Kurumsal Web Tasarım Hakkında Bilinmesi Gerekenler

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 kişi oy verdi, ortalama oy: 4,50 En yüksek oy 5)
Loading...

Kurumsal bir şirket, yapacağı veya yaptığı her işin, her hamlenin daha önceden belirlenmiş ilke ve kurallar dâhilinde yapıldığı bir şirkettir. Bu tanımdan yola çıkarak kurumsal web tasarım firması nasıl olmalıdır bugün onu anlatacağım.

Kurumsallık günümüzde her şirketin olmak istediği bir ilkedir. Hem şirket içindeki çalışma ortamının daha kaliteli olması açısından hem de müşteri gözünde saygın bir şirket olmak için kurumsallık önemlidir. Bir web tasarım şirketi için de kurumsallık ciddi önem taşır. Ne kadar planlı bir yapı içinde olursanız o kadar başarılı işlere imza atarsınız.

Kurumsal web tasarım firması öncelikle organize bir çalışma ortamı yaratmalıdır. Grafikerler, yazılım uzmanları, içerik yazarları, görsel uzmanlar uyum içinde çalışmalıdır. Başarılı işler ortaya çıkartmak için uyum mecburidir.  Firma çalışanları işlerine saygı duymalı, elinden genelenin en iyisini yapmalıdır. Her zaman müşterilerin vizyonunu göz önünde bulundurarak onlar için mükemmel web siteleri yapmayı kendilerine görev bilmelidir.

Sizin için hazırladığımız kurumsam web tasarım sunusunu inceleyebilirsiniz.

 

Kurumsal Web Tasarım Yapmanın Faydaları

Kurumsal olmak bir kere sizi diğerlerinden farklı bir yere koyuyor. Rakiplerinizden daha sıkı, daha kaliteli çalıştığınızı göstermiş oluyorsunuz. Bu kaliteyi internet ortamına taşımakta oldukça önemli. Her şirketin bir vizyonu vardır. Kurumsal web sitesi bu vizyonu belli etmek için en ideal ortamlardan biri. Doğru bir web tasarım firmasına yaptırılan web sitesi ile bunu çok kaliteli bir şekilde ilan edebiliyorsunuz.

Kurumsal web tasarım şirketleri sizlerin itibarını arttırmak ve sürekli kılmak için çalışırlar. Web siteniz şirketinizi tam da sizin istediğiniz gibi tanıtmaya yarayan en makul araçtır. Web sitesi şirketiniz için bir vitrin olarak görülebilir. Kendinizi o vitrinde ne kadar güzel gösterirseniz o kadar albeniniz olacaktır. Ürünlerinizi hizmetlerinizi o vitrinde sergileyebilir, kullanıcı deneyimlerine ulaşabilirsiniz, şirketinizi alacağınız bilgilere göre yönlendirebilirsiniz. Kurumsal web tasarım firması sizin istekleriniz doğrultusunda bu vitrini en doğru şekilde yapacak yerdir.

Reklomastik Web Tasarım olarak kurumsal web sitelerinizi genç, dinamik ve çalışkan ekibimizle, büyük özen göstererek, sizlerin istekleri doğrultusunda en iyisini yapmak için çalışıyoruz.

 

Kurumsal bir web sitesi nasıl olmalı?

Kurumsal web tasarım dendiğinde hepimizin aklına şaşalı görseller ve inanılmaz grafikler gelebiliyor. Halbuki işin gerçeği, böyle bir durumun doğru olmadığı. Esasen kurumsal web tasarım yaparken, firmanın yapısına ve vizyonuna yönelik bir yapı oluşturmak gerekir. Kurumun yapısını birebir yansıtan, hedef kitle ile iletişimi doğru şekilde oluşturmakta olan bir web sitesi firma için çok daha faydalı olacaktır.  Bu sebeple biz de size web tasarımın püf noktalarına değinerek, size kurumsal bir web sitesi nasıl olmalıdır, anlatmaya çalışacağız.

