Hello Dolly ve Akismet Nedir, Ne İşe Yarar?

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Oylama yapılmadı)
İlk oylayan siz olun.
Loading...

Hello dolly ve akismet WordPress kurulumunda otomatik olarak karşımıza gelen eklentilerdir. Bu eklentileri WordPress kullanan tüm kullanıcılar görmüş veya kullanmışlardır.

WordPress eklenti seçenekleri açısından eşsiz bir kaynağa ve güce sahiptir. Açık kaynaklı olduğundan dolayı gelişmeye son derece müsait olan bu web sitesi oluşturma aracı, eklentileri sayesinde de kullanıcı kitlesini takdiri sayılır ölçüde arttırmayı başarmıştır. Biz de bu yazımızda WordPress kullanan web tasarım uzmanlarının sıklıkla karşılaştığı iki eklentinin ne işe yaradıklarını sizlerle paylaşmaya çalışacağız.

Hello Dolly nedir?

Hello Dolly, Louis Armstrong’un beğenerek dinlenilen eserinden esinlenerek bulunmuş bir eklenti ismi. Bu eklenti web siteniz için fayda sağlamamak ile birlikte tek amacı sizi biraz eğlendirmek. Sitenizin yönetim paneli açılışında her gün farklı bir söylem ve cümle  ile sizi deliler gibi eğlendirmeye çalışan bu eklentiyi kullanıp kullanmamak sizin elinizde, fakat eklenti bolluğunun sitenizi rahatsız edebileceğini, açılış hızınızı azaltacağını bilmeniz gerekir. Reklomastik web tasarım ekibi olarak bu eklentiyi kullanmanızı tavsiye etmiyoruz.

hellodollybanneriAkismet nedir, ne işe yarar?

Akismet, ilk etapta Game of Thrones hayranları için bambaşka bir anlam barındırsa da özünde web siteleri için son derece faydalı bir spam yorum engelleyici bir WordPress eklentisidir. WordPress altyapısının yüklenmesi ile birlikte karşımıza gelen bu eklenti ile web sitemize gelen zararlı yorumları engelleyebilir, sitemizi spam tehlikesine karşı koruma altına alabiliriz. Web sitenizin sağlığı için bu eklentiyi kullanmanızı Reklomastik ekibi olarak tavsiye ediyoruz.

Bu yazımızda WordPress kullanıcıları için son derece tanıdık olan Hello Dolly ve Akismet eklentilerinin ne işe yaradıklarını anlatmaya çalıştık. Siz de web tasarım ile ilgili aklınıza takılan diğer sorular için web tasarım soruları sayfamızı ziyaret edebilir, web sitesi tasarımı ile ilgili detaylı bilgi için de ilgili sayfamıza göz atabilirsiniz. Yazımıza Louis Armstrong’un güzide eseri Hello Dolly ile veda ediyoruz. Spamsız kalın.

 Bir Cevap Yazın

3 × Beş =