İyi Bir Web Sitesi Nasıl Olmalıdır?

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Oylama yapılmadı)
İlk oylayan siz olun.
Loading...

İnternet dünyasına ilk adımı atmak için düşündüğünüz web sitesi tasarımını yaptırmak için profesyonel bir web tasarım ajansı ve projenizi başarıyla tamamlamanızı sağlayacak bir web tasarım uzmanı ilk şarttır. Web dünyasına hakim, analitik zekaya sahip bir web tasarım firması ile çalışmak, hem sizin işinizi kolaylaştıracak hem de markanızı en iyi şekilde temsil edecek bir projeye dönüştürecektir. İyi bir web sitesi tasarımı istiyorsanız gerçekleştireceğiniz ilk adım sayesinde, web sitesi fiyatları hangi seviyede olursa olsun karşılığını çok geçmeden alacağınıza emin olabilirsiniz. İyi bir web sitesi istiyorsunuz ve başlamak için hazırsanız, hep beraber iyi bir web sitesinin sahip olması gereken özellikleri görebiliriz.

İyi Bir Web Sitesinin Sahip Olması Gereken Özellikler Nelerdir?

Yönetim Panelli Web Tasarım

iyi-bir-web-sitesi-nasil-olmalidir-yonetim-panelli
Yönetim Panelli Web Tasarım

Web sitesi içerisinde yapmanız gereken tüm güncellemeleri ve değişiklikleri basit kullanıma sahip bir yönetim paneli ile gerçekleştirebilirsiniz. Web siteniz içerisindeki her türlü yazı, resim, video, içerik dahil olmak üzere web tasarım anlamında dokunuşlar yapabilirsiniz. İyi bir web sitesine sahip olmak istiyorum diyorsanız mutlaka yönetim paneline sahip olmalı, web sitenizin anahtarını elinize almalısınız.

Mobil Uyumlu Web Tasarım

mobil-uygulama-nedir
Responsive Web Tasarım

Günümüz istatistikleri de göstermektedir ki insanlar vakitlerinin büyük bir kısmını akıllı telefonlara ve mobil cihazlara ayırmaktadır. Bu nedenle dijital ortamda, mobil uyumlu web sitelerine ziyaretçilerin daha fazla giriş yaptıkları gözlenmektedir. Responsive web tasarım olarak bilinen bu özellik, web sitesi için tablet, cep telefonu modellerine göre tasarım anlamında uyum sağlamakta, böylece kullanıcıların bilgiye ulaşmasını kolaylaştırmaktadır. Bir web sitesinin kalitesini artıran mobil uyumlu web tasarım, iyi bir web sitesi için şarttır.

SEO Uyumlu Web Tasarım

backlink-nedir-nasil-alinir
SEO Uyumlu Web Tasarım

Ne kadar iyi bir web sitesi sahibi olursanız olun, arama motorları sonuçlarında yer almıyorsanız hedef kitlenizin hatta daimi ziyaretçilerinizin size ulaşması zorlaşır. Bu nedenle kitlelere ulaşmak istediğiniz anahtar kelimeleriniz (keywords) ile sonuçlarda yer almalı, SEO uyumlu web sitesi altyapısına sahip olmasınız. SEO’ya verdiğiniz önem doğrultusunda SEO uyumlu web tasarım haricinde uzun vadeli SEO çalışması yaptırabilir, arama motorlarında ilk sıralara yükselebilirsiniz. Böylece kitlelerin size ve markanıza ulaşmasını sağlayabilir, etkileşim yaratabilirsiniz. Günümüzde oldukça büyük önem kazanan arama motoru optimizasyonu (SEO) için markalar büyk bütçeler ayırmakta ve devamlı rekabet içerisine girmekten çekinmemektedir. İyi bir web sitesi sahibi olmak için mutlaka yaptırmanız gereken bir özelliktir.

Kullanıcı Deneyimi (UX) Sahibi Web Tasarım

web-tasarim-ajansi-superhero
UX Web Tasarım

İyi bir web sitesi basit, sade ve anlaşılır olandır. Kullanıcı web site açılır açılmaz bilgi sahibi olmak ister. Bu platformun amacı, işlevi, nerede veya kime ait olduğu gibi bilgiler kullanıcının genel anlamda ulaşmak istediği bilgilerdir. Açıklayıcı bir slayt bu görevi yerine getirmekte yardımcı olur. Doğru isimlendirilmiş menüler veya listeler kullanıcın aradığı bilgiye hızlı bir şekilde ulaşmasını sağlar.