Doğru iletişim yönlendirmeleri

Web sitesi oluşturulurken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri de doğru iletişim yönlendirmelerini güzel bir biçimde yapabilmek. Kurumsal web tasarım ile oluşturulan web sitelerinde firmanın iletişim bilgileri, kolay ve basit bir biçimde kullanıcıya verilmeli, güzel bir tasarım ile sitenize giren kullanıcı iletişim bilgilerine ulaşıp, harekete geçebilmelidir.

Resimlerin kalitesi ve anlatım biçimi

Resimler konuşur, anlatır, kendini ifade eder. Resimlerin kullanımı ise kurumsal web tasarım olgusu için son derece önemli bir noktadır. Resimlerin doğru biçimde kullanımı,  ne şekilde yerleştirildiği ve neyi anlattığı web sitesinde son derece önemlidir. Bu sebeple kurumsal web tasarım için resim seçimi ve kullanım şekli sitenin çehresini belirler.

Kurumsal web tasarım için doğru şablonu kullanmak

Kurumsal bir firmanın web sitesinin olması son derece önemli olmakla birlikte, sadece web sitesi sahibi olmak değil, bu web sitesini doğru şekilde tasarlatmak da firmanın başlıca görevlerinden biridir. Bunun için kurumsal web tasarım çalışmaları yürüten, profesyonel bir web tasarım ajansı ile çalışmak lehimize sonuçlar doğuracaktır. Doğru şablon ve kuruma en uygun tasarım ile güzel şekilde web sitelerinin oluşturulabileceği bir gerçektir. Bu doğrultuda firma kendine en uygun tasarımı seçerek işe başlamalıdır.

Kurumsal web tasarım örnekleri

Kurumsal web tasarım yaptırırken elbette ki çevremizde neler olup bittiğine dikkat etmeliyiz. Bunun için en güzel web sitesi örneklerini inceleyerek, ilham alma yoluna gidebiliriz. İşte biz de bu etap da sizler için en iyi kurumsal web tasarım örnekleri hazırladık.

Bridge Kurumsal Web Sitesi

bridgekurumsalwebtasarimKurumsal bir siteniz olsun istiyorsanız, Bridge temasını kullanarak, kendinize en uygun web sitesini oluşturabilirsiniz. Bu site gibi bir siteye sahip olursanız, müşterilerinize güven verebilir, kendinizi daha iyi bir şekilde ifade etme şansına sahip olabilirsiniz.

Web sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Stockholm Kurumsal Web Sitesi

stockholmkurumsalwebtasarimKurumsal web tasarım kavramı ortaya atıldığından itibaren bu site bizler için eşsiz imkanlar sunabilmekte. Dünyada pek çok kurumsal firma Stockholm sitesini örnek almakta kendilerine buna benzer bir web sitesi tasarlama yoluna gitmektedir.

Web sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Betheme Kurumsal Web Sitesi

bekurumsalwebtasrimKurumsal web sitesi denince akla ilk gelen şablonlardan olan Betheme ile kurumsal web tasarım yaptırmak artık çok daha kolay hale geliyor. Bu sebeple kurumsal bir siteniz olsun istiyorsanız, Betheme kullanmanız sizin lehinize olacaktır.

Web sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Kurumsal Web Sitesi Nasıl Yapılır?

Gelişen teknoloji ile birlikte birçok şirket kurumsallaşmak için artık kurumsal web sitesi yaptırıyor. Gün geçtikçe önemi artan web sitelerini artık yapmak çok kolaylaştı. Kişisel ve kurumsal web siteleri zamanla fazlalaşıyor. Bu yazımızda sizlere kurumsal web sitesi nasıl yapılır ve kurumsal web tasarımı yaparken nelere dikkat etmemiz gerektiği konusunda birkaç bilgi vermeye çalışacağız. Umarız başarılı olur ve sizlere bu konu hakkında bilgilendirebiliriz.

