SEO Uyumlu 10 Wordpress Teması

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Oylama yapılmadı)
İlk oylayan siz olun.
Loading...

2017’nin sonlarına doğru yaklaşırken dünyada en çok tercih edilen, içerik yönetim sistemi bakımından yıldızı parlayan “WordPress” için piyasaya sunulmuş en kullanışlı ve SEO uyumlu WordPress temaları ile sizlerleyiz. WordPress’in biraz yapısından bahsedecek olursak Bootstrap mimarisi ile oluşturulmuş tamamen ücretsiz bir yazılımdır.

Bootstrap’ı bilmeyenler için kısaca açarsak, bu yapı ile oluşturulan web siteleri otomatik olarak tüm akıllı cihazlar ile uyumlu çalışacaktır. Ayrıca açık kaynak kodlu olup, ücretsiz bir CSS framework olarak bilinir.

Bootstarp ile neler yapılabilir?

Bir web sitesi için gereken her şeyi içerdiği için yapmak istediğiniz bir siteyi komple tasarlayabilirsiniz. Tipografik materyaller, Tablolar, imajlar, slider vb. bunlar gibi bir çok tasarım materyalini bizlere hazır olarak sunmuş ve yapmamız gereken tek şey kafamız da tasarımı belirleyip kodları kopyala yapıştır yapmak.

SEO Uyumlu 10 WordPress Teması 2017

10- Avaxy

avaxy-seo-uyulu-wordpress-temalari

Bu temada siteye ilk girdiğinizde sizleri ön planda olarak sade bir slider karşılamaktadır. Sayfada aşağı doğru inildikçe siz de göreceksinizdir ki dinamik bir yapıya sahiptir. Bu temanın en sevdiğim özelliği ise sınır tanımamasıdır. Aklınızda bulunan tasarımı rahat bir şekilde temaya uygulayabilmenizdir. E tabi bilirsiniz ki Google, SEO bakımından sitelerin açılış hızına da bakmaktadır. Avaxy temasının o konuda da sizleri pek sıkıntıya sokacağını sanmıyorum. Her sektöre uygunluğu ile web tasarım firmaları müşterilerine bu temayı rahatlıkla sunmaktadır.

9- Official

official-seo-uyumlu-wordpress-temalari

Bu tema ise çok amaçlı kullanılabilen bir wordpress temasıdır. Neredeyse her sektöre göre için de en az 1 tane tema bulunmaktadır. Ama şu sıkıntısı var, paketin içerisinde bulunan temaları çok kasmaktadır. Tema kurulduktan sonra web site içerisinde kasma meydana gelebilir fakat yazılım desteği ile sorunu bulup düzeltebilirsiniz. Olaya SEO bakımından bakarsak bu konudan sınıfını iyi dereceyle geçtiğini söyleyebilirim.

8- Shopme

shopme-seo-uyumlu-wordpress-temalari

Bu tema tam bir e-ticaret sitesi için hazırlanmış diyebilirim. İnternet üzerinde satış yapmak istiyorsanız tam olarak seçmeniz gereken bir tema. Temayı şu ana kadar kullanma deneyiminiz olmasa bile bu temayla yapılmış olan birkaç kapsamlı web site içinde gezinirseniz, web sitelerinde hiç bir kasıntı veya optimizasyon sıkıntısına rastlamayacaksınızdır. Bence gözünüz kapalı bu temayı e-ticaret işleriniz için web sitenize kurabilirsiniz. SEO bakımından bu temalara girdiğiniz ürünlerin doğru bir SEO çalışmasıyla Google aramalarında çok rahat üst sıralara çıkabileceğini söyleyebilirim.

7- Valanti 

valanti-seo-uyumlu-wordpress-temalari

Bu temamız ise birebir haber siteleri için tasarlanmış bir temadır. Daha önceden bu tema üzerinde deneyimlerimizi aktaracak olursak, kolay ve basit tasarım paneli sayesinde ortaya hızlı ve güzel bir web sitesi tasarımı çıkarabilirsiniz. Hız ve optimizasyon sorunu yok diyebilirim. SEO uyumu konusuna gelirsek, yönetim panelinde ek bir SEO eklentisi kullanmadan web sitesine her haber girişi yaptığınız bölgenin altında kendi özelliği olarak bir SEO kısmı bulunmaktadır. Bu da sizlerin işinizi biraz daha kolaylaştırmış oluyordur. Tabi isteğe bağlı olarak ek bir SEO eklentisi kullanabilirsiniz.

