Wordpress Eklentileri Nasıl Kurulur?

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Oylama yapılmadı)
İlk oylayan siz olun.
Loading...

WordPress günümüzde çoğunlukla kullanılan bir web sitesi yapma aracıdır. WordPress altyapısı ile web tasarım firmaları kullanıcılara yönelik şık ve modern web siteleri tasarlayabiliyorlar. Bu altyapıyı kullanırken de bazı sorular ve bilinmeyen ile de karşılaşılabiliyorlar. Bu sebeple WordPress eklentileri nasıl yüklenir, WordPress eklentileri nasıl kurulur gibi özel sorularınıza da bu içeriğimizde yanıt vermeye çalışacağız.

En iyi WordPress Eklentileri

WordPress, eklentiler ile çeşitlenen ve birçok özelliği ile kullanıcıya hitap eden bir web sitesi yapma aracıdır. Worpdress eklentileri bu anlamda kullanıcıya her türlü imkanı tanırlar. Örneğin sitesine kayan bir form koymak istediğinizde, hava durumu öğesi eklemek istediğinizde bu eklenti gezegenini ziyaret ederek .Wordpress eklentilerinden istediğinizi web sitesine ekleyebilirsiniz.

Reklomastik web tasarım firması olarak biz de sizin WordPress eklentileri nasıl eklenir ve kurulur sorunuza hem videolu hem resimli bir şekilde cevap vermeye çalışacağız. Öncelikle WordPress kurduğunuz panelinize giriş yaparak nasıl eklentilere ulaşacağınızı anlatalım.

Nasıl wordpress eklentisi kurulur?

Kurduğunuz panel Türkçe ise Eklentiler>Yeni Ekle bölümünden eklentileri görebilir, oradan dilediğiniz eklentiyi aratarak, bulduktan sonra yükleme gerçekleştirebilirsiniz. Eğer paneliniz İngilizce ise komutlar Plugins>Add new şeklinde olacaktır. Bu arada İngilizce olan panelinizi Türkçeye çevirmek için Settings>General bölümünün hemen altında dil seçeneklerini görebilirsiniz.

eklentiyukleme1Eklentilerden, yeni ekle bölümüne ulaştıktan sonra wordpress eklentileri içerisinden dilediğinizi aratarak bulabilirsiniz. Biz ise bu içeriğimizde sizler için en çok kullanılan eklentilerden biri olan Wordfence eklentisini kuracağız. Bu wordpress eklentisi web tasarım alanında hizmet verenler için oldukça önemli olup, güvenlik zaafiyetlerinize çözüm bulabilecek bir WordPress eklentisidir. Şimdi resimli bir şekilde WordPress eklentisi nasıl kurulur sorumuzu cevaplamaya devam edelim. Yönetim panelimizden Eklentiler>Yeni Ekle dedikten sonra arama çubuğuna Wordfence yazalım. Ardında önümüze çıkacak olan eklentiyi yükle deyip yüklemesini bekleyelim. Ardından eklentiyi etkinleştir butonuna basarsak, WordPress eklenti kurulumlarından birini tamamlamış oluruz. Şimdi web sitemize Wordfence kurmuş olduk. Bu işlem esasında bu kadar basit. Şimdi WordPress eklenti dünyasından istediğiniz eklentiyi seçerek siz de kurulumlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

eklentiyukleme2

Ftp veya Cpanel üzerinden bilgisayarınızda bulunan eklentiyi yüklemesi nasıl olur?

 

Bazı eklentiler WordPress’in kendi içerisinde bulunmayabilir. Örneğin İyzico gibi sistemlerin kendi içerisinde eklentileri vardır, bu eklentiler WordPress mağazasında bulunmadığı için öncelikle cpanelimize giriyoruz, ardından file manager veya Türkçe adı ile dosya yöneticisine tıkladıktan sonra public html dosyamızın içindeki wp-content bölümünden pluginse tıklıyoruz. Bunun ardından da bilgisayarımızda bulunan temanın zip halini buraya atıyor ve aynı burada açıyoruz. Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra asıl kullandığımız WordPress paneline girerek yine oradan eklentiler bölümünden temayı aktifleştirebilir ve düzgün biçimde kullanabiliriz. İşlem tamamı ile bu kadardır. Bunun yanında sorunuza istinaden videolu bir biçimde size açıklamalarda bulunduk. Videomuzu izleyerek canlı bir biçimde WordPress eklenti kurulumu ile ilgili bilgiler de alabilirsiniz.

Reklomastik web tasarım ekibi olarak sizlere bu yazımızda WordPress eklentileri nasıl yüklenir detaylı bir biçimde anlatmaya çalıştık. Umarım size faydalı bilgiler verebilmişizdir.  Siz de bu konu hakkında takıldığınız noktaları bize yorum yaparak iletebilir, aklınıza takılan bir başka soruyu da buradan sorabilirsiniz.

Kurumsal web tasarım ile ilgili yazdığımız son yazımızı eğer bu konuya ilgi duyuyorsanız mutlaka incelemelisiniz.Bir Cevap Yazın

Beş × Üç =