Web Tasarım Hakkında En Çok Sorulan Sorular

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Oylama yapılmadı)
İlk oylayan siz olun.
Loading...

Web Sitesi Yaptırmak İstiyorum Ama Ne Yapacağımı Bilmiyorum

 

İnternet sayesinde artık her şeyin kolaylaşması ile birlikte web sitesi yaptırmak istiyorum diyenler içinde bir çok kolaylık sağlanmaktadır. Özellikle web tasarım firmaları ile birlikte web sitesi yaptırmak hem kolay hem de uygun fiyatlardadır. Ancak bir web sitesi yaptırırken dikkat edilmesi gereken nokta çalışılan web tasarım firmasıdır. İyi bir web tasarım firması ile çalışan müşteriler yaptırdıkları sitelerden memnun kalmanın yanı sıra doğru tasarımlar ve hizmetler sayesinde kazançlarını da iki katına çıkarma fırsatını yakalamaktadır.  Tabi ki de alınan hizmet ve verilen ücretin dengeli olması da önemlidir.  Tüm bunların yanı sıra web tasarım firması çalışanlarıyla birebir görüşmeniz de önemlidir. Web sitesi yaptırmak istiyorum diyorsanız İsteklerinizi özgürce anlatabileceğiniz ve karşılığını alabileceğiniz bir web tasarım firması ile çalışmanız size bir çok katkısı olacaktır.

 

Bir Web Sitesi Yaptırmak Firma Olarak Bana Ne Fayda Sağlar ?

 

İnternetin gittikçe daha fazla kullanıldığı günümüzde, web sitesine sahip olmayan bir firma düşünülemez. Web dünyasında temsil edilmek büyümek isteyen ve kazancını arttırmak isteyen bir firma için bulunmaz bir nimettir. Web sitesine sahip olmanın en büyük avantajlarından birisi milyonlarca internet kullanıcısına ulaşabilmektir. Böylece müşteri potansiyeli iki katına çıkarılabilir ve firmanızın geniş bir kitleye daha iyi bir şekilde tanıtımını sağlayabilirsiniz. Bir diğer avantaj ise, web tasarım firmasına yaptırdığınız web sitesinde firmanızı dilediğiniz şekilde ifade edebilirsiniz. Aynı zamanda hizmetlerinizden veya ürünlerinizden daha detaylı hatta etkileyici bir şekilde bahsedebilirsiniz.

 

İyi Bir Web Tasarım Firması ile Çalışmanın Yararları Nelerdir ?

 

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte web tasarım sektöründe de gözle görülür bir gelişim yakalanmıştır. Web tasarım firmaları bu gelişmeleri yakından takip etmekte ve müşterilerine güncel bir hizmet verebilmek için sürekli bir çaba içerisindedir. Ancak dikkat edilmesi gereken bir nokta var, her ne kadar web tasarım sektörü gelişse de, bazı web tasarım firmaları müşterilerine önem vermemekte ve yaptıkları projelere ilgi göstermemekteler. Soruya gelecek olursak, iyi bir web tasarım firması müşterisinin isteklerini tam anlamıyla karşılayarak müşteri memnuniyetini sağlamalıdır. Aynı zamanda profesyonel ve kendini sürekli geliştirmek olan ekibi sayesinde modern ve şık web site tasarımı yapabilmelidir. Tüm bunları karşılayabilen bir web tasarım firması ile çalışmak, web dünyasına adım atmak için oldukça iyi bir başlangıçtır.

 

Mobil Uyumlu Web Tasarımın Faydaları Nelerdir ?

 

Akıllı telefonlar ile birlikte internet kullanıcıları artık bilgisayar başında saatlerce zaman harcamıyor. Herhangi bir mekandan ve herhangi bir saatte istedikleri içeriklere çok kolay ve hızlı bir şekilde akıllı telefonlar sayesinde ulaşılabiliyor. Bunlara ek olarak artık günümüzde çoğu şirket direkt olarak mobil uygulamalara ve mobil sitelere yoğunlaşmış durumdadır. Bunun en önemli nedeni de mobil platform kullanım oranının bilgisayar kullanım oranının çok üstünde olmasıdır.  Böylece şirketler müşterileriyle daha hızlı ve sağlıklı iletişim kurabilmekte, daha hızlı ürün veya hizmet verebilmektedir.  Mobil uyumlu web tasarıma sahip bir web sitesi yaptırarak tam donanımlı bir web sitesine sahip olan firmaların kurumsal imajları da bir üst seviyeye çıkmaktadır.

