Wordpress sitelerde footer nasıl yapılır ve nasıl düzenlenir?

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Oylama yapılmadı)
İlk oylayan siz olun.
Loading...

WordPress, dünya çapında en çok kullanılan web sitesi oluşturma sistemlerinden biridir. Dünya üzerindeki web sitelerinin %28’i wordpress altyapısı ile oluşturulmuştur. Ülkemizde de gün geçtikçe popüler hale gelmeye başlayan bu altyapı için biz de bu yazımızda “wordpress sitelerde footer nasıl yapılır ve nasıl düzenlenir?” konusunu anlatacağız.

WordPress Footer Oluşturma

WordPress web sitelerinin çoğu belirli bir tema ile oluşturulur. Temaların içerisinde her zaman bir footer bölümü vardır. Bu bölüm bazen Görünüm>Özelleştir alanında bulunur. Temaların genelinde ise wordpress footer oluşturmak için  Görünüm>Bileşenler bölümünden footer 1, footer 2 her bir sütunu ifade eden bölümlere eklemeler yapabilirsiniz. Aynı şekilde wordpress site düzenleme için de aynı süreci deneyebilirsiniz.

WordPress Copyright Düzenleme

WordPress sitelerde copyright bölümü düzenlemek bazen farklı yerlere girmeniz gerekebilir. Önce sitemizin /wp-admin bölümünden kullanıcı girişini yaparak yönetim paneline giriş yapıyoruz, daha sonra Görünüm>Bileşenler bölümünden copyright düzenleme alanı varsa düzenliyoruz. Eğer bu alanda copyright düzenleme bölümü yoksa, Görünüm>Özelleştir footer düzenleme bölümünde istediğiniz işlemi yapabilirsiniz.  Eğer wordpress copyright bölümünü buradan da değiştiremediyseniz, Theme options>Footer bölümünden istediğiniz değişiklikleri yapabilirsiniz.

Bu yazımızda size WordPress sitelerde footer nasıl yapılır ve nasıl düzenlenir, size anlatmaya çalıştık. Umarım sizin aklınızdaki sorulara burada yanıt verebilmişizdir. Eğer sorunlarınız daha fazla ise web tasarım soruları bölümümüzden bize sorularınızı yöneltebilirsiniz.Bir Cevap Yazın

18 − 9 =