Web Sitesi Tasarımı

[Toplam: 8   Ortalama: 5/5]

Web sitesi tasarımı denince elbette aklımıza birçok etmen geliyor. Bu etmenler doğrultusunda ise en iyi web sitesine sahip olmak istiyoruz. Biz de Rekloweb web tasarım ekibi olarak size en iyi web sitesi tasarımı oluşturmak için çalışıyoruz. Peki, doğru web sitesi tasarımı nasıl olmalı, bu içeriğimizde size bu konuda bilgiler vereceğiz.

Mobil Uyumlu Web Sitesi Tasarımı

Mobil bir dünyada yaşadığımız şu günlerde mobil uyumlu bir web sitesine sahip olabilmek son derece önemli. Birçok web sitesinin aylık trafiğinin yarısına yakını artık mobil cihazlardan geliyor. Bu yüzden mobil cihazlara uyumlu bir web sitesi tasarımı oluşturabilmeniz büyük önem kazanıyor.

Yönetim Panelli Web Sitesi Tasarımı

Bir web sitesi oluştururken, uzun vadeli düşünmek gerekir. Web sitesi üstünde yapılabilecek değişiklikler, kullanıcının kendi tarafından da sürekli güncellenebilmeli. Yönetim panelli bir web sitesi yapıldığında bu durum çok daha fazla kolaylaşabiliyor.

SEO Uyumlu Web Sitesi Tasarımı

Arama motorlarında üst sıralarda çıkabilmek son derece önemli. Eğer arzuladığınız hedef kitleye internet üzerinden kolayca ulaşabilirseniz, işinizi daha da fazla büyütebilirsiniz. Rekloweb web tasarım ekibi olarak sizler için şık bir web sitesi hazırlarken, müşterilerimize seo uyumlu web siteleri hazırlıyoruz. Seo uygulamalarına yapabileceğiniz bir web sitesine sahip olmanız için en doğru hizmeti vermeye çalışıyoruz.

Seo uygualamaları ile zorlu sektörlerde Google’da ilk sıralarda yer almak istiyorsanız, Rekloweb Seo ekibimizden bu hizmeti alabilirsiniz. Seo uygulamaları aylık periyotlar halinde yapılır. Ortalama bir Seo’nun başarıya ulaşması 3 ayı bulmaktadır.

İyi Bir Web Sitesi İle Kazanabilecekleriniz Nelerdir?

1-) Daha fazla müşteri:

İnternet dünyası her geçen gün büyüyen ve gelişen bir mecradır. Bu mecrada daha fazla kişiye ulaşabilmek çok daha kolay ve ucuz. Bu yüzden iyi bir internet sitesi pazarlaması ile daha fazla müşteriye kolayca ulaşabilirsiniz.

2-) İtibar:

İyi bir web sitesi ile firmanızın müşterilerinizin gözünde itibarını kolayca arttırabilirsiniz. Bunun için şık ve modern görünümlü bir web sitesine sahip olmanız yeterli.

3-) Kendinizi ifade edebilmek:

Şık ve modern bir web sitesine sahip olmanın yanında kendinizi ifade edebilmek de son derece önemli. Güzel tasarımlı bir web sitesi ile kendinizi kullanıcılara doğru şekilde ifade edebilir, firmanızı ve işinizi kolayca anlatabilirsiniz.

4-) Yeni girişimlere yelken açmak:

Her şirket büyümek ister. Büyümek için de yepyeni girişimlere yelken açmak çok iyi bir yol. İyi bir web sitesi tasarımı ve iyi bir fikir ile bunu başarmak ise gerçek dünyaya göre sanal dünyada gerçekleştirilmesi çok daha kolay bir hedef.

Web Sitesi Tasarımı Örnekleri

Bu bölümde size daha önce yapmış olduğumuz web sitesi tasarımı örneklerine yer vereceğiz. Pek çok müşterimizin işlerini büyütmesine ve marka değeri yaratmasına yardımcı olduk. Size de mutlu müşterilerimizin sitesini inceleme fırsatı sunuyoruz.