Öncelikle kurumsal web sitesi yapmak istiyorsak, araştırmamızı düzgün ve titiz bir şekilde yapmalıyız. Sitede gözükmesini istediğimiz bilgileri iyi araştırmalı doğruluğundan emin olduktan sonra yerleştirmeliyiz. Kurumsal web sitesinde olması gereken başlıca şeyler; şirket hakkında olan yazı, şirketin vermiş olduğu hizmetleri belirten bir panel, şirket ile iletişime geçebilmek amacıyla oluşturulmuş telefon ve konum bilgilerinin bulunduğu bir panel, satıyorsa ürünlerin ya da hizmet veriyorsa verdikleri hizmetin fiyatını açıkça belirten bir panel bulunmalıdır. İçeriklerinizi hazırladıktan ve menü kısmına bütün bilgilerinizi girdikten sonra sıra web tasarımına geliyor. Bir kurumsal web sitesi yapılmış olan web tasarımıyla diğerlerinden ayrılmalıdır. Yaptığınız tasarımlarda özgün olmalı ve başka web sitelerinden etkilenmemelidir. Yaptığınız tasarım ne kadar farklı ve ne kadar özgün olursa gelen müşterinin ilgisi sizin şirketiniz açısından artar. Bu yüzden özellikle tasarım konusunda dikkatli olmalı ve başka firmalardan etkilenmemelisiniz. Tasarımınızı da güzel bir şekilde hallettikten sonra sıra kurumsal web sitenizi üst sıralara çıkarmaktadır. Web sitesini üst sıralara çıkartmak için bir çok yol var. İsterseniz yeterli paranız varsa Google Adwords ile günlük belirli miktarda para vererek web sitenizin reklamını yapabilir ve hızlı bir şekilde müşterinizle buluşursunuz ya da SEO(Arama Motoru Optimizasyonu) işlemlerini gerçekleştirerek reklamdan daha yavaş fakat kalıcılığı kesin olan bir yol izlersiniz. Web sitesi yaparken reklam da optimizasyon da önemlidir, imkanı olan web sitesi sahipleri ikisini bir arada yaparsa daha hızlı bir şekilde yükselebilirler. Son olarak yaptığınız işleri test aşamalarından geçirmeniz gerekiyor. Yaptığınız site de hatalar varsa hemen düzeltmelisiniz. Sunucunun hızlı ve hata vermemesi de bir o kadar önemli. Hataları da düzelttikten sonra sitenizi güvenilir bir şekilde başka insanlar ile paylaşabilirsiniz.

kurumsalwebtasarimnasilyapilirKurumsal Web Tasarım Özellikleri

Günümüzde bir çok şirket firmalaşmak ve adını duyurmak için reklamlara ve internet ortamına ihtiyaç duyuyor. Gün geçtikçe insanların daha çok internet kullanmasıyla doğru orantılı olarak artan web sayfaları ve web şirketleri, kurumsal web sitesi ve kurumsal web tasarım yaptırmaktadır. Bu yazımızda sizlere kurumsal web tasarım içinde olması gereken özelliklerinden bahsedeceğiz. Umarız sizler için faydalı bir paylaşım olur.

