Web Tasarım Dünyasına Yeni Adım Atacakların ve Web Sitesi Yaptıracakların Bilmesi Gerekenler

Yazımızı Oylayın
[Total: 1 Average: 5]
Web siteleri oluşturabilmek, web sayfaları dizayn etmek yani kısacası web tasarım yapabilmek günümüzün trend mesleklerinden biridir. Web tasarım uzmanı olmak isteyen birçok genç günümüzde yetişmekte, sektörde firmaların web sayfalarını dizayn etmektedirler. Sektörün gelişmesi ve büyümesi ile birlikte de gelişen bu çalışma prensibi önümüzdeki yıllarda gelişmesini sürdürecektir. Biz de internetin yapıtaşı olan bu sektör ile ilgili size web tasarım dünyasını anlatan açıklayıcı bir içerik oluşturduk. Umarım aklınızda kalan tüm web tasarım sorularına doğru yanıtı bu içeriğimizde bulabilirsiniz.

Web Tasarım Nasıl Yapılır?

Web tasarım yapabilmek için birçok yol ve yöntem karşımıza çıkıyor, yazılım dilleri ve uygulanış biçimleri karşımıza birçok değişik web sitesi tasarım yöntemi çıkarıyor. Bu sebeple tek bir yapıdan söz etmek tek bir web tasarım biçimden bahsetmek web tasarım nasıl yapılır, sorusunun cevabı olamayabilir. Reklomastik web tasarım ekibi olarak biz de size genel web tasarım süreçlerinden bahsetmeyi daha uygun görüyoruz.

Web sayfaları oluşturabilmek ve hayal ettiğimiz web sitesine kavuşmamız için yapmamız gereken en önemli şey domain seçmek ve domain satın almak. Domain, internetteki ismimiz, web sitemizin ismidir. Domaini daha anlamanız için örnek vermemiz gerekirse n11.com, sahibinden.com gibi isimleri verebiliriz. Öncelikle siz de firmanızın veya oluşturacağınız web site yapısının ismini belirlemeli ve domain firmalarından satın almalısınız.  Web tasarım nasıl yapılır sorusunun cevabına devam edecek olursak sıra hosting seçimine geldi. Doğru hostingi seçebilmek, web sitemizin geleceği için son derece önemli. Hosting, web sitenin barınacağı alanı ifade eder. Bu alan ne kadar kaliteli olursa o kadar sağlam bir web site kullanımına ulaşabiliriz.

Web tasarım yapabilmek için sahip olmamız gereken 2 öğe olan domain ve hostingden bahsettik. Şimdi sıra web tasarım yapabilmek için kullanmamız gereken program ve yazılımlara geldi. Eğer bir bilgisayar programcısı değilsek, yazılım konusunda bilgimiz yeterli seviyede değilsek dahi web sitesi tasarımını istediğimiz gibi dizayn edebiliriz.  2017 yılında olduğumuz şu günlerde eskiden olduğu gibi yazılım bilgisine sahip olmadan dahi şık ve modern bir web sitesine sahip olabiliriz, bunun için tek yapmamız gereken bir az olsun çalışmak ve hayal edebilmek. Hayal gücümüzün yüksek olduğu hayal gücümüzü kullandığımız zaman arzu ettiğimiz web sitesini önce zihnimizde dizayn edebilir, daha sonra zihnimizde oluşanı gerçeğe dönüştürebiliriz.

Web tasarım yapabilmek için kullanmamız gereken ve öğrenmemiz gerekenleri programların en önemlisi WordPress’dir. WordPress içerik yönetim sistemi sağladığı imkanlar ile harika web siteleri tasarlayabilir, bu web sitelerini arzu ettiğimiz ölçüde değiştirebilir ve geliştirebiliriz. Bunun için yapmamız gereken bu sistemlerde bulunan eklentileri kullanarak sitemizin rakip sitelerden daha iyi duruma getirebilir, web sitemizi geliştirebilir ve büyütebiliriz. WordPress web sitesi tasarımı yapmak isteyenler için sağladığı imkanlar ile web tasarım uzmanlarına birçok fırsat sunmakta, bu fırsatlarla kullanıclara web site geliştirme imkanları tanımaktadır.

