QR Kod Nasıl Oluşturulur?

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 kişi oy verdi, ortalama oy: 1,00 En yüksek oy 5)
Loading...

QR kod; bir web sayfası, e-mail, metin veya kartvizit için karekod okuyucu uygulamalar sayesinde kısayoldan ulaşabilmek adına oluşturulabilen kodlardır.

Teknolojinin yoğun olarak kullanıldığı Japonya, Güney Kore gibi ülkelerde yaygın olarak kullanılan QR kod, bilgiye ulaşma hususunda en kısa yollardan birini çözüm olarak sunmaktadır. Akıllı telefonlar sayesinde indirebileceğiniz QR kod okuyucular sayesinde bilgiye her an ulaşabilmeyi kolaylaştırmaktadır.
qr-kod-ornekler

QR Kod Ne İşe Yarar?

Bir ürün, işletme, kartvizit veya afiş üzerine yerleştirilmek suretiyle insanları kısa yoldan kişisel bilgilere veya web sitesi adresine yönlendirebilen karekodlara denir.

QR kod okuyucu uygulamalar sayesinde karşılaştığınız QR kod üzerinde tarama yaparak kodun tanımlanmış olduğu bilgiye doğrudan ulaşabilirsiniz. Örneğin; bir kartvizit üzerine yerleştirilmiş QR kodu okutarak, kurumsal web sitesi sayfasına doğrudan yönlendirilirsiniz.
qr-kod-ne-ise-yarar

QR Kod Nasıl Yapılır?

Yaklaşık 4 adımda oluşturabileceğiniz kare kodu kolayca bilgisayarınıza indirebilirsiniz. QR kod nasıl oluşturulur?

  1. QR kod oluşturma platformlarından birine giriş yapın. (tr.qr-code-generator.com)
  2.  QR kodunuzun yönlendirmesini istediğiniz maddeyi belirleyin. (web sitesi, kartvizit, metin, sms, e-posta)
  3. Bilgilerinizi girin ve “QR kodu oluştur” butonuna tıklayın.
  4. Görselinizin türünü seçin ve “QR kodu indirin”

qr-kod-olusturma

Baskı kalitesine göre yüksek çözünürlüklü veya vektörel QR kod oluşturma avantajlarından faydalanabilirsiniz. Böylece karekodunuzu kullanmak istediğiniz alanda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Birçok farklı alanda yaratıcı bir biçimde kullanabileceğiniz QR kod dijital pazarlama alanında sıkça başvurulan yöntemler arasına girmiştir.

QR kod oluşturma programları ile yalnızca 1 dakikada oluşturabileceğiniz kare kod ile kartvizitiniz veya reklam çalışmalarınıza yeni, dijital bir renk katabilirsiniz. Teknolojinin ve QR kodların ürünler ve işletmeler arasında yaygınlaşması, çok daha verimli olarak kullanılmasını sağlayacaktır. Bu gelişmeler QR kod okuyucu uygulamaların da indirilme sayısını hatrı sayılır ölçekte artıracaktır. Play Store ve Apple Store mağazalarından ücretsiz olarak temin edebileceğiniz QR kod okuyucu uygulamalar sayesinde karşılaştığınız karekod üzerinde akıllı telefonunuzun arka kamerası ile küçük bir tarama yapmanız yeterli olacaktır. Dilerseniz aşağıdaki videoyu izleyerek QR kod nedir öğrenebilir, en iyi QR kod uygulamaları hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.Bir Cevap Yazın

4 × Dört =

Hemen Ara