Web Sitesi Fiyatları ve Web Tasarımı Etkileyen Faktörler

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Oylama yapılmadı)
İlk oylayan siz olun.
Loading...

İnternet çağında yaşayan bir nesil olarak gündelik yaşantımızın ciddi bir bölümünü online geçirmekteyiz. Ağırlıklı olarak sosyal medyada vakit geçiren bizler, dijital dünya içerisinde sanal bir profil oluşturmaktayız. Kişisel olarak da firma olarak da sosyal medya ve web siteleri aracılığyla var olan bizler, en iyisi için rekabet halindeyiz. Bunun nedeni ne olursa olsun en kaliteli profile, en iyi web sitesine, en modern platformlara sahip olma çabasındayız. İster istemez yer aldığımız sanal ortamda web tasarım sektörü içine adım atmış durumdayız. Hepimiz amatör de olsa web tasarım ya da sosyal medya yönetimi yapmaktayız. İnternet çağının gereklerini yerine getirmek için her yöntemi uygulamaktayız. Markamız için web tasarım yaptırmakta, sosyal medya yönetimi hizmetlerinden faydalanmaktayız. Böylece, en iyisi olmaya bir adım daha yaklaşacağız.

Dijital dünyaya adım atmak için ilk yapılması gereken elbette web sitesi tasarımıdır. Markanız/firmanız için en kurumsal web sitesi tasarımı için en iyi web tasarım ajansı arayışına girmektesiniz. Bu arayışa da web tasarım sektörünün kalbi internetle yani arama motorları aracılığıyla sağlayacaksınız. Sonuçlarda yer alan web tasarım ajansları ve web sitelerine göz atacak, farklı web sitesi fiyatları teklifi alacaksınız. Bunun sebebini merak edecek, web tasarım ve web sitesi fiyatları hakkında yeni bir araştırma içine gireceksiniz. Sizi hiç yormadan kısaca açıklayalım öyleyse.

web-tasarim-ajansi-mediamonks
MediaMonks

Web Tasarım ve Web Sitesi Fiyatları Neden Farklıdır?

Web sitesi yaptırmak istiyorsanız ilk aşamada projenizi teslim edecek güvenilir bir web tasarım ajansı bulmalısınız. Çevresel faktörler, referanslar veya etkili reklamlar sonucu ulaştığınız web tasarım firmaları arasında fiyat teklifleri almalısınız. Karşılaştığınız web sitesi fiyatları arasında bu denli fark olmasının nedeni nedir?

Kurumsal web tasarım ajansları, projeleri farklı web tasarım dilleri kullanarak özel olarak hazırlar. Profesyonelce çalışan web tasarım ajansları, web sitenizde yer alması gereken tüm yazılımsal gereçleri ve eklentileri barındıracak şekilde web tasarım sürecini tamamlar. Hiçbir güvenlik sorunu yaşamadan uzun yıllar dijital ortamda sizi temsil edecek kurumsal web sitesi sahibi olmanızı sağlar. Bu nedenle web sitesi fiyatları en az 3.000 liradan başlamalıdır. Fonksiyonlarına ve yazılımsal detaylara göre 10.000 – 100.000 liraya kadar varabilecek web tasarım fiyatları ile karşılaşmak mümkündür.

REKLOMASTİK WEB SİTESİ FİYATLARI

Tek sayfa web sitesi fiyatı₺800 – ₺1.200
Kişisel web sitesi fiyatı₺1.500 – ₺5.000
Kurumsal web sitesi fiyatı₺3.000 – ₺10.000
e-ticaret web sitesi fiyatı₺3.000 – ₺50.000
Özel tasarım₺5.000 – ₺50.000

Elbette daha uygun web sitesi fiyatları da karşınıza çıkacaktır ki bu rakamlar 500 liraya kadar düşmektedir. Bunun sebebi, hazır şablonların kullanılması ve hiçbir özelleştirmenin yapılmaması ile beraber merdiven altı diye tabir edeceğimiz yerlerin verdiği fiyatlardır. Hazır ve eski şablonlardan oluşan basit web siteleri, kurumsallıktan uzak, kötü bir imaja sahip olmanıza neden olur. Bu web tasarım firmaları veya freelance’ler, genellikle detaylı ve titiz çalışma tarzından uzaktır. Ayrıca güvenilir de değildir. Web sitesi tasarımı sürecinde olmasa da web sitesi teslim edildikten sonra yaşanabilecek durumlarda mesuliyet kabul etmezler. Web sitenin güvenliği, hızlı açılması, modern görünmesi gibi kaygıları yoktur. Süreç içerisinde pek çok ek ücretle karşılaşacağınız bu merdiven altı yerlerin manipülasyonlarına gelmemenizi öneririz. Zaten bu manipülasyonlara inanıp iş yaptıran firmaların hali ortadadır ve üzerine konuşulacak çok da bir şey yoktur.