Web tasarım yapabilmek için arzu ettiğimiz şablon ve temayı zihnimizde oluşturduktan sonra bunu WordPress içerisinde bularak, web sitemize yükleyebilir, daha sonra logomuzu yükleyebilir, içeriklerimizi düzenleyebilir, blog bölümümüzü oluşturabilir, kullanıcı deneyiminide baz alarak web sitemizi dizayn edebiliriz.

 

 

Doğru Domain Seçimi

Domain seçebilmek, doğru isimle web dünyasında yer alabilmek son derece önemli bir nokta. Doğru domaini aramak bizi yansıtacak bir isim bulmanın yanında, seo uygulamaları için uygun domaini de bulmamız gerekiyor. Domain seçerken uzun olmamasına, kolay okunabilir ve akılda kalınır olmasına,  anahtar kelime barındırmasına dikkat edilmeli, bu tür isimler seçilmeli ve Seo için uzun süreli satın alınmalıdır. Eğer arama motorlarında üst sıraları hedefliyorsak en az 3 yıllık domain alımı yapmalıyız.

Doğru Hosting Seçimi

Hosting seçebilmek bizi internet dünyasında başarıya götürecek bir diğer önemli etkendir. Doğru hosting seçimi bizi web sitemizi yönlendirmede kolaylık sağlamanın yanında güvenlik açısından da son derece mühim bir noktadır. Hosting firması seçimimizin sitemizin hızını, güvenliğini ve yönetimini doğrudan etkilediğini bilmeli, maillerimizi de organize edecek olan hostingi ince eleyip sık dokuyarak seçebilmeliyiz.

Web Tasarım ve Seo

Web sitemizi doğru şekilde oluşturduk. İnternet dünyasına giriş yaptık, peki ya internet dünyasında kişilere web sitemizi nasıl gösterebilir, daha fazla kişiye nasıl ulaşabiliriz?

Bu süreçlerin hepsinin yönetilme süreci web sitemizi geliştirmekten geçiyor. Bunun içinde en güzel yol Google gibi arama motorlarında üst sıralarda çıkmak ve yükselmekten geçiyor. Seo yani arama motoru optimizasyonu ise web sitemizde uyguladığımız uygulamalar ile üst sıralara tırmanma işlemidir.

Seo uygulamaları site içi ve site dışı olarak ikiye ayrılır. Site içi uygulamalar sitemizdeki başlıkları, etiketleri, sayfaları optimize etmeyi kapsarken, site dışı uygulamalar diğer sitelerin bizi tavsiye etmesine yönelik çalışmalardır. Diğer web sitelerde bizim linkimizin bulunmasına backlink denirken, backlink oluşturabilmek için yapılan çalışmalara da link çalışmaları denmektedir.

Seo uygulamaları için en önemli etmenlerden biri sosyal medyayı aktif kullanmaktan geçer. Sosyal medya etkileşimi fazla, sosyal medyada paylaşılan, trafik alan ve yorum yapılan web siteleri arama motorlarında üst sıralarda çıkarken sosyal medya aktivitesi bulunmayan hesaplar, arama motorlarında arka sıralara gerilerler.

Web Sitesi Güvenliğini Sağlama

Dünya üzerinde her gün binlerce web sitesi kötü niyetli kişiler tarafından hackleniyor, ele geçiriliyor. Siber saldırılar dünya üzerinde birçok kişiyi rahatsız etmekte ve birçok kişinin yaşamını doğrudan etkilemekte, sizin de binbir emekle oluşturduğunuz web siteniz bu durumdan etkilenebilir ve hack saldırılarının kurbanı olabilir. Bunun için web sitenizin güvenliğini sağlamak için emek göstermeli, web sitenizi kötü niyetli kişilerden korumalısınız. Web tasarım uzmanlarının en çok kafa yorduğu konuların başında gelen web güvenliği yapmanız gereken basit uygulamalar vardır. Bunlardan ilki web sitenizin şifresini gelişmiş bir şifre olarak belirlemek ve web sitenizin şifresini paylaşmamak. Eğer WordPress sistemler kullanıyorsanız, Wordfence eklentisini kullanmanız da web sitenizin güvenliğini sağlayıcı destekleyici bir etmen olacaktır.  Bununla birlikte web sitemizde fazladan eklenti kullanmayarak, kullandığımız eklentilerini güvenilirliğini kontrol ederek, doğru optimizasyonları yaparak web sitemizin güvenliğini sağlayabilir, hack saldırılara karşı sitemizi savunabiliriz. Bununla birlikte sitemizin yedeğini düzenli olarak alarak da kendimizi garantiye almayı unutmamalıyız.

