En İyi 5 Online Çeviri Programı

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Oylama yapılmadı)
İlk oylayan siz olun.
Loading...

Teknoloji sayesinde kullanabildiğimiz en güzel özelliklerden biri de online çeviri uygulamalarıdır. Acil çeviriye ihtiyaç duyduğunuzda internet üzerinden kullanabileceğiniz birçok web sitesi ile ihtiyacınızı anında karşılayabilirsiniz.

Yabancı dil öğrenmek için okuduğunuz bir makaleyi daha iyi anlayabilmek veya karşılaştığınız bir kelimenin Türkçe karşılığını öğrenmek adına size yardımcı olabilecek farklı online çeviri programları bulunmaktadır. Akıllı telefonlarınız sayesinde her an her yerde online çeviri programı kullanabilirsiniz.

En Kullanışlı 5 Online Çeviri Programı

Online çeviri hizmeti veren onlarca uygulama veya web sitesi bulmak mümkündür ancak %100 doğru bir çeviri yaptırmak çoğu zaman mümkün olamayabilir. Bu nedenle güvenilir bir online çeviri programı bulmak çok önemlidir. Kullanışlı bir çeviri programı ile doğruluğundan emin olduğunuz cümleler elde edebilirsiniz. Peki, bu alanda en iyi 5 online çeviri programı hangileridir?

5- Translate.com

online-ceviri-programlari-translate

Translate.com, Microsoft servislerine bağlı olup 100’den fazla dil üzerinde online çeviri hizmeti vermektedir.

4- SDL Free Translation

online-ceviri-programlari-sdl

SDL Free Translation, 4o civarı dil üzerinde hizmet sunabilir. Bu online çeviri hizmeti sayesinde sahip olduğunuz belgenizi yükleyerek istediğiniz dile ücret karşılığında çevirebilirsiniz.

3- ImTranslator

online-ceviri-programlari-imtranslator

ImTranslator, Google gibi online çeviri hizmetleri ile bağlantılı olduğundan dolayı fazlaca dil seçeneği mevcuttur. Yalnızca online çeviri değil, çeviri hizmetleri arasında karşılaştırma olanağı tanır. Google, Microsoft ve PROMT gibi çeviri sonuçlarını karşılaştırabilirsiniz.

2- PROMT Online Translator

online-ceviri-programlari-prompt

PROMT, çeviri yapılacak konuyu seçme özelliği ile daha doğru bir online çeviri hizmeti sunmaktadır.

1- Bing

online-ceviri-programlari-bing

Microsoft’a ait bir arama motoru ve online çeviri programı olan Bing, 60 civarı dili anında çevirmenize olanak tanır. Bing, yazdığınız dili otomatik algılayabilmektedir. Aynı zamanda çeviri yapmak istediğiniz dilleri kendiniz belirleyebilirsiniz. Bing ile sesli bir biçimde online çeviri yapabilirsiniz. Böylece metin veya ses biçimde çeviri sonuçlarını alabilirsiniz.

BONUS: Google Translate

online-ceviri-programlari-google

Tüm online çeviri programları arasında deneyimleyeceğiniz üzere en kullanışlı olanları daimi olarak kullanabilirsiniz ancak Google Translate, online çeviri programları arasında belki de en kullanışlı ve hızlı olanı diyebiliriz. Dil seçenkleri, hızı ve doğruluk bakımından diğer servislere oranla oldukça kullanışlıdır. Bu nedenle en iyi 5 online çeviri programı sıralamamızın zirvesinde Google Translate bulunmakta.

 

 

 

 Bir Cevap Yazın

5 × 3 =

Hemen Ara