunda

Oha Diyorum!

Birine Baktım

[yasr_visitor_votes size=”medium”]Bir Cevap Yazın

Üç × 4 =