Web Tasarım ve Kullanıcı Deneyimi

Kullanıcı deneyimi, kullanıcıların girdikleri web sitelerinden istedikleri şeyi kolayca bulabilme veya kullanabilmesi ile bağlantılı işlemler bütünüdür. Kullanıcı deneyimi (UX) web tasarım yapan kişilerin en çok dikkat etmesi gereken konuların başında gelmektedir. Web sayfaları oluşturulurken, kullanıcı deneyimine büyük önem verilmeli, kullanıcı deneyiminin yüksek olduğu web siteler dizayn edilmelidir.

Kullanıcı deneyimi yüksek olan web siteleri hedef kitle tarafından daha çok tercih edilir, kitle tarafından daha çok sevilir ve tekrar ziyaret edilir. Web tasarım yaparken kullanıcının gözünden bakabilmeli, kullanıcının yerine kendimizi koyup siteyi tekrar tekrar ziyaret etmeliyiz. Web sitelerinin amacını net olarak belirlemeli, kullanıcıya siteye girdiği andan itibaren 3 saniye içerisinde istediğini verebilmeliyiz. Sitemize giren kişi bir telefon numarası arıyorsa hemen ulaşabilmeli, bir bilgiye ihtiyacı varsa bunu hemen görebilmeli, bir ürün arıyorsa kolayca satın alabilmelidir.

Web sitesi içerisinde kullandığımız yazılar, resimler ve videolar kullanıcı deneyimi kavramı için oldukça önemlidir. İçeriği bol ve güzel olan web siteleri daha çok tercih edilmekte, kitlenin gözünde daha iyi bir yer edinmektedir.

Yazı Stili Seçimi

Web sitesi tasarımı yaparken yazı stili seçmek son derece önemli bir işlemdir. Doğru yazı stili seçimi, sitemizi güzelleştirirken, bazı yazı stilleri de sitemizin bütününü olumsuz etkileyebilir. Bu yüzden web tasarım yaparken yazı stili seçimine özen göstermeli, içeriğimize ve tasarıma uygun yazı stillerini tercih etmeliyiz.

Web tasarım yapan kişilerin karşılaştığı en büyük sorunlardan biri de yazı stillerinin Türkçe karakter içermemesidir. Genellikle İngilizce yazılar için hazırlanan bu yazı stilleri web  tasarımcıları epey uğraştırmaktadır. Bu yüzden size tavsiyemiz Google fontlarını tercih etmeniz o fontlar arasından tasarımınıza en uygun fontu bulmanızdır.

Önerdiğimiz Yazı Stilleri

 • Roboto
 • San Francisco
 • Helvetica
 • Bodoni

Resim ve Yazı Uyumu

Resimlerin yazıları tamamlaması, yazıların görselleri anlatması web sitesi için son derece önemli tasarım kriterleridir. Bu yüzden web sitesi tasarımı yaparken resimlerimizi yazılarımıza göre tercih etmekle birlikte birbirini tamamlayıcı nitelikte olmalarına son derece önem göstermeliyiz.

Yazıların resimlerden fazla olmaması, resimlerinde yazılardan daha büyük olmamasına dikkat etmeliyiz. Yazı ile resimlerin birbirine uyumlu olduğu tasarım şekillerini uygulamalıyız.

Video İçerik Kullanımı

Web sitesi tasarımı yaparken video içerikleri kullanmak ve video içerikler ile sitemizi zenginleştirmek bizi diğer web sitelerinde farklı kılacak önemli çalışmalardan biridir. Hizmetimizi, ürümüzü ve yaptıklarımızı anlatan video içerikler bizi hedef kitlenin gözünde bambaşka bir hale çevirebilir.