Örnek olarak verdiğimiz siteler WordPress altyapısı ile oluşturulmuş olup, faaliyet gösterdikleri sektöre özgü olarak tasarlanmıştır. Yönetim panelli, seo uyumlu ve mobil uyumlu olarak tasarlanan Birine Baktım, Dip Köşe Temizlik, Bipalyaço ve Bakıcı Baktım web siteleri kurucularından alınan geri dönüşlere göre müşteriler gözünde fark oluşturmayı başarmış, firmaya olumlu katkılarda bulunmuştur. Web sitesi tasarımı yaparken büyük özen gösterdiğimiz firmalardan bu geri dönüşleri almak da bizi oldukça mutlu ediyor.

Web Sitesi Tasarımı Nasıl Olmalı?

Web sitesi tasarımı günümüzde oldukça önemli bir hal alan, büyümekte ve gelişmekte olan bir sektördür. Dijitalleşen dünyada bu sektör büyümeye ve gelişmeye devam edecek, insanların web sitesi tasarımına olan ihtiyaçları gün geçtikçe artış gösterecektir. Bunun için biz de Rekloweb Dijital Pazarlama ekibi olarak bu yazımızda size iyi bir web sitesi tasarımı nasıl olmalı, neler yapılmalı, bu konulardan bahsedeceğiz.

İyi bir web sitesi, vizyonu geniş olan her firmanın gerçekleştirmek zorunda olduğu bir elzemdir. İyi bir web sitesi ile müşterilerini arttırabilir, marka değerine değer katabilir. Bunun için öncelikle oluşturulan sitenin sektöre göre tasarımlandırılması gerekmektedir. Her sektörün kendine özgü dinamikleri, kendine özgü değişkenleri ve alışmışlıkları vardır. Bu sebeple tasarıma başlamadan önce sektördeki rakipler incelenmeli, sitenin akışı göz önünde bulundurulmalı, bunlar baz alınarak doğru şekilde web sitesi dizayn edilmelidir.

Kullanıcı deneyimi (UX-UI) web sitesi tasarlarken tasarımcıların dikkat etmesi gereken öğelerden biridir. Kullanıcı deneyimi uygulamalarının temel amacı web sitenize giren kullanıcıların sitenizde aradığınız hemen bulması, sitenizde daha fazla zaman geçirmesi ve web sitesine girdiğinde hemen harekete geçebilmesidir. Bu sebeple kullanıcılar için güzel bir tasarım oluşturmak, bu tasarım ile sektöre giriş yapabilmek fark yaratacak unsurlardan biridir. Örneğin, sektörünüzde telefon aramaları ile hizmet alınıyorsa, telefon bilgilerini sitenin uygun yerlerine yerleştirmeli, web sitenize giren kullanıcıya telefon bilgilerini hemen vermelisiniz. Bunun dışında eğer yaptığınız işte referanslar önemli bir yer tutuyorsa kullanıcın kolayca ulaşabileceği noktalara referanslar sayfasına geçiş oluşturmalısınız. Bunun dışında web sitenize giren ve web sitesindeki sayfalarda gezinen kullanıcılar için hangi sayfadan oraya geldiğini ve o sayfadan nereye gideceğini belirtmek gerekiyor.

Web sitesi tasarımı yaparken neler dikkat etmemiz gerektiği ile size elimizden geldiğince bilgiler vermeye çalıştık. Umarım siz de iyi bir web sitesi için kullanıcı deneyimine gereken önemi verebilirsiniz.

Rekloweb olarak sizlere web tasarım hizmetini vermek için var gücümüzle çalışmaya hazırız. Siz de hayallerinizdeki şık ve modern web sitesine en uygun koşullarda sahip olmak istiyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz. Videomuzu incelemeyi de ihmal etmeyin.22 yorum

 • Berrin Düzağaç

  Aradığım içerik sanırım buydu. Gerçekten her anlamda bilgi açlığımı giderdiniz. Emek verip hazırladığınız içerik için teşekkür ederim.

 • Doğukan Yücel

  Web sitesi tasarımı yaptırmak isteyenler için gayet şık ve güzel bir içerik olmuş. Ben de kendi gayrimenkul sitem için böyle bir web tasarım düşünüyorum.

 • Hale

  Butik bir web sitesi tasarlatmak istiyordum. Yonetim panelli olmasi benim icin de sin derece guzel olacaktir. Bunun icin vermis oldugunuz hizmet guzel. Emeginize saglik. Sektior sizin gibi calisanlara muhtac. Maalesef ki hep musteriyi yanlis yonlendirenler hizmet veriyor. Umarim siz de degismessiniz. Ulkemizin haki malum. Dijital dunya tek caremiz olarak dusunuyorum.

