Kurumsal Web Tasarımı Nasıl Yapılır?

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Oylama yapılmadı)
İlk oylayan siz olun.
Loading...

Web Sitesinin Şirketler İçin Önemi Nedir?

Girişiminiz ne olursa olsun, bir gün elbet “Bi’ web sitesi mi yaptırsak acaba?” diye düşünmeye başlayıp çok da geçmeden “Bi’ web tasarım firmasıyla anlaştım.” diyerek internet deryasında kendinizi bulacaksınız. Bu deryanın içinde konumlanan web siteleri de kendi içinde a’dan z’ye kategorilere ayrılmış durumda. Sadece bulunmak yetmiyor tabii ki. Aynı zamanda konumuzu sabitlemek ve hatta değerlenmesini sağlayarak Google’da yukarılara taşımak için istikrarlı bir şekilde çalışmanız da gerekmekte. Bulunduğunuz girişimin değerinin artması için girişim fikrinin biricikliği ve kalitesinin yanı sıra girişiminizi sunarken kullandığınız paket de oldukça önemli. Örneğin ne kadar başarılı bir şirket olduğunuz, aynı zamanda, size geniş bir kitle sunan internet ortamında dizayn ettiğiniz sağlam bir web sitesinden geçer. Çünkü kurumsal bir şirketin sahip olduğu sağlam bir web sitesi, şirketin vitrinidir. Peki, şirketimize uygun kurumsal web tasarım nasıl yapılır?

 

Kurumsal Web Tasarımı Yaparken İzlenmesi Gereken 4 Temel Adım

 

  • Sitenin hızı: Sitenizde dikkat etmeniz gereken ilk unsur sayfaların yüklenme hızıdır. İçeriğiniz ne olursa olsun, site ziyaretçileriniz öncelikle sitenizin hızıyla ilgilenir. Ancak eğer sitenizi yeteri kadar hızlı buluyorlarsa pencereyi kapatmayıp içeriğe yönelirler. Sayfaların yüklenme süresi uzun sürüyorsa sitenizin tasarımına baştan başlamanız gerekir.
  • Basit ve sade tasarım: Kurumsal bir sitenin gücü, sade tasarımının beraberinde getirdiği şıklık ile taçlanır. Kullandığınız renkler şirketiniz ile müşterileriniz arasındaki iletişimi temsil eder. Bu yüzden tasarımınızı basitleştirin. Şekle önem verip karışık yazı stilleri kullanmak yerine okunması kolay, modern olanları tercih edin. Sitenizi ziyaret eden kişinin gözlerini yormak yerine, oluşturduğunuz içerikle zihinlerini meşgul etmek kesinlikle sizin için daha önemlidir.
  • İçerik çeşitliliği ve net anlatım: Siteniz için kullanıcı deneyimi de oldukça önemlidir. Oluşturduğunuz içeriklerin daha çok tercih edilmesini sağlamak ve site ziyaretlerini arttırmak için içerik çeşitliliğine dikkat etmeniz gerekir. Bu da, konuya uygun video, resim ve yazı ekleyerek kullanıcının görsel ve yazınsal olarak beklentisini karşılamaktan geçer. Tüm bunlara ek olarak da anlatılan konunun, okuyucuyu yormadan ve onun kafasını karıştırmadan net bir şekilde açıklanması gerekir.
  • Hakkımızda ve ekip bölümünün geniş tutulması: İşte size nasıl bir kurumsal şirket olduğunuzu rahatça anlatabileceğiniz geniş bir alan! Oluşturduğunuz sitenizde kendinizi site ziyaretçilerinize açıkça anlatmanız, ekip bölümünde kendinizi ve çalışanlarınızı tanıtmanız kurumsallığınız için büyük önem taşır.


Bir Cevap Yazın

On Dokuz + On Sekiz =