Neden Web Sitesi Yaptırmalıyım?

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Oylama yapılmadı)
İlk oylayan siz olun.
Loading...

Radyo, televizyon, bilgisayar ve internet… Teknolojinin baş döndürücü bir hızla ilerlediği milenyum çağı, pazarlama ve reklamcılık sektörü için de takip edilmesi zor yeniliklere kapı araladığını görmekteyiz. Akıllı telefon kullanım oranının yarattığı etki ile birlikte mobil uyumlu web tasarım son derece önem kazanmış, hatta yerini yavaş yavaş mobil uygulamalara devretmeye başlamıştır. Elbette mobil uygulamalar oldukça sadelik ve kullanım kolaylığı sağlamakla birlikte bir web sitesi kadar fonksiyona sahip gelişmiş yazılımlar değildir.

“Neden web sitesi yaptırmalıyım?” Bu hususta öncelikle amaçlarınız ve ulaşmak istediğiniz hedefleri göz önünde bulundurmalısınız. İhtiyaçlarınızı tamamen karşılayacak fonksiyonlara sahip bir web sitesi olmalıdır. Hem web tasarım hem de içerik bakımından zengin bir web sitesi sizin internet dünyasında daha iyi temsil edilmenizi sağlayacak, sizin dijital ortama açılan kapınız olacaktır.

Kişisel bir blog, işletme veya marka sahibiyseniz dijital pazarlama adımlarınızın başında web tasarım bulunur. Dijital pazarlama; bir hizmet, ürün veya markayı hedef kitlenize ve çok daha geniş kitlelere ulaştırabilmeniz amacıyla size hizmet eder. Bu ayrıcalıktan yaralanmak ise sadece sizin elinizdedir. Markanız için dijital alanda yatırım yapmanın, geri dönüş oranına bakılmak suretiyle oldukça verimli olduğu açıkça söylenebilir. Yalnızca bir web sitesi ile kendinizi doğru ifade edebilir, kendinizi gösterebilirsiniz. Kişisel veya kurumsal web sitesi tasarımı ile hedef kitlenize kendinizi her türlü sosyal platformda ispatlayabilirsiniz. Bahsini ettiğimiz bu temel nedenler bile “neden web sitesi yaptırmalıyım?” sorusuna verilebilecek yeterli ve net cevaplardır. Haydi gelin, web tasarım için sizi ikna edecek diğer etmenleri anlatalım.

Neden Kişisel Web Sitesi Tasarımı?

Bir avukat, moda tasarımcı, veteriner, doktor veya diyetisyen olabilirsiniz. Sektör bazında bilinirliğiniz veya çevreniz de olabilir. Hatta ofisiniz İstanbul’un en merkezi noktasında da olabilir. Tüm şartların gerçekleştiği noktada ufkunuzun erişemediği, ulaşamadığınız karanlık noktalara ulaşmanızı sağlayacak araç kişisel web sitesi olacaktır.

Hedef kitlenize kısa yoldan ulaşmanızı sağlayacak, iletişiminizi eksiksiz yerine getirmenize yardımcı olacaktır. Kişisel web sitesi ziyaretçileriniz size müşteri olacak, kişisel bilinirliğiniz her geçen gün daha da artacaktır. Hizmetlerinizi kişisel web sitesi tasarımı ile en sade ve anlaşılır şekilde ifade edebilirsiniz. Böylece dijital dünyadan gelecek misafirlere kendinizi zaman harcamadan anlatma şansı bulursunuz. Arama motorları aracılığıyla sizi ziyaret edecek veya rastlayacak misafirlerin dikkatini çekebilirsiniz. Özgün bir kişisel web sitesi tasarımı ile kapıları sonuna kadar aralayabilirsiniz.

bridgewebsitesitasarimi

Kişisel web sitesi, sektör ne olursa olsun kişiye veya hizmete olan güveni artırmaktadır. Sizi tavsiye yöntemiyle tercih edecek bir müşteri bile web sitenizi ziyaret etmek isteyecektir. Böylece güvenle sizden hizmet alacak ve verdiğinin karşılığını aldığını hissedecektir. Hedef kitlenize yönelik söylemlerinizle onları etki altına alabilecek, sadık müşteriler edinmenize imkan tanıyacaksınız.

Neden Kurumsal Web Sitesi Tasarımı?

Marka, ürün veya hizmet pazarlama aşamasında çağın gereklerinden biri haline gelen web tasarım, artık herhangi bir iş kolunda başarılı olmak isteyen herkes için olmazsa olmaz haline gelmiştir. Elbette kurumsal firmalar veya kurumsallık yönünde adım atmak isteyen kişiler için dijital dünyaya adım atmak ve kurumsal kimlik çalışmalarına boyut kazandırmak amacıyla kurumsal web sitesi tasarımı yaptırmak şarttır.

Kurumsal web tasarım, diğer web sitelerine nazaran çok daha sade, çok daha anlaşılır olmalıdır ki web tasarım açısından eksiksiz olmasını söylemeye gerek bile yok. Bir markanın temsil edileceği bir web sitesi içerisinde olması gereken tüm sayfalar ve yazılımlar mevcuttur. Renkler ve şekiller markanın kurumsallığını temsil eder. Bu yüzden her sayfa her detay önemlidir, modern olmalıdır. Markanın imajını taşıyabilmeli, firmayı en iyi şekilde özetleyecek ifadeler barındırmalıdır.

Dijital pazarlama ve sosyal medya etkin bir biçimde kullanılarak kurumsal web sitesi tasarımı için hedeflenen kitleye ulaşmak, firmanın dijital alanda ayıracağı bütçeye göre hız kazanır. Web tasarım ajansı tarafından noktalanmış kurumsal web sitesi tasarımı, bu süreçten sonra firmanın inisiyatifine kalmıştır.

Öyleyse “neden web sitesi yaptırmalıyım?” sorusunu şimdi maddelerle yanıtlayalım:

  • Dijital dünyaya kapılarınızı açmak için
  • Kendinizi ifade edebilmek için
  • Güvenilirliğinizi artırmak için
  • Marka bilinirliğinizi artırmak için
  • Hedef kitlenize ulaşabilmek için
  • Yeni kitlelere ulaşabilmek için
  • Kurumsallığa adım atabilmeniz için
  • Dijital pazarlama imkanlarından faydalanabilmek için

 

Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Dilerseniz web sitesi tasarımı yaptırmak için 10 nedeni incelediğimiz içeriğimize göz atabilirsiniz.20 yorum

Bir Cevap Yazın

9 + 6 =