Wordpress Siteler İçin Güvenlik Eklentileri

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Oylama yapılmadı)
İlk oylayan siz olun.
Loading...

WordPress siteler, WordPress kullanmayan pek çok kullanıcı tarafından açığı olan sistemler olarak nitelendirilir. İşin gerçeği böyle olmamakla birlikte, güvenlik kurallarına dikkat edilmesi de gerekmektedir. WordPress siteleri kullanmayan web tasarım uzmanları, WordPress sistemlerinin ilk zamanlardaki güvenlik açıklarından söz ederek 2017 model WordPress sistemlerini hafife almaktadırlar. Son yıllarda WordPress sistemlerin daha çok tercih edilir olması ile birlikte güvenlik açıkları da bir bir giderilmeye başlandı. Güvenlik açıklarını giderici eklentiler türemeye başlayarak, siber saldırılara karşı önlemler alınmaya başlandı. Biz de sitelerinin güvenliğini sağlamaya çalışan kullanıcılar için bu yazımızda en iyi WordPress güvenlik eklentileri bölümünü sizler için derledik.

En İyi WordPress Güvenlik Eklentileri

WordPress sistemlerinin güvenliği sağlayıcı eklentiler dünyasında birçok iyi eklenti mevcut. Bu eklentiler içerisinden en iyi eklentiyi bulabilmek de epey uğraş ve deneyim gerektiyor. Reklomastik ekibi olarak bu noktada biz de kendimizin kullandığı en iyi eklentileri sizlere sunuyoruz.

Wordfence WordPress Güvenlik Eklentisi

Wordfence dünya üzerinden en çok kullanılan güvenlik eklentilerinin başında gelmektedir. Web sitenizi oluştururken, kurmanız gereken eklentilerin de başında gelen bu eklenti, sitenize saldırmak isteyen kişileri bularak engellemek üstüne kurgulanmış. Eklentiyi kullanmak için Eklentiler>Yeni Ekle bölümünden Wordfence yazarak eklentiyi bulup, etkinleştirmeniz yeterli.

Jetpack WordPress Güvenlik Eklentisi

Jetpack web tasarım uzmanlarının sık kullandığı bir başka efsane güvenlik eklentisi. Jetpack eklentisi ile sitenizin güvenliğini sağlamanın dışında, Jetpack ile sitenizi optimize ederek site hızınızı arttırabilir, bunun yanında sitenize giren kullanıcıları anlık olarak takip edebilirsiniz.

Şifreleri Kolaylamayın

WordPress kullanıcı adı ve şifre bölümünü mümkün olduğu kadar karmaşık hale getirmeye çalışmalısınız. Kolay şifrelerden kaçınmalı, büyük küçük harf ve sayıları kullanmalısınız. Şifrenizi kolay hale getirmek, kötü niyetli kullanıcıların işini kolaylayacaktır.

Bu yazımızda size sitenizin güvenliğini sağlamanız için birkaç tavsiyede bulunmak istedik. Siber saldırıların çoğaldığı şu yıllarda sitenizin tam güvenliğini sağlayamayacağınızı da bilmenizi isteriz. Bu sebeple sitenizin yedeğini düzenli bir şekilde almalısınız. Bilgisayarınızda ve flash belleklerinizde sitenizin yedeklerini bulundurmalısınız.

 1 Yorum

  • buse

    Bu değerli bilgilerin dışında sormak istediğim önemli bir husus var. WordPress sistemleri açık kaynak yazılım oldukları için daha kolay saldırı altında kalıyor. Yazılımda saldırınların yapıldığı logları ve fonksiyonları yazarsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

Üç + 16 =