E-ticaret Web Sitesi Tasarımı

E-ticaret siteleri web dünyasını kocaman bir alışveriş merkezine çeviren yapılardır. E-ticaret siteleri ile evinizden, dünyanın diğer ucundaki ürünleri satın alabilir, yine evinizden bu ürünleri teslim alabilirsiniz. Bu derece kolaylık sağlayan, bize binlerce ürün çeşiti sunan e-ticaret siteleri de elbette kendi içerisinde kocaman bir yarışa giriyorlar. Her yarışta olduğu gibi bu yarışta da kendini geliştirmek zorunda olan yapılar oluşuyor. E-ticaret web sitesi tasarımı dünyası da kendini geliştirmek zorunda kalan sektörlerden biri. Domain almak, hosting almak web tasarım yapmak ile bitmeyen bir süreç olan e-ticaret web sitesi tasarımı, güvenlik süreçleri, banka işlemleri ve satın alma süreçleri ilgili de pek çok çalışma yapmaya muhtaçtır. Bu sebeple e-ticaret sitesi yapmak normal bir web sitesinden çok daha zor ve meşakkatli bir iştir.

E-ticaret web sitesi tasarımı yaparken kullanıcıların satın alma süreçleri ile ilgili bilgi sahibi olmak gerekir. Kampanyalar oluşturmak, sloganlar üretmek ve sloganları doğru şekilde yerleştirmek profesyonellik isteyen önemli işlerden biridir. Bu sebeple e-ticaret siteleri üzerinde daha fazla düşünülmesi gereken, daha fazla çalışılması gereken yapılardır. E-ticaret sitesini sürekli kontrol etmek, güncellemek, geliştirmek, fiyatları organize etmek, ürün optimizasyonlarını doğru şekilde yapmak gerekir.
eticaretsitesikurmak

Yönetim Panelli Web Sitesi Tasarımı

Yönetim paneli, günümüzde web sitelerinde olmazsa olmaz yapılardan biridir. Web tasarım yaptırmak isteyen kişilerin yönetim panelli bir sitede isteklerini daha kolay yapabilecekleri için bu yapıları tercih etmeleri tesadüf değildir. Yönetim paneli olan web sitelerinde görsel ekleyebilir, yazı düzenleyebilir, yeni duyurular yapabilirsiniz. Bununla birlikte yönetim panelli web sitelerinde güncellemleri, ürün eklemelerini ve fiyat optimizasyonlarını da kolayca yapabilmekteyiz.

Bir web sitesi kurumunuzun ömürlük yapısı olduğundan dolayı yıllar geçtikçe güncellenmesi ve gelişmesi gerekmektedir. Sürekli güncellenen, yeni gelişmelere açık bir web sitesi kullanıcının gözünde de daha çok tercih edilir web sitesi tasarımlarından biridir.

Seo Uyumlu Web Sitesi Tasarımı

Seo uyumlu web siteleri, web sitesi yaptırmak isteyenlerin en çok tercih ettikleri web tasarım süreçlerinden biridir. Seo uyumlu, arama motorlarında üst sıralara çıkmaya uygun web siteleri, potansiyel olarak daha fazla müşteriye hitap ettiği için büyüyen ve gelişen web siteleridir.

Günümüzde seo uyumlu web tasarım yapan firmalar daha çok tercih edilmekle birlikte, seo uyumlu web siteleri oluşturmak için kurslar ve etkinlikler de düzenlenmektedir. Seo uyumlu web siteleri, sayfa geçişleri düzgün olan, url kısımları okunabilir olan, hızlı açılan ve hızlı geçişleri olan, kullanıcıyı kolayca yönlendirebilen, başlıkları ve açıklamaları iyi organize edilmiş, içerikleri arama motorları tarafından indekslenebilir nitelikte bulunan web siteleridir. Seo uyumlu web siteleri oluşturmak için bu konuda uzman web tasarım ekibleri ile çalışmak zaruridir.

Mobil Uyumlu Web Sitesi Tasarımı

Mobil bir dünyada yaşadığımız şu günlerde internet ile yaşayan bir nesle mobil ile seslenmek son derece doğru bir yaklaşım olacaktır. İnternet sitesi düzeyinde bu olaya baktığımızda ise mobil uyumlu bir we sitesi ile kitlemize seslenmek son derece etkili bir yöntem olacaktır. Cep telefonlarında düzgün açılan, responsive bir tasarım ile web sitemizi oluşturmalı, cep telefonlarında dahi kullanıcının isteklerini doğru şekilde karşılamalıyız.

