Web Tasarım Sektöründe Mobil Uyumlu Web Tasarımın Faydaları

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Oylama yapılmadı)
İlk oylayan siz olun.
Loading...

Hızla ilerleyen ve gün geçtikçe büyüyen internet teknolojiyle birlikte ortaya çıkan ve çok büyük bir çalışma alanına sahip olan web tasarım sektöründe mobil platformun önemi çok ayrı bir yere sahiptir. Özellikle önde gelen bazı firmalar mobil uyumlu web tasarım konusuna yoğunlaştıkları gibi mobil uygulamalara yoğunlaştığını da görebiliriz. Teknolojinin geldiği bu son noktada sadece bilgisayarlar üzerinden web sitelerine ulaşmak yetmemektedir. Mobil internet sağlayıcıları ile birlikte insanlar herhangi bir yerden internete erişebilmekte ve aradıkları bilgilere veya içeriklere ulaşabilmekteler. Aynı zamanda Twitter ve Facebook gibi sosyal medya mecralarının kullanımı mobil uyumlu web tasarım popüleritesini ve kullanımı önemli bir ölçüde arttırmıştır. Diğer bir yandan günümüzde haberlerin ve olayların adeta ışık hızıyla yayılabilmesinde mobil platformunda yeri büyüktür. Çünkü mobil platform her hangi bir yerden , her hangi bir zamanda internet üzerindeki bir içeriğe ulaşma özgürlüğünü sunmaktadır.

Tabi ki de bu avantaj firmalar tarafından da kullanılmaktadır ve böylece firmaların müşterileri istedikleri zaman firma ile ilgili bir bilgiye veya firmanın ürünleri hakkında bir bilgiye mobil uyumlu web tasarım sayesinde ulaşabilmektedirler.

 

Neden Mobil Uyumlu Web Tasarım ?

 

Bu soruya tatmin edici bir cevap verebilmek için öncelikle bir web sitesine sahip olmanın amaçlarını gözden geçirmemiz gerekmektedir. Web sitesi bir firmanın veya bir kuruluşun kendisini her gün genişleyen bir kitleye doğru bir şekilde tanıtarak müşteri sayısını artırabilmesinin en etkili yöntemlerinden biridir.  Ancak bir web sitesinin başarılı olabilmesi için belli özellikleri taşıması gerekmektedir. Kolay kullanıma sahip bir web sitesiyle müşteriler aradıkları bilgiyi kolaylıkla bulacaktır ve özgün ve modern bir tasarımla şirketin itibarını artacaktır. Yapılan web sitesinin bir diğer taşıması gereken özellik ise yönetim paneline sahip olmasıdır. Eğer web sitesi sahibi, sitesinde istediği değişikleri yapamayacaksa bir web sitesine sahip olmasının hiç bir anlamı kalmamaktadır.

Tabi ki de bu özellikler bir web sitesinin başarılı olmasında %60’lık bir orana sahipken geri kalan %40‘lık başarı oranını mobil uyumlu web tasarım sağlamaktadır. Herhangi bir kişi akıllı telefonundan kolaylıkla ulaşamazsa özenle tasarlanan onca içerik ve şık tasarımın hiç bir anlamı kalmamaktadır. Özellikle mobil platformun gün geçtikçe kullanımının artmasını ve değerlenmesini göz önüne alırsak, mobil uyumlu web tasarım bir web sitesi için olmazsa olmaz bir özelliktir.

 Tam Donanımlı Web Sitesine Sahip Olmanın Ayrıcalığı

 

Günlük hayatımızda kullandığımız bir çok web sitesinde çeşitli hatalarla karşılaşabiliyoruz.Kimi zaman istediğimiz içeriğe ulaşamıyoruz, kimi zaman da web sitesi sahibiyle iletişime geçmek istediğimiz de de karşımızda kimseyi bulamıyoruz. Bunlar gibi daha bir çok sorun yüzünden işler aksayabiliyor veya ortaya çıkan işlerde eksik noktalar kalabiliyor. Hiç bir web sitesi sahibi kullanıcılarının böyle sıkıntılar yaşamasını istemez. Bu sıkıntıları ortadan kaldırabilmek için de profesyonel bir ekibe sahip bir web tasarım firması tarafından tam donanımlı ve web sitesi yaptırmak istiyorum diyen firmanın isteklerini karşılayabilecek özelliklere sahip bir web sitesi tasarlanması çok önemlidir. SEO hizmetlerininin uygulanması, kontrol paneline sahip olması, bir yandan da sosyal medya desteği verilmesi yapılan web sitesini yaşanabilecek sorunlardan uzak tutacaktır. Web tasarım sürecinin önemli bir kısmını kapsayan mobil uyumlu web tasarım için de aynı şeyler geçerlidir. Bu yüzden mobil platforma uygun bir tasarım yapılırken çıkabilecek sorunların hepsi göz önünde bulundurulmalı ve gerekli önlemler alınmalı. Böylece tasarlanan web sitesinden alınan kaliteli performans mobil platformda da alınarak kalite ikiye katlanacaktır.

