Web Tasarım Programları Nelerdir?

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Oylama yapılmadı)
İlk oylayan siz olun.
Loading...

İşin temelinden başlayalım. Web tasarım programları nelerdir? Rekloweb tasarım olarak sizlerle bu konuyu ele alacağız. Web tasarım programları web sitesi yapmamıza yardımcı olan programlardır. Lisede web tasarım derslerinde Visual Studio programı ile başlatılıyor. HTML, CSS kodları temel alınarak web sitesindeki  dizaynınızı oluşturabiliyorsunuz. Bazı temel programlar Dream Weaver, Visual Studio, MySql programlarıdır. Hatta kod bilginiz orta seviyelerdeyse not pad de bile bir web sitesi oluşturabilirsiniz. Kod alışkanlığınızı geliştirmek istiyorsanız Visual Studio programını tavsiye ederim. Yazmaya başladığınız kodları siz daha yazmadan ekranınıza getiriyor. Tabi birde kod kullanmadan web sitesi yapmanızı sağlayan programlar var. WordPress gibi. Hazır tema indirip üstünde istediğiniz kadar oynama yapabilirsiniz. Tabi kod bilmeniz her zaman size bir artı değer katacaktır. Yapacağınız herhangi bir işin temelini bilmek çok önemlidir. Web sitesi yapmanın temeli ise kodlardır. Visual Studio programında her yeni kodunuzda kaydedip arama motorunuzu yenileyip bakmanız gerekmektedir. Dream Weaver programında split seçeneğinde her yazdığınız koddan sonra nereye ne koyduğunuzu görebilirsiniz. Yani bu program kullanım açısından daha kolay diyebilirim. Dream Weaver olsun Visual Studio olsun temanızı kendiniz  hazırladığınız için yaptığınız sitenin süresi bir hayli artacaktır. WordPress e hakim olabilirseniz sitenizi daha hızlı bir şekilde bitirebilirsiniz. Eğer iş yapıyorsanız kullandığınız programa göre maliyeti de artacak veya azalacaktır. Şimdi size web tasarım programı kullanmanın avantajlarından söz edeyim.

Benzeri olmayan ve ayrıcalıklı, tamamen kendinize özgü tasarımlar oluşturabilirsiniz. Bu sayede piyasada dikkat çekersiniz ve rahat iş alırsınız. Yaptığınız siteler üzerinde SEO da kullanarak arama motorlarında  sitenizi üst sıralara taşıyabilirsiniz. SEO üzerinde biraz araştırma yapmanızı tavsiye ederim. Marka kimliğinizi oluşturabilirsiniz ve sonunda hedef kitleye ulaşabilirsiniz.

 

En İyi Web Tasarım Programı Hangisidir ?

 

Bu sizin nasıl kod yazdığınıza göre değişir. Her web tasarım yapımcısının kendine kolay gelen ve kendini geliştirdiği bir web tasarım programı vardır. Kodlar hepsinde aynı olsada web tasarım programının size hitap etmesine göre değişebilir. Yani saydığım tüm programlar aslında güzeldir. Bu sizin bilginize  ve yeteğinize kalmış. Ama bana göre Adobe Dream Weaver programında  aradığınız herşeyi bulabilirsiniz. Tavsiye ederim.Bir Cevap Yazın

İki + 19 =