 

Yazımıza devam etmeden önce konuyla ilgili hazırladığımız sunumumuza göz atmanızı öneririz.

 

Web Sitesi Yaparken Hangi Programları Kullanmalıyım?

 

Eğer herhangi bir web tasarım firması ile çalışmak istemiyorsanız ve bir web sitesi kurmaya ihtiyacınız var ise kendi çabalarınız ile bir web sitesi kurabilirsiniz. Bunun için etkin bir kod bilgisine sahip olmanız da gerekmez. İnternette bulabileceğiniz çeşitli açık kaynaklı kodlama sistemine sahip içerik yöneticileri ile kendi web sitenizi tasarlayabilir, içerik ekleyebilir ve hedef kitlenize ulaştırabilirsiniz. Bu içerik yönetim sistemlerinden en yaygın ve en etkili olanlarından biri WordPress’tir.

WordPress ile kullanabileceğiniz hazır temalar ile sitenizi kolaylıkla tasarlayabilir ve yayına hazır hale getirebilirsiniz. WordPress ile kendi satın aldığınız alan adı üzerinde profesyonel site çalışmaları yapabileceğiniz gibi, WordPress uzantılı alan adını ücretsiz kullanarak kendi kişisel blog sayfanızı oluşturabilirsiniz. Eğer Çok profesyonel bir web sitesi kurmaya ihtiyaç duymuyor iseniz ikinci seçenek sizi tatmin edecek düzeyde olmakla birlikte daha ekonomiktir.

WordPress dışında Joomla, Drupal, Geeklog, TikiWiki gibi diğer ara yüzleri de kullanabilirsiniz.

 

Web Siteme Tema Yüklerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

 

Kendi yapacağınız web sitesi için seçeceğiniz temaya karar verirken dikkat etmeniz gereken bazı konular bulunmaktadır. Bunları Önem sırasına göre açıklamak gerekir ise işe elbette temanın sayfayı kurma amacınıza uygun olup olmamasıyla başlayabiliriz. Örnek vermek gerekirse; bir adet fotoğraf galerisi ve portfolyolarınızı paylaşacağınız bir web sitesi açmak istiyorum diyorsanız seçmeniz gereken tema içinde slider özelliği barındırmalı. Bunun kullanıcı deneyimi üzerinde etkisini sayfayı yayınlamaya başladıktan sora gözlemleyebileceksiniz. Bunun dışında e ticaret Sitesi kurmayı amaçlıyorsanız elbette ana sayfanızda öne çıkarmanız gereken ürünlerinizi sergileyebileceğiniz veya ürün kategorilerinizi sunabileceğiniz bir tema seçmeniz gerekecek.

Bunun gibi teknikler ile temanızı amaca uygun seçtikten sonra yapmanız gereken ikincil önemli şey ise temayı kişiselleştirip yeni bir kimlik kazandırmanız olacaktır. Tema renklerini, yazı fontlarını ne kadar özgün tutabilirseniz tasarlayacağınız web sitesi o kadar kaliteli ve tercih edilir olacaktır.

 

Web Sitesini Açtıktan Sonra Arama Motorlarında Nasıl Üst Sıralara Çıkarım?

 

Web sitenizin arama motorlarında çıkabilmesi için sitenizi indekslemeniz gerekmektedir. Bu bir nevi sitenizi arma motorlarına tanıtıp sitenin varlığını bildirmektir. Yeni doğan bir çocuğun nüfus kaydını yaptırmak gibi de düşünebilirsiniz. Bu yapacağınız işlem sayesinde arama motorlarında sitenizin ismi çıkacaktır, ancak bu sıralamada üst sıralarda olacağı anlamına gelmemektedir. Arama sonuçlarında bir web sitesinin üst sıralarda çıkabilmesi ancak SEO çalışmalarıyla mümkündür. Buna alternatif olarak Google reklamlarını da düşünebiliriz, Fakat organik bir içerik yönetimi kadar etkili olmayacağını da belirtmemiz gerekmektedir.1 Yorum

Bir Cevap Yazın

5 × 2 =