Web Sitesi Tasarımı Yaptıran Firmaların 10 Özelliği

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Oylama yapılmadı)
İlk oylayan siz olun.
Loading...

Günümüz dünyasında, teknoloji yadırganamaz bir şekilde hayatımıza girdi. Bize sunduğu imkanları en iyi şekilde değerlendirmek gerekiyor ve tabii artık firmalarda bu teknolojiden bir dilim almak istiyor. Web sitesi tasarımı da elbette pastanın küçük bir parçası. Gittikçe globalleşen bu yeni sistemde web sitesi tasarımı yaptıran firmaların neden buna ihtiyaç duyduğunu ele almaya çalışacağız.

Web Tasarım

Profesyonel iş hayatında herkesin bildiği gibi ulaşılabilir olmak ciddi bir önem teşkil ediyor artık. İnsanlar, vaktinin çoğunu bilgisayar başında geçiriyor ve internet hayatımızın vazgeçilmez bir parçası. İnternetin bu kadar yoğun kullanıldığı bu yüzyılda ulaşılabilir olmak bir ihtiyaçtan ziyade zorunluluk haline geldi. Bu zorunluluk, firmalar için bir reklam niteliğinde olurken aynı zamanda prestiji arttıran bir unsur. İşte bizde bu yüzden her firmanın bir web sitesinin olması gerektiğini düşüyoruz.

Firmalar ve Web Sitesi Tasarımı Tercihi

Her firmanın hitap ettiği belirli bir kitle vardır, web tasarımı yaparken hitap edilen kitle yani müşteri profilinin ilgisini çekebilmek öncelikli bir durumdur. Bu durumu göz önüne alırsak elbette firmaların haklı beklentileri olacaktır. Bu beklentileri 10 farklı başlık altında mercek altına alalım.

1-)Yeni Kitlelere Ulaşmak

Etkileyici bir web sitesine sahip olan bir firma rakiplerine nazaran varolan müşteri ağını genişletip, yeni ağlarda daha kolay bir şekilde kendine yer bulabilecektir. Çünkü iyi bir web sitesi tasarımı eski ve yeni müşterileriniz için bir referans değeri olacaktır. Firmanızın temsili olarak kullanacaksınız sonuçta.

2-)Marka Prestiji

Gerek sahip olduğunuz müşteri ağıyla gerek web sitenizle kendinizi doğru ifade edebildiğiniz bir platformunuzun olması ve kontrolü tam anlamıyla elinizde bulundurmanız sizi daha profesyonel bir hale getirip, güvenilirliğinizi arttıracaktır.

3-)Ulaşılabilirlik

İnternetin günümüzün vazgeçilmez bir parçası olduğundan bahsetmiştik. Böyle bir ağda kendi firmanızla yer alabilmek hızlı ve etkili bir iletişim ağı sunar. Telefon numaranıza, mailinize ulaşabilmek müşteri için büyük bir kolaylık sağlayacaktır. Bu durum internet aramalarında hem müşteri hem de kurumsal fayda sağlayarak zaman kaybını önler.

4-)Kurumsallaşma

Her kurumsal firmanın mutlaka bir web sitesine sahip olduğunu biliyoruz. Kurumsallaşmanın ilk adımlarından bir tanesi de her yerden ulaşılabilir olmanızdır. Web sitenizle bunu kolayca sağlayabilirsiniz.

5-)Tanıtım ve Reklam

Daha önceki maddelere bağlı olarak, yeni kitlelere ulaşarak reklamınızı ve tanıtımınızı daha kolay ve ucuz bir şekilde yapabilir, ürününüzü veya hizmetinizi topluma daha kolay bir yolla tescilletebilirsiniz.

6-)Globalleşme

Global bir dünyada her firmanın hayali elbetteki büyüyüp gelişebilmektir. Sadece Türkiye içinde değil dünyaya açılabilmek içinde iyi bir web sitesine ihtiyacımız olduğu aşikar bir gerçek. Bunun için etkileyici ve dikkat çekici olmak gerekiyor. Uzman dokunuşları global büyümenizi doğal olarak olumlu kılacaktır.

7-)Rekabete Ortak Olabilmek

Başarılı bir yükseliş istiyorsak eğer ortada bulunan rekabetin içinde bir paydaya sahip olmamız gerekiyor. Bunun için zamanın teknolojilerini takip edip, iyi bir şekilde uyum sağlamalıyız ve web sitesi tasarımı tamda bu paydanın içinde yer alan bir faktör. Öteki firmaların sahip olduğu web siteleri karşısında etkisiz kalıyorsak büyümeden söz etmemiz bir hayli zorlaşıyor.

8-)Fiyat/Performans Oranı

Başarılı bir web sitesi doğal arama sonuçlarında varolcağından dolayı herhangi bi şekilde katalog ya da broşürden daha az maliyetlidir. Ekstra olarak baskı masrafından kurtarır. Aynı zamanda daha hızlı ve daha geniş alanlara yayılma olasılığı sağlar. İstanbuldaki bir firmanın broşürünü Ankara’ya ulaştırması daha çok zaman ve maliyete sebep olacaktır oysaki internet sitesi tek bir adresle ulaşılabilir.

9-)Nitelikli İletişim

Kurumsal ve profesyonel bir firmada müşteri memnuniyeti zaruri bir ihtiyaçtır. Elbetteki müşteri memnuniyeti, gelecekteki potansiyel için önemli bir rol oynamakta. Etkili bir iletişimle giderilmeyecek hiçbir sorun yoktur. Web sitenizden, müşterilerinizle daha hızlı, etkili ve sağlıklı iletişim kurarak memnuniyeti bir üst düzeye taşıyabilirsiniz.

10-)Kurum İçi İletişim

Kendi içeriklerinizi yayınlayarak kurumsal bilgi ve yeteneklerini paylaşabilir ve hatta gerekli eleman ihtiyacını sağlamak için herhangi bir aracıya ihtiyaç duymadan kendi web sitenizi kullanabilirsiniz.

Yazımıza son verirken konumuz ile alakalı olarak hazırlamış olduğumuz slide çalışmamıza göz atmanızı tavsiye ederiz.

Buradan da videomuzu inceleyebilirsiniz.2 yorum

  • ayşe

    Bu yazıyla bana çok yardımcı oldunuz çok yararlı bir makale olmuş emeğinize sağlık

  • ahmet

    Web Tasarım yaptıran firmaların diğer firmalara göre daha avantajlı olduğu bir gerçek sonuçta teknoloji gelişti ve artık herşey internet üzerinden hallediliyor.

Bir Cevap Yazın

2 × 2 =