Web Tasarım Fiyat Politikaları

Web tasarım yaptırmak isteyen birçok kişi firmalar ile görüştüğünde pek çok farklı fiyat ile karşı karşıya kalırlar. Bazı firmalar 10.000 TL fiyat verirken, bazı firmalar 200 lira gibi fiyatlar vermektedirler. Bu nedenle hangi fiyatın doğru fiyat olduğunu anlamak müşteriler için oldukça zor olmaktadır. Web sitesi yaparken kullanılan altyapı, tasarım kalitesi, içerik süresi web tasarım fiyatlarını doğrudan etkilemektedir. Doğru web tasarım fiyatı ise istenilen pek çok özelliğe göre değişmekle birlikte ne o 10.000 kadar yüksek ne 200 kadar düşük olmalıdır. 200 TL gibi verilen fiyatlar gerçek dışı olmakla birlikte hazır şablonlar ile oluşturulan web sitelerini temsil etmekte, bununla birlikte çalışılan web tasarım firmasının 200 TL’nin yanında ilerleyen süreçlerde başka amaçlar ile para istemeleri de görülmektedir. 10.000 TL gibi verilen fiyatlar ise biraz gerçek dışı, müşteriye yapılan haksızlık niteliğindedir. Anasayfa, hakkımızda, iletişim gibi basit web sitelerini isteyen kişilere dahi bu fiyatın verilmesi, müşterilere iyi muamele yapılmadığını ifade eder.

İstanbul Web Tasarım Sektörü

İstanbul web tasarım piyasası içerisinde birçok farklı şirket vardır. Birçok farklı politika ve birçok farklı müşteri yaklaşımı vardır. Altyapıları farklı şekilde kullanan bu şirketler genel olarak büyük firmalar ile çalışma gayretinde olmaktadır. Özellikle İstanbul’da kurumsal şirketleri hedef alan tam anlamı ile dijital pazarlama hizmeti vermek için reklam ajansları vardır. İstanbul web tasarım sektörü  içerisinde öğrencilerin kurduğu freelance yapılar ile birlikte plazalarda var olan kurumsal web tasarım firmaları da vardır. İstanbul web tasarım sektörü, kobilerden beslenmekle birlikte, hizmet sektörü web sitesi tasarımlarını İstanbul firmalarına yaptırmaktadırlar. Bu yüzden web tasarım firmalarının büyük bölümü kobilere hizmet vermekte, hizmet sektörünü canlandırmaya yönelik çalışmalar yapmaktadırlar.

Hangi Web Tasarım Firması Tercih Edilmeli?

Web sitesi yaptırırken seçeceğimiz web tasarım firması son derece önemli bir etkiye sahip. Doğru web tasarım firması projemize değer katarken yanlış firma tercihi projemizi yerle bir edebilir. Bu nedenle web tasarım firması seçerken, firmanın geçmişine, yeteneğine, referanslarına, Seo bilgisine, fiyat politikasına ve müşteri ilişkilerine detaylı bir şekilde bakılmalıdır. Firmanın size olan yaklaşımı ve sürekli destek verebilecek nitelikte olması da firma seçiminizde büyük rol oynamalı, en doğru web tasarım firmasını seçerek yolunuza devam etmelisiniz.

Web Sitesi Tasarım Araçlarından WordPress

WordPress dünya üzerinde en çok kullanılan içerik yönetim sistemidir. Dünya üzerinde web sitelerinin %25’i WordPress tabanlı web siteleridir. WordPress web siteleri gerek sunduğu tasarım seçenekleri gerek sağladığı geliştirme seçenekleri ile diğer içerik yönetim sistemlerinden ayrılmaktadır. Bu nedenle tercih edilmekte, kendini geliştirerek web tasarım dünyasında büyüyerek popüler olmaya devam etmektedir. Türkiye’de ise WordPress sistemleri yeni yeni popüler olmaya, yeni yeni geliştirilmeye çalışılmaktadır. Ülkemizde genel olarak kullanılan web sitesi yönetim araçlarından biri değildir. Önümüzdeki yıllarda elbette bu durum değişerek, ülkemizde de web sitelerinin pek çoğu WordPress yapıları tercih eder hale gelecektir.

