Gizli Güç : Web Tasarım Sektörü

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Oylama yapılmadı)
İlk oylayan siz olun.
Loading...

Şu sıralar adını herkes duymasa da herkesin duymasına az bir zaman kaldı. Web tasarım sektörü gün geçtikçe gücüne güç katıp dinamik bir vizyonla ilerleyen, şartlara hızlı uyum sağlayabilen bir alan zira. Hızlı uyum sağlar, çünkü ana dayanak noktalarından birisi de hız. Söz gelimi, işinizde iyiyseniz günde web sitesi hazırlamak pek de zor değil. Hazırladığınız web sitelerindeki hız kalitesi de bir o kadar önemli. Günümüzde yavaş yavaş internete doğru kaydırılan ticaret ve eğitim, belki de bundan on sene sonra çok farklı boyutlar kazanacak. Bundandır ki web tasarım sektörü bu alanların altyapısal ihtiyaçlarını giderme konusunda onlara en büyük desteği verecek.

İyi bir web tasarım firması nasıl olmalı?

Web tasarım sektörü için çok olmasa da rekabet yönünden zengin diyebiliriz. Tüm bu rekabet ortamı içinde firmalar kendilerini bir adım öne çıkaracak nitelikleri arama ihtiyacı hissediyorlar.İyi bir web tasarım firmasında web sitesi tasarımının yanında,yazılı ve görsel içerik hazırlama,sosyal medya yönetimi,fikir desteği gibi faaliyetlerde de iyi olunmalıdır.O halde web tasarım sektörü fonksiyonel ve esnek bir çalışma anlayışını gerektiriyor diyebiliriz.

İşe nereden başlamamız gerekiyor?

Öncelikle SEO nedir ? Web tasarımı nedir ? sorularını tüm teferruatlarıyla yanıtlayabilmeniz gerekir.Bu sebeple kendinize bu konuda bilgi katacak kaynaklara ve kişilere yönelmeniz son derece yararlı olur.Böylece web tasarım sektörü ile tanışma faslınızı tamamlamış olursunuz.

Web tasarım sektörü ve gelişim süreci

Temelleri 1950’li yılların başlarında atılan internet, askeri iletişim sistemi olan SAGE ve ticari havayolu rezervasyon sistemi olan SABRE ile başlangıcını yapmıştır. İnternet 1960’lı yıllarda ARPANET ile bilgisayarlar arasındaki data aktarımını sağlamak maksadıyla telefon şebekeleri üzerinden kullanılmıştır. Bu süreç ARPANET ile başlamış, ardından GML  ile şekil almıştır. GML, bilgisayardaki devasa içeriklerin yönetilmesi amacıyla geliştirilmiştir. 1980 yılına kadar GML ile ilerlenilen yolda, Amerikan Ulusal Standartlar Enstitüsü mevcut sistemin üzerine eklemeler yaparak Standart GML  adıyla modifikasyon bir sistem türetmiş oldu. Bu,kamu hizmeti veren kurumlarda ve araştırma kurumlarında kullanıldı. Daha sonralarında ise İsviçveli bilim adamı Bernars Lee, Web Sayfası Yazım Dili’ni (HTML) geliştirdi. HTML birbirinden farklı yazılı, sesli, sembolik, görsel sayısız içerikte kullanıldı.Anlayacağınız 1980’lere kadar yavaş bir hızla seyreden web tasarım sektörü,1980 sonrası yeni bir boyut kazandı.

İnternetin yayılma süreci

1994 yılından itibaren evlerimize girmeye başlayan internet, web tasarım sektörü oluşumunda yeni bir mihenk taşı oldu.Televizyon ve radyoyla iletişim ihtiyaçlarını gideren nesiller artık yavaş yavaş iletişimdeki devrime ayak uyduruyorlardı. Radyo,televizyon ve interneti bulunuşlarından 50 milyon kullanıcıya kadar geçen zaman bakımından değerlendirildiği zaman radyonun 53, televizyonun 13,internetin de 4 yılda bu sayıya ulaştığını görüyoruz. Ancak günümüzdeki boyutlara gelebilmesi için bir miktar daha yol alınmalıydı. İnsanlar internette vakit harcayabiliyorlardı fakat bir sorun vardı: hız… Bu sorun da ADSL ile giderildi neyse ki. Artık web tasarım sektörü yoluna daha emin adımlarla devam edebilirdi. Ardından daha nice hızlandırmalar ve optimizasyonlarla internet ve dolayısıyla web tasarım sektörü gelişmiş oldu…Bir Cevap Yazın

On − On =