 • Girişim Hastası

  Girişimcilik dünyasında uzun yıllar çalıştım. Pek çok dijital projeye imza attım. Fakat doğru web sitesi tasarımı yaptırabileceğim firmalara ulaşmak hiç de kolay olmadı. Bu sebeple hazırlamış olduğunuz içeriği son derece beğendim. Gençlerimiz maalesef girişim yapmaya korkuyorlar. Halbuki ellerinde internet gibi çok geniş bir yelpaze var. Bunu kullansalar, pek çok kişiye eskiye nazaran çok daha kolay yollarla ulaşabilirler. Bunun için tek yapmaları gereken ise iş fikrini sağlam bir web sitesi tasarımı ile birleştirmek. Bunun için doğru firma ile çalışmalı, firmaların görüşlerine yer vermeliler. Girişimcilik denemekten, emek vermekten ve mücadele etmekten geçiyor. Gençlerimiz mücadeleden kaçınmamalı, her daim başarıya ulaşacakları hedefleri kendileri belirlemeliler.

  • Barış Korkmaz

   Görüşleriniz için teşekkür ederim. Biz de web sitesi tasarımı bölümünde kendi üstümüze düşeni yapmak için üstün çaba gösteriyoruz.

 • sadık

  bahçeşehir siteleri içerisinde 3 dükkanım bulunmakta e_ticaret üzerine bir platform yapmak istiyorum. Yazınıza okuduktan sonra sizin firmanıza yaptırmaya karar verdim

 • Eren Çalışkan

  Dijital dünyanın gün be gün gelişmesi bu mecralarda yer alabilmeniz için web site sahibi olmanızı gerektiriyor. Web tasarım konusunda faydalı bir içerik olmuş. Yazı için teşekkürler.

 • fatih sanliturk

  kariyerme daha iyi bir site ile güçlendirerek devam etmek istiyorum, bu yüzden sitemi daha iyi ve satışa odaklı bir hale getirmem gerek tasarım konusunda tecrübem yok, Referanslarınıza baktım güzel. Başarılarınızın devamını dilerim

 • Bahar

  Bu yazıyı okuduktan sonra eski bildiklerimin üzerine çok olumlu bilgiler ekleyebildim. Yazınız için çok teşekkürler.

  • Barış Korkmaz

   Bunu sizlerden duyduğumuz için oldukça mutlu oluyoruz. Web sitesi tasarımı ile ilgili yazdığımız bu yazımızda yepyeni bilgiler de vermeye çalıştık. Bu tür yazılarımızı blog bölümümüzden de inceleyebilirsiniz.

 • Çağlar

  Verdiğiniz bilgiler akılcı bir girişimci için çok faydalı. Bir web sitesi için yazılan açıklayıcı bilgiler için teşekkürler. Okuduğum kadarıyla web sitesi ile ilgili işinizin ehli bir firmasınız.

 • Mahmut Baş

  Dijitalleşen dünyada web sitesi tasarımı ihtiyacı gittikçe artarken böyle içerikleri arıyor insan. Emeğiniz için teşekkürler

 • Metehan

  Vayyy monakolu helal olsun siteye

 • Tolga

  Buradan tüm sevdiklerime selam yollamak istiyorum 🙂

 • filiz

  web sitesi tasarimi hakkinda verdiginiz bilgiler icin tesekkur ederim sizin sayesinde bircok sey ogrendim

 • Salim

  Doğru şekilde web sitesi tasarımı yapmaya çalışan çok ama müşterisini memnun etmeye çalışan oldukça az. Bu neden oluşturmuş olduğunuz yazı için teşekkürler.

 • Serra

  Bizim de bir nakliyat şirketimiz var. Uzun süredir web sitesi yaptırmak istiyorduk. Bu içerikle

 • Tulay Yılmaz

  Eşim ile birlikte bir e-ticaret web sitesi tasarımı istiyorduk. Bunun için uzun çabalar sonucu doğru içerikler oluşturabildik. Yazınız için saolun.

 • Ömer Faruk

  WordPress tabanlı web siteleri oluşturmak için uzun zamandır araştırma yapıyorum. WordPress sanırım, web sitesi yapmak için en doğru araç.

 • Gaye

  Web sitesi tasarımı konusunda sadece wordpress mi kullanıyorsunuz. Başka yazılım dilleri ile tasarım yapıyor musunuz?

Bir cevap yazın