Sıkça Sorulan Web Tasarım Soruları

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Oylama yapılmadı)
İlk oylayan siz olun.
Loading...

Web tasarım dünyası oluştuğu günden bu yana merak edilen ve hakkında pek çok sorunun sorulduğu bir dünyadır. Biz de Reklomastik web tasarım firması olarak bu dünya ile ilgili merak ettiğiniz sorulara kısaca yanıtlar vermeye çalıştık. Seo uygulamalarından, kullanıcı dostu web tasarımın nasıl yapılması gerektiğine dair pek çok alanda sizin bizlere daha önce iletmiş olduğunuz soruları derleyerek sağlam bir içerik oluşturma yoluna gittik. Siz de bu sorular gibi merak ettiğiniz web tasarım soruları olduğunda bize buradan ulaşabilir, dilediğiniz gibi sorularınızı bize yöneltebilirsiniz.  Sizin için hazırlamış olduğumuz içeriğimizin kısa özeti niteliğindeki sunumumuzu da buradan inceleyebilirsiniz.

1- Neden web sitesi yaptırmalıyız ?

Web sitesi yaptırmanız, firmanızın bilinirliğini ve ticaret hacmini arttırma noktasında kilit rol oynar. Web sitesine sahip olan firmalar hem itibar anlamında hem de müşteri potansiyelini arttırma yolunda önemli bir adım atmış olur. Firmalar web siteleri sayesinde hedef kitlelerine daha iyi bir tanıtım imkanı sunarken, ürünlerini veya hizmetlerini web sitelerinde rahatlıkla sergileyebilirler.

Web sitesine sahip olmak, internet dünyasına açılmak dolayısı ile de tüm dünyaya hitap edebilmek demektir. Eğer büyük hayaller ile yaşıyorsanız iş dünyası için kesinlikle sağlam bir web sitesine sahip olmanız gerekmektedir.

2-Web sitesi yaptırırken hangi hususlara dikkat edilmeli ?

-Mobil uyumlu (Responsive) olmasına,
– Özgün tasarım kullanılmasına,
-Tasarımın sektöre yatkın olmasına,
– Hazırlanan içeriklerin amacına hizmet etmesine,
– Müşteri deneyimi açısından kolay olmasına dikkat edilmelidir.

Bu özelliklerin yanında web tasarım yaptırırken kullanıcı deneyimi kavramlarına özellikle dikkat edilmelidir. Kullanıcı deneyimi kavramından kastımızı örnekle açıklamak gerekirse, ilaçlama firması olduğumuzu varsayarsak telefon numarası veya iletişim bilgilerin hemen gözükmesi gerekecektir. Eğer bir e-ticaret firmasıysak da ürünlerimizin kolayca ulaşılabilir olması gerekir. Web tasarım yaptırırken bu tür kavramlara özellikle dikkat etmemiz şarttır.

3-Neden bir web tasarım firması ile çalışılmalı ?

Yaptıracağınız web sitesinin daha özgün,  etkili ve anlaşılabilir olması için bir web tasarım firması ile çalışmanız gerekir. Web tasarım firmaları ile çalışmak size ufkunuzu vizyonunu genişletme imkanı da sunar. Çünkü internet dünyası için tecrübeli olan web tasarım firmaları sizler için değişik fırsatları sunabilir. Bu tür etmenlerin yanında profesyonel tasarım ile hazırladığınız web siteleri hem dönüşüm oranlarını hem de ulaşacağınız kişi sayısını arttırabilir. İşte bu sebeple iyi bir web tasarım firması ile çalışmak iyi bir internet pazarlaması elde etmeniz anlamına gelecektir.

 

4- Web sitenizin olması size ne gibi yararlar sağlar ?

– Ticaret hacminizi internete de taşımış olursunuz.
– Firmanızın itibarı ve bilinirliği artar.
– Hedef kitleniz genişler.

Size dünya vizyonu ve geniş müşteri portföyü sunabilen web dünyasında sizleri bekleyen pek çok fırsat var. İnternet dünyasında bu fırsatları değerlendirebilmek için öncelikle iyi bir web sitenizin olması ise şart. Daha fazla kişiye ulaşmak ve kendinizi daha iyi anlatabilmek için kesinlik iyi bir web sitesinize sahip olmalısınız.

5- Web sitesi tasarımları nasıl olmalı ?

– Özgün,
-Dinamik,
-Müşteri deneyimi gözetilerek tasarlanmış,
– Anlaşılabilir olmalıdır.

Bu tür etmenlerin yanında web sitesi tasarımları sektörden sektöre, hedef kitleden hedef kitleye değişimler gösterebilmektedir. Örneğin bir çilingirin web sitesi ile bir sanayi kuruluşunun web sitesi tasarımı birbirinden oldukça farklı olacaktır. Bu sebeple genel anlamı ile web sitesi tasarımının kuralları olsa da her sektörün kendine göre ilkeleri olduğu kesinlikle unutulmamalıdır.