6- Masterstudy

masterstudy-seo-uyumlu-wordpress-temalari

Gördüğünüz tema eğitim kurumları için tasarlanmış bir temadır. Daha önceden yapmış olduğumuz web sitelerinden yola çıkarak temada akıcı ve dinamik yapıdaki slider sayesinde siteye giren ziyaretçilerin dikkatini biraz daha kolay çekebilirsiniz. SEO bakımından bunun etkileri ise ziyaretçinin sitede geçirdiği süreyi artıracaktır. Slider haricinde site içi sayfalar arası geçiş akıcılığı sayesinde ziyaretçi memnuniyetini en üst noktalara çıkarmış oluyorsunuz.

5- Consultancy 

consultancy-seo-uyumlu-wordpress-temalari

Bu temamız finans sektörü için tasarlanmış. Finans sektöründe çalışanların şirketleri veya kendilerine açacakları bu gibi tasarımlar ile anlık olarak piyasa akışını takip etmeleri için kullanıcılara sunabilirsiniz. Bununla sınırlı kalmayarak daha önceden hazırlanan bir sistemi web sitesine entegre ederek web sitesi üzerinde dövizinizi bozdurabilirsiniz. SEO uyumlu olan bu tema ile güzel bir çalışma sonucu Google aramalarında ilk sıralara çıkmayı zorlayabilirsiniz.

4- EasyWeb

easyweb-seo-uyumlu-wordpress-temalari

Evet, kurumsal firmalar için kullanabileceğiniz oldukça uygun bir temadır Easyweb. Bu tema diğer web sitesi temalarına göre biraz daha ciddi bir görünüme sahip olduğunu söyleyebiliriz. Bu gibi temaları genel olarak hosting firmaları, ajanslar vb. kurumsal, sağlam bir imaj yaratmak isteyen ve müşteriye daha çok hitap eden firmalar kullanmaktadır. SEO açısından da uyumludur.

3- Porto 

porto-seo-uyumlu-wordpress-temalari

Bu temamız da yine web tasarım sektöründe vazgeçilmez temalardan biridir. Bütün meslek gruplarına ve sektörlere yatkınlığıyla bilinen bu temaları oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır. Tasarım paneliyle de sağladığı özelleştirme kolaylıklarını göz önüne alırsak benim için de vazgeçilmez bir temadır. SEO uyumlu web tasarım için sıklıkla tercih edilmektedir. E-ticaret altyapısı ve kullanıcı deneyimi sayesinde 2017 yılında sıkça duyabileceğiniz bir wordpress temasıdır.

2- Portfolio

portfolio-seo-uyumlu-wordpress-temalari

Tema moda sektörü için tam bir tasarım harikası diyebilirim. Moda sektörünü ve son trendlere uyum sağlayabilecek esnek yapıda tasarlanan bu temamız kolay tasarım paneliyle tasarımcı arkadaşlarımıza zorluk çıkarmadan tasarımlarını yayınlama olanağı sağlamaktadır. SEO uyumlu web sitesi tasarımı sahibi olmak isteyen markalar için oldukça uygun bir tema tercihidir.

1-BeTheme

betheme-seo-uyumlu-wordpress-temalari

Bütün temalar arasında en sevdiğim temalardan biridir. Kolay tasarım paneli, esneklik ve dinamiklik haricinde tüm sektörlere uygunluğu, SEO uyumlu web tasarım imkanı ve çeşitli tasarım modelleri ile 2017 yılının en popüler wordpress temalarından biridir.

Web tasarım sektörü için faydalı olmasını amaçladığımız içeriğimiz ile SEO uyumlu WordPress temaları ve eleştirilerimizi, hazırlamayı düşündüğünüz web sitesi tasarımları öncesinde okumanızı öneririz.Bir Cevap Yazın

Beş × Beş =