Başarıya Ulaşmak İçin Ne Tür Bir Web Sitesi Açmalıyım?

İnternet dünyasının gittikçe gelişmeye başladığı şu günlerde hemen hemen herkes bir  web sitesi oluşturmak, yükselen ve gelişen internet mecrasında kendine sağlam bir yer edinmek istiyor. Bu nedenle web siteleri açmak, binlerce kişiye hayallerindeki iş modelini yansıtma gayreti içindeler. Başarıya ulaşmak için ne tür bir web sitesi açmalıyım, neler yapmalıyım, gibi soruları çevrelerine sorarak fikir almaya çalışıyorlar. Biz de Reklomastik dijital pazarlama ekibi olarak girişimci ruhlu kişilere elimizden geldiğince bilgiler vermeye çalışacağız.

E-ticaret sitesi oluşturmak ve ürün satışı yapabilmek internet üzerinde en çok yapılan girişimler arasında yer alıyor. Fakat bilgi seviyeniz düşükse ve sıradan ürünlerin satışını yapmak istiyorsanız, e-ticaret sitesi oluşturmanız mantıklı olmayacaktır. E-ticaret sitesinin yönetimi ve organizasyonu da zor olacağından hemen e-ticaret platformu kurmanızın yanlış olduğunu belirtmeliyiz. İnternet dünyasında iş yükünüzün daha az olduğu, daha büyük kitleye ulaşabileceğiniz bir haber sitesi oluşturabilir, haber sitenize gelen reklamlar ile gelir elde edebilirsiniz. Bununla birlikte haber sitenizde paylaşacağınız içerikler ile birlikte bir kitle oluşturabilir, topluluk inşa edebilirsiniz.

Günümüzde internetten pek çok ihtiyacımıza çözüm bulmaya çalışıyoruz. İhtiyaçlarımız doğrultusunda arama motorlarına yöneliyor, kendi istediklerimizi internet sitelerinde bulmaya çalışıyoruz. Hizmet sektörü de internet sitesi açmak isteyenlerin düşünmesi gereken önemli sektörlerden biri bu yüzden. Halı yıkama firmaları, ilaçlama firmaları, evden eve nakliyat firmaları, palyaço kiralama firmaları internet dünyasında hizmet satan sanal dünyadan gerçek dünyaya entegre olan iş grupları, bu sektörlerde oluşturacağınız sağlam web siteleri ile kullanıcıların ihtiyaçlarını giderme üstüne çalışmalarını yapabilirsiniz.

Web Sitesinin Oluşumundan Sonra Yapılması Gerekenler

Web sitemizi oluşturduğumuzu ve yayına koyduğumuzu varsayalım. Web sitemizi nasıl tanıtacağız, web sitemiz ile nasıl daha fazla kişiye ulaşacağız, nasıl daha fazla müşteri elde edeceğiz? İşte tüm bu soruların cevabını bu içeriğimizde size anlatmaya çalışacağız.

Web sitemizi daha çok kişiye ulaştırmak için öncelikle yapmamız gereken arama motorlarında üst sıralarda çıkmak için çalışmalar yapmamızdan geçer. Üst sıralara çıkmak için web sitemizi optimize etmeli, backlinkler ile desteklemeli, içerikler ile çeşitlendirmeliyiz. Bunun yanında sosyal medyayı doğru şekilde kullanmak etkileşim yaratmak ve ilgi çekebilmek de web sitemize olan ilgiyi arttıran etmenlerden biridir. Bununla birlikte arama motoru ve sosyal medya reklamlarını deneyebilir,  çeşitli bannerlar ile trafiği yüksek web sitelerinde yer alabilirsiniz. Web sitemizi daha fazla kişiye ulaştırmak için video içerikler üreterek, Youtube, Vimeo gibi video içerik platformlarından da trafik alabilirsiniz.

Bu yazımızda size web tasarım dünyası ile ilgili birçok bilgiyi vermeye çalıştık, umarım size faydalı bir içerik oluşturabilmişizdir. Siz de bu konudaki öneri ve görüşlerinizi bize iletebilir, web tasarım ile ilgili merak ettiğiniz soruları da web tasarım soruları bölümümüze rahatlıkla sorabilirsiniz.