6- SEO faaliyetleri web sitenizin bilinirliğini nasıl etkiler ?

SEO faaliyetleri, sitenizin arama motorlarında daha üst sıralarda çıkmasını sağlayarak marka ve site farkındalığınızı arttırır. Seo, müşterilerinizi sizin ayağınıza getirir, daha fazla müşteriye kolayca ulaşabilmenize olanak tanır. Web sitenize daha çok girer, daha çok kişi sitenizi inceler ve daha çok kişi size müşteri olarak geri dönüş yapar. Seo faaliyetleri ile birlikte işlerinizi büyütebilir, hayal ettiğiniz noktalara çok daha kolay biçimde gelebilirsiniz.

7- SEO çalışması yaparken nelere dikkat edilmeli ?

Anahtar kelimelerin kullanımına ve kullanılma sıklığına, backlink verilme sıklığına,  hazırlanan içeriğin anlamlı olmasına dikkat edilmelidir. Seo 200 kritere dayanan son derece kompleks bir kavramdır. Seo yapabilmek ve Seo uygulamaları ile yükselmek, profesyonel bir destek alarak yapmanız gereken bir hizmettir. Fakat genel olarak açıklamak gerekirse diğer sitelerden alacağınız backlinkler, oluşturduğunuz içerikler ve sayfa yapısı Google gibi arama motorlarında yükselmenizi sağlayan etmenlerdendir.

8- İyi bir web tasarım ve başarılı bir SEO çalışması firmanıza ne gibi yararlar sağlar ?

Sitenizin iyi tasarlanmış olması, olası ve mevcut müşterilerinizin algısını olumlu yönde etkiler. Hem itibar hem de ticaret anlamında size yararları olur. SEO faaliyetleri ise yaptırdığınız web sitesinin bilinirliğini arttırır. Doğru internet stratejisi oluştururken, güzel bir web sitesi ile sağlam bir Seo planlanır. Seo ile sitenize insanları çekerken, web tasarım ile de sitenize gelen insanlara güzel bir tasarım göstermek isteriz. Bu etmenlerden biri olmassa diğeri öksüz kalır. Bu nedenle internet dünyasında güçlü olmak istiyorsak, web sitemizin son derece kullanıcı dostu olmasının yanında Seo uygulamalarımızın da profesyonel biçimde yapılması gerekir.

9- Web sitesindeki içeriklerin hazırlanmasında nelere dikkat edilmeli ?

Hazırlanan içerikler ürününüzü ya da hizmetinizi kısa ve öz bir şekilde tanıtmalı. Karmaşık tanımlardan ve görsellerden kaçınılmalıdır. İçeriklerin kullanıcıların için hazırlanması son derece önemli bir konudur. Çoğu internet firması içeriklerini arama motorlarında yükselmek için hazırlarken kullanıcıların ne bekledikleri ve istediklerini çok önemsemiyorlar. Bu nedenle kullanıcılar için hazırlanan içerikler daima avantajlı duruma geçiyor. Siz de web siteniz için içerik hazırlama yoluna gittiğinizde kullanıcılar için içerik hazırlamalı, bunun yanında videolar, ses dosyaları, sunumlar ile içeriğinizi desteklemelisiniz.

10- Web tasarım fiyatları neye göre değişir ?

Web tasarım firmasının kalitesine  ve sizin ne istediğinize göre değişir. Tabi ki fiyat kavramını etkileyen birçok etmen vardır. Kaliteli bir web tasarım firması size belki 10.000 tl fiyatlar söylerken aynı işi yapan bir başka firma size 600 tl fiyat söyleyebilir. Bu sebeple web tasarım yaptırırken iyi bir fiyat aratırmasına girmeli, sağlam bir siteyi en uygun fiyatlara yapabilmenin yollarını aramalısınız. Eğer normal bir web sitesi hazırlayacak iseniz, fiyat aralığınız 600-1.000 tl arası olmalı, eğer bir e-ticaret sitesi hazırlayacaksanız fiyat aralığınız 1.000-1.500 lira arası olmalıdır. Bunun dışındaki fiyatlar ya size kalitesiz hizmet ya da fazla maliyet olarak geri dönüş yapacaktır.  Fakat elbette ki web tasarım fiyatları için iyi bir araştırma yapmanız sizi tüm dertlerden kurtarabilir.

İçeriğimizi inceleyip okuduğunuz için teşekkür ederiz. İçeriğimizi videolaştırıp sizin için daha zevkli bir hale getirdik. Videomuzu da buradan rahatlıkla izleyebilirsiniz. İyi seyirler.

 3 yorum

Bir Cevap Yazın

İki × Üç =