 

Şirketinizin-başarısı-için-mobil-uyumlu-web-tasarımı

Web Tasarım Sektöründe  Mobil Uyumlu Web Tasarımın Yeri

 

Web tasarım sektörü sürekli kendisini günümüzün ihtiyaçlarına göre kendisini yenileyen ve gelişmelerin çok hızlı bir şekilde yayıldığı bir sektördür. Teknolojinin ve internet dünyasının nekadar hızlı ilerlediğini göz önüne alırsak, web tasarım sektörü her adımda önde olmalı ve ihtiyaçlara en iyi şekilde yanıt verebilmelidir. Bir web tasarım firmasının da en çok dikkat etmesi gereken nokta budur. Hiç kimse yeniliklerin gerisinde kalmak istemeyecektir ve eğer müşterilerine en iyi hizmeti vermek isteyen bir web sitesi yaptırmak istiyorum diyen bir firma iseniz yeniliklere açık bir tasarım ekibine sahip web tasarım firması ile çalışırsanız bir çok avantajı olacaktır. Örnek vermek gerekirse, son yıllarda sosyal medyanın etkisiyle birlikte mobil uyumlu web tasarım bir hayli ön plana çıkmış durumdadır. Ülkemizin önde gelen ve ileri görüşe sahip olan şirketlerin hepsi, mobil platform ön plana çıkmadan önce profesyonel hizmet veren bir web tasarım firması ile çalışarak kendilerine mobil uyumlu web tasarımına sahip bir web sitesi ve hatta mobil uygulama yaptırarak teknoloji gündemin gerisinde kalmamış, aynı zamanda müşterilerine en iyi ve en yeni hizmeti vererek müşteri memnuniyetini arttırmışlardır. Tüm bunların yanısıra bu şirketler ve firmalar yenilikçi olmalarından ötürü daha fazla tercih edilmiş ve kazançlarını iki katına çıkarma şansını elde etmişlerdir.

 

Şirketler İçin Mobil uyumlu tasarımların önemi

 

Dünyamızın her geçen gün daha da hız ve iletişim dünyasına doğru adım attığı şu günlerde şirketler de müşterilerine kaliteli bir hizmet verirken bir yandan da onlarla hızlı ve etkili bir iletişim kurması gittikçe önem kazanmaktadır. Bu amaçla yapılan çalışmalardan biri olan web sitesi yaptırmanın bir adım daha ileri giderek mobil uyumlu web tasarım sayesinde dünyanın herhangi bir yerinden firmaların müşterilerine hizmet verebilmesine olanak sağlanmaktadır. Bu konuda özellikle bankaların yoğunlaştığını görebiliriz. Bir banka müşterisinin istediği zaman internetin olduğu herhangi bir yerden hesaplarını kontrol edebilmesi veya para aktarabilmesi oldukça kolaylık sağlamaktadır. Bu avantajın yanı sıra bankalar şubelerindeki işlem sayısını azaltarak yoğunluğu da en aza indirebilmektedirler. Banka müşterisinin de şubeye gitmeden işlemlerini halledebildiği ve kaliteli hizmet aldığı için memnunniyeti en üst düzeye çıkmaktadır. Bildiğimiz üzere bir firmanın müşterilerini memnun etmesi hem kazancını katlayacaktır hem de diğer firmalar arasından daha çok tercih edilmesini sağlayarak itibarının artmasına yardımcı olacaktır.

 

Sizlerle bu yazımızda web tasarım sektöründe mobil uyumlu web tasarımın faydalarını aktarmaya çalıştık. Umarız sizler için yararlı ve bilgilendirici bir içerik olmuştur. Web tasarımı hakkında soru veya önerileriniz için bizlere yorum bölümünden yazabilirsiniz.

 

 

 Bir Cevap Yazın

17 + 10 =