Öncelikle bir web sayfasında olması gereken en önemli şey güvenilirlik olmalıdır. Kurumsal web sitesini ziyaret eden müşterilerine şüphe uyandırmayacak doğru ve çarpıtılmadan olan bir web sayfası daha çok güven sağlar. Bunun için de önemli olan şey web sitesini yaptırmak isteyen firma sahipleri ile web tasarımını yapan elemanların arasındaki iletişimin ne kadar kuvvetli ve doğru olmasıyla alakalıdır. Kurumsal web sitesi yaptırırken dikkat edilmesi gereken bir başka unsur ise web tasarımının günümüze uygun ve modern olmasıdır. Bu günlerde çoğu insan görünüşü eski olan web siteleriyle ilgilenmiyor daha çok çağımıza uygun ve modern bir web sayfası insanların ilgisini çekiyor. Bunlar dışında web sitesinde kullanılan içerik ve tasarım açısından açık, anlaşılır ve kullanılabilir olmalıdır. İletişim bilgileri de kurumsal web siteleri için önemli bir yere sahiptir. Yer konumunuzu ve iletişim bilgilerinizi net bir şekilde elde edebilecek bir ara sayfası bulunmalı ve ziyaretçi firmayla ilgili bilgilere rahatça erişebilmelidir. Hakkımızda sayfasıyla şirketiniz için vizyonunu ve misyonunu açık ve kısa bir şekilde anlatan bir bölüm olması gelen müşterileriniz için sizin ne istediğiniz ve ne olduğunuz hakkında bilgi verecektir.  Kurumsal web tasarımlarında içerikler de çok önemlidir. Siteniz için yazdığınız her yazı ne kadar özenle hazırlanırsa web sitenize verdiğiniz önemi müşterileriniz ile paylaşmış olursunuz. Arama sonuçlarında üst sıralarda yer almak için çeşitli internet reklamlarının yanı sıra SEO(Arama Motoru Optimizasyonu) da yapılarak daha kolay ve kalıcı bir şekilde web aramalarının içinde yer edinebilirsiniz. Sunucunuz yeterli kadar hızlı değil ve sık sık hata çıkartıyorsa bu olay kurumsal web sitesi için sorun çıkartır. Sunucunuzu hemen değiştirmeli ve hızlı, hata vermeyen bir sunucu almalısınız.

Hangi Firmalar Kurumsal Web Tasarım Yapmalı ?

 

Günümüzde interneti kullanmayan veya bir bilgi almak için interneti kullanmayan bir birey görmek neredeyse imkansız bir hale gelmiştir. Bu duruma neden olan etkenler hem internetin kapsamlı bir hizmet ağı haline gelmesi hem de kullanıcı sayısının oldukça artmasıdır. Böyle bir kullanıcı artışı karşısında tüm firmalar için kendilerini internet üzerinde tanıtmak ve öne çıkarmak oldukça önemli bir hale gelmiştir. Aynı zamanda firmalar internet üzerinde kendilerini rahatlıkla ve isteklerine göre ifade ederek kullanıcılarına ve müşterilerine kendisini doğru bir şekilde ifade edebilme imkanını bulmaktadır. Bu sebeplerden ötürü günümüzde bir firmanın kurumsal web tasarım yaptırması artık bir zorunluluk haline gelmiştir.  Kurumsal web tasarıma sahip bir firmanın elde edeceği bir çok avantaj olmasının yanı sıra profesyonel bir çalışmayla sosyal medyada bile popüler bir hale gelebileceği bir gerçektir.

Müşterilerine iyi ve güzel bir imaj vermek isteyen firmalar kurumsal web tasarım ile modern ve şık bir görünümlü bir web sitesine sahip olarak müşterilerinin ve internetteki kullanıcıların gözünde oldukça iyi bir konuma gelebilmektedir. Ancak firmanın kendisini tam anlamıyla tanıttığı ve kullanıcılarıyla birebir iletişime geçebildiği bir internet sitesi günümüzde yeterli olmamaktadır. Profesyonel hizmet veren bir web tasarım firmasının hazırladığı ve kurumsal web tasarıma sahip olan web sitesine, SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) çalışması yapılarak firmanın sitesini arama motorlarında en üst sıraya çıkartarak firmanın imajını iki katına çıkartılması oldukça yararlı bir uygulamadır. Müşterileriyle hızlı ve etkili bir şekilde iletişime geçmek isteyen bir firmanın uygulayacağı en uygun çözüm kurumsal web tasarım olmalıdır.

İnternetin hızı ve kullanım hacmi göz önüne alındığında günümüzdeki en etkili iletişim araçlarından biri olmuştur. Bununla beraber dünyanın herhangi bir yerinden her hangi bir zamanda mobil platformdan da ulaşılabilmek isteyen bir firmanın kesinlikle kullanması gereken mobil web tasarım ile uyumlu kurumsal web tasarımdır. Böylece kurumsal web tasarım sayesinde firmalar müşterilerine hızlı ve kesintisiz ulaşabilen ve popüler bir medyaya sahip, aynı zaman da etkili bir imajı olan bir firma olacaklardır.

