Uber Nedir? Uber Taksi Nasıl Olunur?

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Oylama yapılmadı)
İlk oylayan siz olun.
Loading...

Uber; anayurdu San Francisco (ABD) olan uluslararası bir ulaşım ağı uygulamasıdır. Uber markasının mobil uygulaması günümüzde 60’ı aşkın ülkede kullanılmaktadır.

2009 yılından bu yana faaliyet gösteren ve hızla dünyanın büyük şehirlerine yayılan Uber, sağladığı imkanlar ve çalışma şekliyle insanlara oldukça faydalı olmuştur. İstanbul içinde de yakın zamanda aktif hale gelen Uber taksi, insanlar tarafından kullanılmaya başlandıkça merak uyandıran bir mobil uygulama haline gelmiştir.

Uber Taksi Nedir?

Uber taksi; hiçbir rezervasyona gerek kalmadan, her bölgeden konum bildirerek, size en yakın aracı seçebileceğiniz bir ulaşım uygulamasıdır.

Uber taksi nedir? Günümüzde 632 farklı şehirde kullanılmaya başlanmıştır. Dünyada büyüyen bir sorun olan ulaşım alanında insanların ulaşmak istediği noktaya bir taksiden daha uygun koşullarda ulaşmasını sağlamaktadır. Her şarta uygun seçenekler sunması, ekonomik oluşu ve hızı sayesinde insanların ihtiyacını anında karşılayabilmektedir. İş seyahatleri, havalimanı servisi veya günlük yaşamınız için 7/24 kullanıma açık Uber taksi, bütçenize ve kişi sayısına uygun araç seçenekleri sunmaktadır. Ekonomik ve Premium paket dahilinde araçlar tercih edilebilmektedir. Ayrıca tekerli sandalyeye ve çoklu eşyalara uygun araçlar da mevcuttur.

UberPOOL seçeneği sizi, gideceğiniz nokta doğrultusunda yer alan yeni yolcularla birlikte ulaştırmaktadır. Diğer Uber taksilere oranla daha uygun maliyetli olması tercih edilebilirliğini artırır. Tek olumsuz yönü diğer yolcuların konumuna ve varış noktasına göre yolculuğun uzayabilme ihtimalidir.

uber-taksi-nasil-olunur

Uber Nasıl Çalışır?

Uber taksi kullanmak oldukça kolaydır. Uber uygulaması, ücretsiz bir şekilde Play Store ve Apple Store gibi sanal mağazalardan indirilebilmektedir. Günün her saatinde aktif olan uygulama, basit birkaç adımdan meydana gelir.

 1. adım: Konumunuzu belirleyin.
 2. adım: Ücret Tahmini’ne tıklayın.
 3. adım: Varış noktasını belirleyin.
 4. adım: Araç Çağır’a tıklayın.
 5. adım: Sürücü bilgilerini kontrol edin.

Son bir adım olarak tahmini varış zamanınızı arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Uygulama içerisinden mesaj olarak gönderilebilen bu bağlantı yolculuğunuzun bitiş zamanını merak edenler için oldukça faydalı olacaktır.

uber-taksi-nasil-calisir

Uber Taksi Güvenli Mi?

Uber uygulaması, kaliteli ve güvenli hizmet sunabilmek adına kullanıcının konumlarını otomatik olarak tespit etmektedir. Konumun belli olması Uber sürücüsünün konuma ulaşana kadar güvenli bir şekilde beklemenize olanak tanır. Uber aracını çağırdığınız anda konumunuza en yakın bölgedeki sürücü ve araç ile eşleştirmektedir.

Uber; cinsiyet, yaş veya varış noktasına göre herhangi bir ayrım yapmamaktadır. Aynı zamanda Uber sürücüsüne ait profili görebilirsiniz. Uber taksi sürücüsüne ait plaka, isim ve fotoğrafı insanlara güven vermektedir. Sürücüyü tercih etmeden önce puanlamasını görebilmeniz de bir diğer olumlu taraftır. Ayrıca araç ve sürücünün belli olması herhangi bir kaza, güvenlik sorunu veya eşya unutma gibi aksiliklere karşı alınmış güzel bir önlemdir. Örneğin; eşya unutmanız halinde yolculuk bittikten sonra sürücüye doğrudan ulaşabilirsiniz.

uber-taksi-nedir

Uber Taksi Nasıl Olunur?

Uber, arabası olan insanlar için kendi programları dahilinde şoför olarak çalışarak para kazanmasına olanak tanır. Ne zaman çalışacağınıza, nereye gideceğinize ve kiminle yolcuk yapacağınıza karar verebilmeniz Uber sürücüsü olmak için büyük avantajlardır. Uber taksi olmak için mobil uyumlu web sitesi aracılığıyla başvuru yapabilirsiniz.

 • Kayıt olun. Kendiniz ve aracınızın bilgilerini iletin. Bu aşamada hangi bölgede kayıt yaptırılacağı önemlidir.
 • Ehliyet, ruhsat, sigorta belgesini yükleyin.
 • Onaylanmanız üzere uygulamayı indirerek başlayabilirsiniz.

Uber sürücüsü olmak için gereken şartlar nelerdir?

 • Asgari çalışma yaşında olmak
 • Yasal araç kullanma iznine sahip olmak
 • Kısa bir eğitim videosu izlemek
 • Sürücü olmak için geçerli belgeler
 • İkametgah belgesi

Uber taksi olmak için uygulamayı açmanız yeterli olacaktır. Yolculuk çağrıları; size başlangıç ve varış noktası olarak sunulmaktadır. Eğer yolculuğunuz devam ediyorsa, yolculuk bittiği an yeni çağrılar alabilirsiniz.

 1 Yorum

Bir Cevap Yazın

Dört × İki =

Hemen Ara