Kullanıcının, web sitesi içerisinde hangi hareketleri izleyeceğinin gözetilmesi ve web tasarım aşamasında ön planda tutulması kullanıcı deneyimi sağlar.

Estetik Web Tasarım

web-tasarim-ajansi-dogstudio
Estetik Web Tasarım

Web sitesi yaptırmak isteyen firmalar için estetik değerler çok önemlidir. Kullanıcılar güzel web sitelerinde daha fazla vakit geçirme eğilimindedirler. Bunun için web tasarım aşamasında göze hoş gelen slaytlar ve görsellerin kullanılması dinamizm sağlar. Belli noktalarda videoların yer alması canlılığı artırır. İçerikler ile görsellerin her sayfada orantılı olarak yer alması gerekir. Yazılarla doldurulmuş bir sayfayı kimse okumaz. Bu sayfayı okunur kılmanın en önemli şartı içerik ile ilgili görsellerin düzenli bir biçimde yerleştirilmesidir. Anasayfadan itibaren birbiri ile bütünlük sağlayan menüler, iyi bir web sitesi sahibi olmanın şartlarından biridir. Özellikle kurumsal web sitesi yaptırmak isteyen firmalar estetik web tasarım ilkelerine uyum sağlamalıdır.

Güvenli Web Tasarım

web-tasarm
Güvenli Web Tasarım

Emek verilerek hazırlanmış web sitesi için alınmayan güvenlik önlemleri, dışarıdan gelen saldırılara maruz kalabilir, tüm yapılanların çöpe gitmesine sebep olabilir. Bu nedenle, nasıl bir web sitesi olursa olsun, mutlaka güvenlik eklentileri veya yazılımları yapılmalıdır. Güvenli bir web sitesi arama motorları gözünden de temiz ve başarılı kaynaklardır ve SEO bakımından olumlu etkisi bulunur. İyi bir web sitesi tamamen güvenli olmalı, yönetim paneli, yorum bölümü veya hosting firması sorunsuz olmalıdır.

Hızlı Web Tasarım

hizli-web-tasarim
“Web sitem yavaş açılıyor.” diyorsanız, Reklomastik olarak buradayız 🙂

Bir web site, 5 saniyeden daha hızlı açılmıyorsa o sitenin değeri yarı yarıya düşüyor demektir. Hız, bir web site için olmazsa olmazdır. Bunu biz söylemiyoruz, Google söylüyor! SEO yaptığımız sitelerde ilk önce sitenin hızını arttırmaya çalışırız. Çünkü Google, sitenin açılma hızını çok önemsiyor. Dikkat ettiyseniz, bilhassa rekabeti yüksek sektörlerde, ilk 5 sırada çıkan sitelerin açılma hızı 5 saniyenin altındadır. Zaman her zaman önemliydi, şimdi daha önemli hale geldi. Her şeyi çabuk tüketir olduk ve buna alıştık. Kimse, artık 10 saniye boyunca bir sitenin açılmasını beklemez. Açılmayan siteden hemen çıkış yapılır. Bu, sitenin değerini de düşürür.  Siteden hemen çıkma oranının yüksek olması demek, aynı zamanda ortalama site içinde geçirilen süreyi de büyük oranda düşürecektir. Dolayısıyla arama motoru sizi aşağılara, arkalara atacaktır. Hız işte sadece bu sebeplerle bile çok çok önemli bir bileşendir, önemli bir kriterdir. Web sitenizin 5 saniyeden daha kısa sürede açılmasına önem verin!

Reklomastik Web Tasarım

en-iyi-web-sitesi-tasarimi-ornekleri

Sizi siz yapan değerleri içerisinde barındıran, markanızı en iyi şekilde temsil eden bir dijital platform oluşturulmalıdır.

İyi bir web sitesi sahibi olmak için gereken en önemli detaylardan biridir özgün tasarım. “Size özel” tasarım, markanızı diğerlerinden ayırır, sektörünüzde ve platformlar içerisinde fark yaratmanızı sağlar. Her insanın tarzı, her yiğidin bir yoğurt yiyişi varsa her web sitesinin de kendine ait tasarımı ve dokusu vardır. Kullanıcıya hoş gelen, zevk veren şey web sitesi tasarımı ve dokusudur. Kullanıcılar tarafından sevilen, zihinlere kazınan şey, aslında tüm bu özelliklerin bir arada olduğu web tasarımdır. Reklomastik web tasarım işte budur.Bir Cevap Yazın

Beş × İki =