Ücretsiz Stok Fotoğraf Siteleri

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Oylama yapılmadı)
İlk oylayan siz olun.
Loading...

İnternet kullanıcıları her geçen gün artmakta ve artan kullanıcılardan dolayı daha büyük sunucular sistemlere yerleştirilmektedir. İnsanların internet ağını daha rahat kullanabilmeleri için oluşturulan büyük sunucular ve bu sunucuların üzerinde olan web sayfaları vardır. Konumuz olan fotoğraf stoklama işlemi artık eskisi gibi yerel dosya sistemleri aracılığıyla yapılmıyor. İnsanlar yedekleme yaptıkları zaman bu yedeklere her yerden ulaşabilmek istiyorlar. Stoklama yapılırken sadece fotoğraf değil dosya, belge ve farklı verilerde daha doğrusu istediğiniz bütün dosya formatları yedeklenip stok hale getirilebiliyor. Çok fazla yer kaplayan harici disklerden sıkıldıysanız ve sürekli seyahat eden biriyseniz stoklama için ücretsiz olan web sayfalarını kullanabilirsiniz. Yazımızda bu web sayfalarına örnek teşkil edecek büyük stoklama sitelerinden bahsedeceğiz.

Stoklama Yapmak Neden Gereklidir?

Stoklama kullanıcılar için farklı platformlarda daha hızlı paylaşım yapmak için gereklidir. Stoklama yapılırken aynı zamanda paylaşım yapmış oluruz. İnternet ortamında yapılan stoklamalarda eğer web sitesi kalitesi yüksek ise Dünya üzerinde her yerden bu stoklara ulaşabilme ihtimalimiz vardır. Bu bizi hard disklerden kurtaran en büyük etmendir. Gereksiz büyük hard diskler flash bellekler vb. bellekler kullanmak yerine interaktif olarak depolama yapmak sizin için daha faydalı olacaktır.

İnternet ortamında stoklama yaptığınız zaman dikkat etmeniz gereken birkaç nokta vardır. Bunlar stoklama yapılacak olan platformla ilgilidir. Güvenilir olmayan bir platform üzerinden paylaşımlarda bulunmayın, bilinmeyen stoklama web sayfaları üzerinden stok yapmayın, aksi halde stokladığınız fotoğraf, belge vs. ne varsa güvenliğini tehlikeye atmış olursunuz. Yüklemeler sırasında belirtilen kriterleri yerine getirmelisiniz. Stoklama yaptığınız web sayfasının stok yapabilmek için size verdikleri anlaşma bölümünü okumalısınız. Aksi halde sizin işlemlerinizin dışında gerçekleşen bilmediğiniz herhangi bir noktada itiraz edebilme hakkınız ortadan kalkmış olur. Fotoğraflarınızı paylaşırken telif verip paylaşmanız ileride size maddi olarak gelebilecek bir artıdır. Bundan dolayı paylaşım yaparken fotoğraf veya resimlerinizde kesinlikle telif işlemi için adınızı veya kurumunuzu barındıracak resim üzerinden kaldırıldığı zaman resmi bozacak yazılar veya logolar eklemeyi unutmayın.

stoklama-ucretsiz-sitelerEn İyi Stok Fotoğraf Siteleri

http://www.freepik.com/ : Bu platform üzerinden ücretsiz bir şekilde stoklama yapabilirsiniz. Aynı zamanda yaptığınız stokları ilgili alanlardaki kullanıcılara satabilirsiniz. Bu şekilde para kazanan yüzlerce grafik tasarım firması bulunmasına rağmen insanların fazla umursamadıkları fakat bilen firmaların ve şahısların ciddi derecede para kazandıkları Dünya üzerindeki en büyük fotoğraf paylaşım ve stoklama sitelerinden biridir.

https://photos.google.com/ : Google şirketinin her gün gelişmesinden meydana gelen driver bölümünün fotoğraf versiyonudur. Stoklama için kısıtlı bir kapasite vermekte. Fakat ücretsiz hesabınızı yükselterek Premium bir hesapla daha geniş stoklama hesabı alabilir fotoğraflarınızı daha rahat yükleyerek bunu doruklarda yaşarsınız. Aynı zamanda verdiği Google plus hesabı üzerinden link paylaşımı veya fotoğraf paylaşımında bulunabilirsiniz. Hedef kitleniz eğer mail hesabınız üzerinde aktif ise ya da geniş bir kitleye mail üzerinden hitap edebiliyorsanız Google plus üzerinden fotoğraflarınızın telifli paylaşımlarını yapabilir yine onun üzerinden para kazanabilirsiniz. Freepik ve Google plus arasında stoklama yapabileceğiniz en yer Dünya çapında baz alırsak Google plus olur. Çünkü Google firması her zaman daha hızlı ve işlerinizi daha çabuk halledecektir.

http://fotografturk.com/ : Türkiye üzerinden yapılmış Türk insanının güzel bir projesidir. Aynı şekilde burada da güvenli bir şekilde fotoğraflarınızı stoklayabilir buna paralel olarak da halka açık bir şekilde herkesin görüntüleyebileceği bir şekilde paylaşabilir fotoğraflarınız için beğenileri kazanabilirsiniz. Yine burada da belirtmek istediğim aynı konu şudur, fotoğraf paylaşımı sırasında emeklerinizin karşılığını alabilmek fotoğraflarınıza telif hakkı vererek bunlardan para kazanabilirsiniz.

https://pixabay.com/tr/ : Size neredeyse sınırsız bir stok alanı sunar. Fakat günlük 25 civarı fotoğraf ekleyebilirsiniz. Bu sınırı aşamazsınız. Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz en iyi stoklama web siteleri içerinde en iyisidir diyebileceğimiz kadar kaliteli bir web sayfasıdır. Profesyonel ve verimli bir şekilde stoklama yapmak istiyorsanız Pixabay kullanmanızı tavsiye ederim.

Bu yazımda bahsetmiş olduğum “Ücretsiz Fotoğraf Stoklama Siteleri” başlıklı yazımda umarım sizleri bilgilendirmişimdir. Konuyla ilgilenen web tasarım uzmanımız “Aziz Derince” ile iletişim kurabilir, fikirlerinizi açıklayabilirsiniz.1 Yorum

Bir Cevap Yazın

14 + Altı =