İnternette Reklam Nasıl Verilir?

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Oylama yapılmadı)
İlk oylayan siz olun.
Loading...

İnternette reklam nasıl verilir gibi soruları bu aralar ajansımızda sıkça duymaya başladık. Müşterilerimizin her biri internet reklamları konusunda geçmişe nazaran bilgiye daha aç görünümündeler. Biz de bu durumdan yola çıkarak, internette reklam nasıl verilir, reklam verirken nelere dikkat edilmeli, bu konu hakkında sizi bu içeriğimiz ile daha iyi bilgilendirelim istedik.

Arama Motoru Reklamları (Adwords)

Arama motorunda sektörünüz ile alakalı reklamlarda yer almanıza yardımcı olan arama motorları reklamlarını firmanız için deneyebilirsiniz. Sem, yani arama motoru pazarlama adına yapabileceğiniz en önemli faaliyet olan Adwords reklamları ile potansiyel müşterilerini çok kolay bulabilir, kısa sürede verimli reklam çalışmaları oluşturabilirsiniz. Adwords reklamları tıklama başı maliyetlerle oluşturulur. Örneğin, ilaçlama yazınca çıkmak için 3 firma reklam vermiş olsun. 1. firma 1 lira ile 1.sırada, 2.firma 0,80 krş ile 2.sırada, 3.firma ise 0,50 krş ile 3. sırada yer alabilir. Fakat adwords mantığı para ile çalışmasına rağmen, Google firmasının kalite ilkesi ile zaman zaman çelişmektedir. Google misyon olarak kullanıcılara aradıkları şey için en iyi web sitelerini sunmayı edinmiştir. Bu nedenle paranın yanında Adwords kalite puanı da sıralamalarda oldukça etkilidir. Kalite puanları nedeniyle, bazen 1 lira veren 3. sırada yer alırken, 0,50 krş veren firma ilk sırada yer alabilir.

Kaliteli Reklam Yaratmak İçin

Reklamlarınızı daha kaliteli hale getirerek, reklam verimliliğinizi arttırmak için sitenizi reklamınızdaki anahtar kelimenize göre optimize etmelisiniz. Reklam metinlerinizde anahtar kelimenilerini mantıklı biçimde geçirmelisiniz. Anahtar kelimeniz ile alakalı bir sayfayı web sitenizde yer vermelisiniz. Bunun yanında iletişim numaralarınızı ilgili bölüme ekleyebilir, konum bilgilerinizi reklama ekleyebilir, web sitenizin diğer saylarınızı reklama ekleyebilir, zaman planlaması ve negatif anahtar kelimelerinizi belirlemelisiniz. Liste halinde kalite puanınızı yükseltmek için yapmanız gerekenler ise şu şekilde:

  • Bütçe sürekliliği ve yeterliliği
  • Web sitesi içeriği ve site içi Seo
  • Reklam metni düzenlemeleri
  • Reklam yan ürünleri düzenleme (iletişim, konum, site sayfa yönlendirmesi)
  • Negatif anahtar kelime belirlemesi
  • Zaman planlaması

Banner Reklamları Oluşturmak

İnternette var olmak yalnızca arama motorunda yer almak ile sınırlı değil. Örneğin bir spor ürünleri satıcısı olduğunuzu hayal edelim. Sporseverlere hitap etmek isteyeceksiniz. Bu sebeple sporseverlerin ziyaret ettiği yerlere banner reklamları verebilirsiniz. Bunun için yine Google’in görsel reklamlar bölümünü kullanabilir, aynı zamanda web sitesi sahipleri ile anlaşarak, kendi bannerınızı web sitesine yerleştirebilirsiniz.

Bu yazımızda internette reklam vermek ile ilgili merak ettiğiniz pek çok konuya basit bir şekilde açıklık getirmeye çalıştık. Umarım sizin için faydalı bilgileri paylaşabilmişizdir.Bir Cevap Yazın

3 × Üç =