İstanbul web tasarım sektörü oldukça geniş ve kapsamlıdır. Hem web tasarım hem SEO konularında firmalara hizmet veren web tasarım ajansları bulunmaktadır. Bu nedenle genellikle web sitesi fiyatları, firmaların web tasarım yaptırma eğilimlerini ve fikirlerini etkilemektedir. Sizi ortağı gibi gören, işinizi işi olarak kabul eden bir web tasarım ajansı projenizi en iyi şekilde tamamlayacaktır.

en-iyi-web-sitesi-tasarimi-ornekleri
Reklomastik Web Tasarım Ajansı

Web Tasarım ve Web Sitesi Fiyatları Üzerinde Etkili Olan Faktörler Nelerdir?

Anlaşmış olduğunuz web tasarım ajansı ile belirlenmiş olduğunuz maddeler üzerinden çalışmaya başlamalısınız. Web tasarım için gerekli tüm adımlar sırayla tamamlanmalı, web sitesi fiyatları üzerinde etkili olan bu faktörler uygulanmalıdır. Web tasarım anlamında kaliteli ve iyi bir web sitesinin sahip olması gereken başlıca özellikler vardır. Web sitesi fiyatları üzerinde etkili olan faktörler nelerdir?

 • Yönetim panelli olması
 • Mobil (responsive) uyumlu olması
 • Kullanıcı deneyimi (UX) sahibi olması
 • SEO (arama motoru optimizasyonu) uyumlu olması
 • Sade ve işlevsel olması
 • Dayanıklı ve güvenli olması
 • Web tasarım türü (kurumsal, e-ticaret, kişisel vb.)
 • Sayfa sayısı
 • İçerikler
 • Grafik tasarım
 • Yazılımsal özelleştirmeler (renkler, animasyonlar, tasarım, slayt, tablo vb.)

Kullanıcı olarak web sitenizde gerçekleştireceğiniz her türlü değişiklik ve güncelleme (resim, yazı, video) için basit kullanıma sahip bir yönetim paneli ile rahatlıkla imkan sahibi olursunuz. Sade ve işlevsel bir web sitesi sahibi olmanız size ve ziyaretçilere kolay ulaşma imkanı tanır. Kolay bir iletişime sahip olur, kullanıcı tarafından dost olarak kabul edilirsiniz. Size hem masaüstü bilgisayarla hem de mobil cihazlarla ulaşabilen ziyaretçiler, sizinle iletişimi daima korur ve sizin için büyük bir avantaj sağlar. Her ortamda size ve markanıza ulaşabilen hedef kitle, web siteniz sayesinde sizinle bağlantı kurar. Web tasarım aşamasının önemli detaylarını oluşturan mobil uyumlu ve SEO uyumlu web sitesi için gerekli uygulamalar yapılmalıdır. Arama motorlarınızda sizi hedef kitlenize görünür kılacak ve ziyaretçilerinize kestirme bir yol sağlayacak SEO ile hitap ettiğiniz kullanıcıların sayısını artırabilirsiniz. Tüm bu faktörlerin yanında web tasarım fiyatları üzerinde etkili olan detaylar yazılımsal özelleştirmelerdir. Arzu ettiğiniz web sitesi için özelleştirme istiyorsanız belli bir bütçe ortaya koymalısınız. Size özel, son derece kurumsal bir web sitesi markanızı müşterilerin gözünde zirveye taşır.

SEO uyumlu web tasarıma değindiğimiz yazımızda bahsi geçen SEO (arama motoru optimizasyonu) hakkında animasyon videomuzu izleyerek bilgi sahibi olabilirsiniz. Keyifli seyirler…

Web tasarım ve web sitesi fiyatları hakkında merak ettiğiniz soruları cevaplamaya çalıştık. Web tasarım, sosyal medya ve SEO hakkında ufkunuzu aydınlatmak için hazırlamış olduğumuz içerikleri Web Tasarım Blogu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Hepinize reklomastik günler dileriz.

 

 Bir Cevap Yazın

13 − Beş =