Son olarak da bahsetmeliyiz ki bu yapılan sitenin ve çalışmaların profesyonel bir web tasarım ekibiyle takip ediliyor olması, kurumsal web sitesinde çıkabilecek olan bir sorunun, müşterilerin gözünde bir imaj kaybına uğramadan ve hızlı bir şekilde çözülmesi de çok önemli bir yere sahiptir.

Tüm bu isteklere sahip firmalar kurumsal web tasarım ile firmaların değerini ve müşteri sayısını yükselterek kazançlarını iki katına çıkartma şansına sahiptir.

kurumsalwebtasarimstratejisiKurumsal Web Tasarım Sitesi Fiyatları

Günümüzde ki büyümek isteyen her firmanın kendisine ait bir kurumsal web tasarım sahibi olması gerektiğini yukarıda bahsetmiştik. Web sitesi yaptırmak istiyorum diyen firmaların en çok dikkat ettikleri nokta kurumsal web site fiyatlarıdır. Hiç bir firma kendisini zarara sokacak bir girişimde bulunmak istemeyecektir. Ancak kurumsal web tasarım yaptırma fiyatlarına bakıldığı zaman, kısa bir süre içerisinde harcanan miktarı karşılayarak kazanca geçilmektedir. Kendisini büyütmek isteyen firmalar için ileride gelecek olan kazanca göre başta yapılacak küçük bir harcamayla firmanın hem imajı hem de müşteri sayısını arttırarak firmayı büyütmek kurumsal web tasarım ile oldukça kolay bir hale geliyor.

Reklowebtasarım olarak profesyonel web tasarım hizmetlerimiz ile kendisini büyütmek isteyen firmalara en uygun fiyatlı kurumsal web tasarım yaparak, bizimle çalışan firmaları internet dünyasında en üst seviyeye getiriyoruz. İnternet üzerinde ihtiyaç olabilecek tüm hizmetleri güler yüzlü ve profesyonel ekibimizle hızlı ve sorunsuz bir şekilde hallederek de internet dünyasındaki liderliklerini sürdürmelerini sağlıyoruz.

Kurumsal web tasarım sektöründe öncü reklowebtasarım ile çalışan tüm firmalar kazançlarını ikiye katlayarak sektörlerinde liderliğe yükselmekteler.

Yazımızı incelediğiniz için teşekkür ederiz. Yazımız hakkında ufak bir video hazırladık. Umarım beğenirsiniz.

 28 yorum

 • Doruk Gençoğlu

  Gerçekten kurumsal web tasarım ile ilgili hoş bir içerik hazırlamışsınız. Bu yüzden detaylı bir şekilde inceledim. Umarım bu tür çalışmalarınız devam eder.

 • Yasin Kılınç

  Video da anlatımı oldukça sevdim. Sunu da gerçekten olaya bir renk katmış. Fantastik bir içerik olduğu için elinize sağlık.

 • Ekin Parlak

  Kurumsal web tasarim anlatiminiz son derece cesitli ve guzel olmus. Bizim icin son derece guzel bilgilendirme oldu.

 • Aziz

  Web sitesi yaptıracaktım bu bilgilendirmeyle kurumsal web tasarım firması olmanın değerini anladım. Bundan sonraki projelerimde mutlaka kurumsal web tasarım yapan firmalarla çalışacağım.

 • Alper Çağatay

  Bunu okumadan önce kurumsal web tasarım ile ilgili tek kelime bile bilmiyordum. Detaylı yazınız gerçekten çok yararlı olmuş. Video ise güzel bir özet gibi olmuş. Elinize sağlık.

 • Faruk Berk

  Sizinde söylediğiniz üzere dijital çağda web siteleri firmaların vitrini haline geldi. Bunun için de kurumsal web tasarım yaptırmak oldukça önem arz etmektedir.

