Kadıköy Web Tasarım

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Oylama yapılmadı)
İlk oylayan siz olun.
Loading...

Tarihte Körler Diyarı olarak da anılan Kadıköy’de, Haydarpaşa Koyu çevresi ile Moda Burnu arasında yerleşimler başlamıştır ve tarih öncesi önemli yerleşim birimlerinden olmuştur.  Anadolu yakasında yontma taş devrine ait ilk el aletleri İçerenköy’de bulunmuştur. İstanbul’un en eski çanak çömlekçi neolitik kültürü Fikirtepe kültürüdür. M.Ö.658’de Sarayburnu’na yerleşip Bizans şehrinin temellerini atan Bizans, Sarayburnu’nun güzelliğine hayran kalır ve bu güzel yer dururken karşıda yaşayan insanları körlükle vasıflandırır. Körler Diyarı olarak anılmasının nedeni ise buradan gelmektedir. Kadıköy‘ün en önemli sembollerinden olan, “Güç Simgesi” olan Boğa Heykelinin de tarihte önemli bir yeri ve değişik bir hikayesi vardır.

Yaklaşık 150 yaşında olan Boğa Heykeli Fransız heykeltraş Isidore Bonheur tarafından 1860’larda Paris’te yapılmıştır. 1800’lü yıllarda Fransa ve Almanya tarafından paylaşılamayan, sürekli el değiştiren Alsas-Loren bölgesi bu iki ülke arasında devamlı savaşlara neden olmuştur. 1860’larda Fransızlar Almanları bu bölgede yenerek savaşı simgelemesi, Fransızların gücünü ve kızgınlığını anlatmak için yapılmıştır. 1870’lerde Alman General Bismarck  Alsas-Loren bölgesini tekrar ele geçiren Almanya Fransızların gücü de Almanya’ya gider. Ancak hem 1. Dünya Savaşı Osmanlı-Almanya ittifaki hem de 2.Wilhelm ve İttihat ve Terakki Cemiyeti’ne dostluklarından dolayı hediye etmiştir ve Boğa Heykeli Enver Paşa’nın evinin bahçesine konulmuştur. Savaştan sonra Enver Paşa yurt dışı çıkar ve heykel orada unutulur. 50 yıl kadar sonra taşınıp çeşitli mekanlara götürülen heykel 1990’lı yılların başında şimdiki yerine taşınır.

Bütün bu olaylar olurken çökmekte olan imparatorluğun durumuyla doğru orantılı olarak askeri faaliyetler de etkisini hissetirmeye başlar ve 1869 yılında Kadıköy, Üsküdar Sancağı’na bağlanmıştır. 1930’da ise ilçe yapılmıştır. Cumhuriyet Dönemi’nde Ulu Önder Atatürk önderliğinde 6 Ekim 1923’te düşman işgalinden kurtarılmıştır. 1970’li yıllarda Boğaz Köprüsü’nün açılmasıyla deniz trafiği azalmış, köprü trafiği artmıştır. Her geçen yıl gittikçe azalan Kadıköy’ün nüfusu 2016 verilerine göre 452.302’dir. Bunların 204.382’si erkek, 247.920’si ise kadındır. Günümüzde insanların gezmek, eğlenmek ve alışveriş için tercih ettiği gözde semtlerden biridir. Havalar ısındığında insanların  kendilerini çimlere attığı Moda Sahili, renkli ve eğlenceli gece hayatına sahip sokakları Kadıköy’ü 24 saat eğlenceli hale getiriyor.

Kadıköy Web Tasarım Ajansı

İstanbul’un en güzel ilçelerinden olan Kadıköy, iş hayatı bakımından firmaların yoğun olarak bulunduğu bölgedir. Bu nedenle Kadıköy’deki firmalar dijital anlamda ihtiyaçlarını karşılamak adına Kadıköy web tasarım ajanslarına ihtiyaç duyarlar. Kadıköy web tasarım ajansları; seo, sosyal medya, web tasarım, dijital pazarlama gibi konularda firmaların ihtiyaçlarını karşılar. Firmaların dijital ortamdaki görünen yüzü olan web sitesi tasarımı yapan Kadıköy web tasarım ajansı bu bölgede yoğun olarak ihtiyaç duyulan sektörlerdendir.

kadikoy web tasarım

Kadıköy merkezi konumu, eğlenceli mekanları, doğası ve sosyal hayatıyla hem firmaların hem de İstanbul’u seven tüm insanları ortak uğrak noktasıdır. Yoğun nüfusu ve kalabalık yapısına rağmen kafa dinlemek isteyenler için de oldukça uygun bir bölgedir. Web tasarım ajansları bu bölgede oldukça yoğun olarak bulunur. Kadıköy web tasarım ajansı olarak çalışan ekipler Kadıköy çevresindeki tüm sektörlere hizmet edebilir.Bir Cevap Yazın

5 × 5 =