Web Sitesi Yapmak İçin Sahip Olmanız Gereken Nitelikler

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Oylama yapılmadı)
İlk oylayan siz olun.
Loading...

Web sitesi yapmaya ve yapmak için girişime girmeden önce web tasarım nedir, nasıl yapılır, gibisinden soruları araştırıp ön araştırmaları yapıp bu şekilde başlamak gerekir. Web tasarım görsel ve enformasyon bilgiden oluşan dijital dünyada önü açık gelişmiş bir sektördür. Pek çok yazılım dili mevcuttur. Java, php, .net, aspx, HTML, javascript, ruby gibi daha pek çok yazılım diliyle web tasarımı yapılır. Bu dillerin hepsinin farklı farklı olup farklı alanlarda kullanılmasındaki ana neden kullanıcıya kolaylık sağlamak, kullanıcının işlerinin daha hızlı halledilmesini sağlamaktır. Bütün dilleri öğrenmek zor olsa da web tasarım ile uğraşanların en azından 4-5 tanesini bilmesi gerekir. Yoksa gerçek anlamda web sitesi tasarımı yapamaz.

Bütün yazılımcıların bildiği gibi web siteleri için HTML dili temel olan dildir. Siz hangi dili kullanırsanız kullanın sonucunda arama motorları sizin yazdığınız yazılımı HTML diline çevirecek ve kullanıcı tarafından o biçimde görünecektir. Bu yüzden web sitesi yapmak için bilmemiz gereken ilk şey HTML dilidir. HTML dilinin renkleri yazı biçimlerini falan ayarlayacağımız kısım ise CSS diye adlandırdığımız bir başka dildir. Bunu da web sitesi tasarımına ilk başlayanlar için olmazsa olmaz dil kılan şey kolay ve anlaşılabilir olmasıdır. Bu iki dili bilmek kesinlikle istediğiniz tasarımlar için yetmeyecektir. Mobil uyumluluk, yönetim paneli gibi ek oluşumları HTML ve CSS kullanarak yapamazsınız.

Web Sitesi Yapmak İçin Kod Bilmek Gerekir Mi?

Ben bu kadar dil öğrenmek istemiyorum dil öğrenmeden web sitesi yapmak istiyorum diyenlerinizde olabilir. Bunun için yazılımcılar aracı programlar geliştirerek web sitesi yapmak isteyenler için onları kodlama derdinden kurtardı. Bunu sadece insanlar için değil kurumsal web tasarım firmaları içinde geliştirdiler ve web tasarım firmaları bu aracı yazılımları kullanarak artık kullanıcılarına hem daha hızlı hem de daha kaliteli web sitesi tasarımları çıkartıyorlar. Web tasarım yapacak olan kişinin sahip olması gerekenleri maddeleyecek olursak:

  • Orijinal tasarımlardan taviz vermeyen bir anlayışla yani özgün çalışma şekliyle çalışmak
  • Yeni fikirlere açık olmak ve tasarımını her zaman geliştirebilir olmak
  • Yazılım dillerini öğrenmek veya aracı yöntemleri kullanarak web tasarım yapabilmek
  • En önemli madde kendine güven olacak
  • Grafik tasarım bilgisinin olması gerekir. En azından web sitesinde kullanılacak olan banner header logo bölümlerini tasarlayabilmeli
  • Her zaman takıldığı yerlerde destek alan bir niteliğe sahip olmalı
  • Web tasarım değişen yeniliğe açık bir sektör olduğu için öğrenmeye ve bilgi almaya elverişli nitelikte olması gerekir.
  • Hayal gücünün gelişmiş fantastik bir karakterinin olması gerekir.

Saydığım bu nitelikler bütün web tasarımcılarda var diyemem. Bu işi sevmeyip te yapan bir sürü tasarımcı vardır. Fakat tam anlamıyla bu işin hakkını verecek olan yukarıdaki niteliklere ve daha bir çoğuna sahiptir.

kurumsal web tasarımKurumsal Web Tasarım Firmaları Çalışma Şekli

Kurumsal web tasarım firmalarının ilk hedefi müşterisinin verdiği işi kesinlikle en hızlı biçimde yapmak olacaktır. Reklomastik kurumsal web tasarım firmamız bütün projelerini doğru çalışma yöntemleriyle hızlı güvenli bir biçimde yapıyor. Hız adeta bizim için diğer firmalarla aramızdaki en büyük uçurumlardan biridir. Herhangi bir kurumsal web tasarım firmasına göre biz aynı projeyi daha kısa zamanda ve daha verimli bir şekilde yapıyoruz. Çünkü sektördeki diğer firmalara kıyasla bizim hedefimiz kesinlikle müşterilerimizin memnuniyeti ve bu memnuniyeti hiçbir zaman boşa çıkarmamaktadır. Bunun içinde her zaman web tasarım ekibimizle teknolojiyi takip eden ve yeniliklere her zaman açık olan şirket anlayışımızla Dünya genelinde hizmet vermekteyiz.

Bizim dışımızdaki Kurumsal web tasarım firmalarına kıyasla projelerimize verdiğimiz fiyatları incelediğimiz zaman dağlar kadar fark olduğunu göreceksiniz. Bizim istediğimiz fiyatın on mislini isteyen firmaların nasıl çalıştıklarını ve tamamen kar etmek amaçlı olduklarını değerli müşterilerimiz ve firma çalışanlarımız da biliyorlar. Bizim amacımız firmaları ve kişisel web sitelerini dijital ortamda ortam da en iyi biçimde sergilemek ve bunu uygun fiyata yapmaktır.

Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim dilerseniz. Web sitesi tasarımı yazımıza da bakarak daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.1 Yorum

Bir Cevap Yazın

On Sekiz − Sekiz =