 • Mehmet Cevizci

  Kurumsal web tasarım konusunu en iyi anlatan yazı bu olmalı sanırım. Zaten yaptıkları kurumsal web tasarım örneklerinden de anlaşılacağı üzere bu firmadan boyle bi yazının çıkması pek şaşırtıcı değil.

 • Begüm Oktay

  Kurumsal web tasarımı bu kadar derinlemesine ve bu kadar anlaşılır anlatan başka bir yazı yok sanırım. Ellerinize sağlık.

 • Doğukan Halinoglu

  Kurumsal web tasarım yaptırmak isteyenlere gerçekten hoş bir web sitesi sunulmuş, elinize sağlık.

 • Arda Gül

  Kurumsal web tasarım hakkında yazdığınız yazı gerçekten çok başarılı tebrik ediyorum.

 • Zeki Bayuk

  Kurumsal web tasarım denilince akla gelmesi gereken he şeyi harfi harfine anlatmışsınız. Helal olsun yani bu işi yapmayı bilen yaptığı işin inceliklerini başkaları ile bu kadar rahatlıklar paylaşabilen başka bir web tasarım firması daha görmedim. Başarılarınızın devamını diliyorum.

 • Husnu güneş

  Kurumsal web tasarımı yaptırmak isteyenler için çok verimli ve derin bir yazı tebrik ederim

 • Gülnaz Aramacı

  Kurumsal web tasarım hakkında yazdığınızda bu yazı çok doğru bilgiler vermişsiniz aklıma takılan bütün sorulara cevap bulabildim ellerinize sağlık…

 • Alper Polatöz

  Kurumsal web tasarım hakkında bilinmesi gerekenler hakkında yazılmış o kadar yazı varken en kaliteli içeriği burada buldum emeğinize sağlık.

 • Bahar

  Cok guzel bi anlatim olmuş.
  Herkesin bundan faydanabilecegi ve yonlendirebilecegi bir yazi ellerinize emeginize sağlık.

 • seval ozata

  Kurumsal web tasarim hakkinda detayli bilgiler edinebilecegim hos bir sayfa hazirlamissiniz, web sitesi tasarimini sizden yaptiracagim.

 • Halim Usta

  Kurumsal web tasarım ile ilgili birçok içerik okuduk, ama bu içerik kadar açıklayıcı olanı bulamadık. Devam edin böyle şeylere

 • Filiz Sev

  Arkadaşım ile birlikte sağlam bir web sitesi yaptırmak istiyoruz. Sizinle yaptırmak iyi olacaktır. Bizimle iletişime geçin.

 • Burak Mayaoğlu

  Perde firmamız için kurumsal web tasarım yaptırmak istiyorum. Umarım sizin gibi bir firma ile bunu yapabilirim.

 • Web Sitesi Aşığı

  Web sitelerine aşık olan biri olarak sizi yakından takip ediyorum. Özellikle içeriklerinizde sağladığınız çeşitlilik bizi çok mutlu ediyor. Devamm..

 • Mobil Geldi

  Mobil bir dünyada yaşadığımız şu günlerde kurumsal web tasarım anlatırken, mobilden daha fazla bahsetmenizi umut ederdim.

 • Dijital Koç

  Dijital pazarlama alanının önemli bir noktası olan web tasarım için hakiki bir yazı olmuş bro, dahası varsa gönder.

 • Dorukhan yucel

  Mesaj attim bakin ona size tavsiyelerim var internet girisimlerim var kurumsal web tasarim lazim inceleyip donun lutfen

 • Haydar Rızagil

  internette surf yaparken yazınıza rastladım özellikle sunu kısmı son derece yararlı

 • kuzey tekin

  Babamın fırını için bir web sayfası tasarlatmıştık. Gayet başarılı bir çalışma olmuştu. Kurumsal web tasarım yaptığınızı öğrendim. Kardeşimin şirketi için bir web sayfası tasarlatacağız inşallah.

Bir Cevap Yazın

Yirmi − 6 =