Web Tasarım Fiyatlarını Belirleyen 10 Faktör

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Oylama yapılmadı)
İlk oylayan siz olun.
Loading...

İnternet dünyasında firmanızla yer alabilmek için her şeyden önce bir tane web sitesine ihtiyacınız  var. Web sitesi yaptırmak günümüzde bir hayli popüler bir olay ve bunu araştırdığınızda önünüze bir sürü seçenek çıkabiliyor. Bu seçeneklerle beraber web tasarım fiyatları değişiklere yol açabiliyor. Siz ve firmanız için en uygun ve kaliteli olan web tasarımını seçmek elbetteki en doğal hakkınız. Web tasarım fiyatları genellikle sizin beklentilerinize göre şekillenmektedir. Bunun için beklentilerinizi iyi değerlendirmeli ve karşınızda muhattap olabileceğiniz ciddi bir firmayla çalışmalısınız.

Web Tasarım Fiyatları Neden Bu Kadar Çeşitli?

Öncelikle web tasarımı yapan bir çok firma var ve doğal olarak bu bir rekabet ortamı oluşturuyor. Hatta bu işi sadece firmalar değil freelance olarak yapan kişilerde var. İşte bu noktada önemli olan husus, güvenilirlik ve kalitedir. Daha öncede bahsettiğimiz gibi sizde beklentilerinizi çok iyi belirlemelisiniz ki bunu iyi aktarabilmeli ve istediğiniz sonucu daha iyi alabilmelisiniz. Gelin şimdi beraber web tasarım fiyatlarını belirleyen 10 faktöre göz atalım.

1-) İçerik

Web sitenizdeki içeriğin daha önceden belli olup olmadığı önemli burada. Baştan başa yeni bir içerik oluşturulacaksa eğer fiyatta haliyle üst meblağlara çekilebiliyor.

2-) Stabilize

Web sitenizin düzgün bir şekilde inşa edilmiş olması gerekiyor. Elinizde sürekli hata veren ve çöken web tasarımız varsa istediğiniz ve beklediniz sonuçlara ulaşmanız pekte olasılık dahilinde değil. Web sitenizin dayanıklılığı elbette ki bu fiyat faktörleri içerisinde bulunuyor.

3-)Tasarım

Tasarım deyince işin içine birden fazla faktör giriyor aslında. Sade ve kolay bir tasarım tabiki herkesin öncelikli tercihi ama neyin nerede olması gerektiği, nerede daha etkileyici olması gerektiği gibi kavramlar biraz kafa karıştıcı olabiliyor ve yine bu da fiyat faktörünü bir hayli etkileyen bir faktör.

4-)Etkileyicilik

Bunu tasarımın bi alt dalı gibi düşünebiliriz aslında. Müşterilerinize olan hitap biçiminiz burada çok önemli. Kendinizi nasıl anlatmak istediğinizi belirlemeli ve müşterilerinize ona göre mesaj vermelisiniz. Gerek doğrudan gerekse bilinçaltına yönelerek müşterinizi yakalamanız gerekiyor.

5-)Güncellik

Web tasarımı yaparken, görünümün günümüze adapte olmuş olması çok önemli. Kimse 5 yıl öncesinin tasarımıyla iş yapmak istemez. Bu hem sizi demode gösterir, hemde prestijinizi iyi yönde etkilemez. Zamanın gerisinde kalmak çokta iyi bir fikir değil.

6-)Özelleştime

Web tasarımı bir kere yapıldıktan sonra oldu bitti işi değildir. Kişisel olarak bazı şeyleri güncellemek ve hatta yeni şeyler eklemek isteyebilirsiniz. Bunun size sonradan masraf olması hoş bir durum olmaz. Bu yüzden sizin de istediğiniz zaman ulaşabiliceğiniz ve yönetebileceğiniz arayüze ihtiyacınız var. Gerektiğinde kolayca müdahale edebilmelisiniz. Sizin web siteniz, sizin yetkinliğiniz.

7-)Multi Platform Desteği

Biz buna responsive web tasarımı diyoruz. Responsive web tasarımı mobil uyumluluk sağlıyor bize. Telefon ya da tablet gibi mobil cihazlarda web sitenizde düzgün bir görüntü sağlamak istiyorsana buna ihtiyacınız var. Aksi takdirde web siteniz mobil bir cihazda açıldığında yazı, karakter, resim gibi elementler bozuk bir şekilde görünecektir bu da müşterileriniz için bir hayli sinir bozucu olabilir.

8-)SEO (Search Engine Optimization)

Seo yani Arama motoru optimizasyonu arama motorlarının web sayfalarını daha kolay bir şekilde taramasına olanak sağlayan teknik düzenlemelerdir. Bu sizi google aramalarında öne çıkartacak bi ayrıcalıktır. Seo sayesinde kendinizi daha üst sıralarda görerek ulaşabileceğiniz ağı kolayca genişletebilirsiniz. Web tasarımındaki en önemli etkenlerden birisi de budur aynı zamanda. Bu da fiyat faktörüne önemli bir rol veriyor seoya.

9-)Sosyal Medya Entegrasyonu

Sosyal medya hesaplarına sahipseniz facebook, twitter, instagram gibi, bu hesaplarla web sitenizi zengileştirmeniz ulaşılabilirliğiniz açısından size bir çok kazanım sağlayacaktır. Müşterilerinizin sizi daha kolay takip etmesi ve sizin onlara anlık olarak ulaşabilmeniz marka değerini ve müşteri memnuniyetini destekleyici bi durumdur.

10-)Revizeler

Web sitesi tasarımında her şey tamamen bittikten sonra, yani web siteniz tamamladığında ve siz bir süre sonra değişiklik yapmak istediğinizde, sonradan beğenmediğiniz yada fikrinizi değiştirdiğiniz bir yer olduğunda revize yapma zorunluluğu doğuyor. Bu durumda web tasarımı fiyatlarını belirleyen bir etken tabiki.Bir Cevap Yazın

On Dört − On =