 13 yorum

 • Mehmet

  10.000 TLyi veren firmaları da ütopik görmemek çalışma boyutuna göre düşünmek gerek.

  • Barış Korkmaz

   Elbette çalışmaya, projeye göre fiyatlar değişmektedir. Bu yüzden web tasarım dünyasında farklı fiyatlar olacağını belirttik. Proje bazlı fiyatlar o rakamları da bulabilir, fakat anasayfa, hakkımızda, iletişim bazlı bir web sitesi için bu derece yüksek fiyatlar olmamalı. Görüşlerinizi bize ilettiğiniz için teşekkürler.

 • murat

  Web tasarım için bilgilendirici bir içerik olmuş teşekkür ederim. Blog yazılarınızda başarılar.

 • haluk

  Tasarım ve seo uyumu hakkında faydalı bir içerik olmuş sormak istediğim soru, web sitesini kendim yapmak istiyorum. Bu konuda yardımcı olurmusunuz?

  • Barış Korkmaz

   Web sitenizi kendiniz tasarlayabilirsiniz elbette, fakat ne tür bir web sitesi oluşturmak istiyorsunuz, eğer özelliği bol bir web sitesi düşlüyorsanız, bu durum sizi zorlayabilir. Kendi web sitenizi yapmanız için blog bölümümüzdeki web tasarım dersleri bölümümüzü inceleyebilir, web tasarım soruları bölümündende bize dilediğiniz soruları yöneltebilirsiniz.

 • tolga

  Sermayemizin hemen hemen ne kadar olması gerekiyor. Ya da şöyle sorayım web tasarım sektöründe iş yapabilmek için hemen hemen ne kadarlık bir sermaye yeterli olur?

  • Barış Korkmaz

   Web tasarım sektöründe iş yapabilmek derken, web tasarım firması kurmak mı yoksa web sitesi yapmak mı olduğunu tam anlamamak ile birlikte iki anlama da cevap vereceğim. Web tasarım firması kurabilmek için bilgi birikiminiz ve müşteri porföyü oluşturmanız yeterlidir. Web sitesi oluşturabilmek için ise web sitesinin özelliklerine göre 1.500 TL ile 3.000 TL arası bir bütçe size harika işler olarak geri dönecektir. Merak ettiğiniz sorular için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 • levent

  İnşaat sektöründe web tasarımın değeri varmıdır sizce? İnşaat firmaları internet ağı üzerinde neler yapabilir?

  • Barış Korkmaz

   Her sektörde olduğu gibi inşaat sektöründe de web tasarımın değeri oldukça yüksektir. İnşaat firmaları web siteleri ile projelerini müşterilerine gösterebilir, web sitesi üzerinde müşterilerini etkileyebilirler, ayrıca satın alma sürecin müşterilerin firmanın kurumsallığını sorgulaması ve firmayı incele ihtiyacı da inşaat sektöründe web sitesi olmasının zarurililiğini ortaya koyuyor.

 • Aysenur Bahar

  Web tasarım alanında ilerlemek istiyorum ve verdiginiz bilgilerin işime yarayacagını düşünüyorum. Teşekkürler.

 • Sabri

  Web tasarımını bir manavın tezgahı gibi düşünebiliriz. Bir manav için tezgahındaki ürünlerin düzeni, görünüşü ne kadar önemliyse web tasarımı da, web sayfası sahibi için aynı önemi taşır. Şöyle düşünelim, 2 manavın biri gelen ürünlerini direkt çuvalından tezgaha döker diğeri ise özenle temizleyip ve göze hitap edecek şekilde düzenleyip koyarsa tabi ki ikincisinin alıcısı daha fazla olur.
  Web tasarımda da düz bir web sayfası yerin içerisinde görsellerin iyi seçildiği, geçiş animasyonlarının iyi olduğu, sayfa düzeninin kafa karıştırıcı olmaması vb. şeyler o web sayfasının tercih edilmesine sebep olacaktır. Bu web sayfası bir haber sayfası da olsa bu geçerlidir bir e-ticaret sitesi olsa da.

Bir Cevap Yazın

four × 3 =

Hemen Ara