Adobe Dreamweaver Ne İşe Yarar?

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Oylama yapılmadı)
İlk oylayan siz olun.
Loading...

Adobe Dreamweaver CC programı; web sitelerinin oluşturulmasını, yönetilmesini, bakımının ve devamlılığının sağlanmasını mümkün kılmak için güçlü görsel tasarım araçlarıyla metin tabanlı HTML düzenleme özelliklerini bir araya getirmiştir.

Yazılım, acemi kullanıcıların web sayfalarını oluşturmak için gereken araçlara kolayca ulaşmasını sağlarken, elle kod yazmaya alışkın deneyimli kullanıcılara da gerektiğinde doğrudan kodla çalışma imkanı sağlar. Güçlü web tasarım, kod ve etkileşim özelliklerinin bir arada sunulması hem acemiler hem de deneyimli kullanıcılar için sayısız fayda sağlar.

Adobe Dreamweaver Nedir?

Adobe Dreamweaver, pek çok web geliştiricisinin tercih ettiği bir web tasarım aracıdır. Bir yandan kolayca erişilebilir ve standartlara uygun web siteleri hazırlama ihtiyaçlarına karşılık verirken, diğer yandan da mevcut ve gelişmekte olan pek çok teknolojik çözümle çalışma imkanı sağlayan bir ortamda hem görsel tasarım hem de kod düzenleme araçları sunar.

Dreamweaver, üretim sürecini hızlandırır ve web site yönetimi ve web sitenin devamlılığını sağlamak için gereken araçları sunar. Web geliştirme yazılımları sektöründe lider olan Dreamweaver, web siteleri oluşturma ve bunların devamlılığını sağlama, ayrıca sürekli değişen standartlar, yeni teknolojiler ve kullanıcı ihtiyaçlarını karşılama konularındaki zorlukları aşmanıza yardımcı olmak için ihtiyaç duyduğunuz araçları sağlar.

Adobe Dreamweaver Ne İşe Yarar?

Bir web sitesi oluşturmak için gereken ayrıntılı araştırma ve planlama aşamalarına zaman ayırmak çok önemlidir. Geliştirme için bir strateji oluşturmak daha verimli olmanıza, fikirlerinizi daha iyi ve daha ayrıntılı bir şekilde geliştirmenize ve projenizin kapsamını daha iyi anlamanıza yardım edecek, ayrıca zamanı ve kaynakları daha verimli kullanmanızı sağlayacaktır.

İyi bir web sitesi sezgisel olmalı ve kullanıcılara olumlu ve benzersiz bir deneyim sunmalıdır. Etkin bir web sitesi hazırlarken işe, ilgili web siteyi oluşturma nedenini tanımlama ve özetleme, rakip analizi, akış trafiği ya da taslak hazırlama, web site özelliklerinin nasıl çalışacağını yazılı olarak tanımlama gibi işlemlerle başlayabilirsiniz. Kurumsal web tasarım firmaları bünyesinde bu işlemler için birden fazla insan ya da departman görevlendirilebilir ve bunların tamamlanacağı zaman dilimleri ciddi anlamda çakışabilir. Bu süreç çeşitli şekillerde bölümlere ayrılabilir.

  1. Araştırma
  2. Planlama ve Yapılandırma
  3. Geliştirme ve Tasarım
  4. Test
  5. Devamlılığın Sağlanması

Web siteniz ile ziyaretçileriniz arasındaki bağlantı, kısmen web sitenizin yapısına bağlıdır. Açıklık ve kullanım kolaylığı iyi bir web sitesi için hayati özelliklerdir. Web sitesinin temelini yapı oluşturur. İyi yapılandırılmamış bir web sitesinde dolaşmak ve böyle bir web siteyi kullanmak kafa karıştırıcı ve zor olabilir, ayrıca böyle bir web sitesinin devamlılığını sağlamak da pek kolay olmayabilir. Anlaşılır, iletişim sorunu olmayan ve ziyaretçilerinin kolayca kullanabileceği bir web sitesi oluşturmak için herhangi bir HTML belgesi oluşturmadan önce web sitenin yapısının nasıl olacağını ve web sitesinde kullanılacak dosya ve klasörlerin hiyerarşisini eksiksiz olarak planlamanız gerekir.

Adobe Dreamweaver ile bir web sitesi tasarlarken çalışmaya, genel tasarımı gösteren küçük resimler oluşturarak başlayabilirsiniz. Bu, fikirlerinizi kağıt üzerinde görmek için kullanabileceğiniz hızlı bir beyin fırtınası yöntemidir. Tasarımınızı geliştirirken uygulamanız gereken ikinci adım, başlangıçtaki fikirlerinizin en iyilerini ayıklayarak çok daha ayrıntılı taslaklar oluşturmaktır. Son olarak, seçilen tasarıma göre oluşturulan sayfaların nasıl görüneceğini gösteren eksiksiz örnekler oluşturulabilir. Bu web tasarım sürecinde müşterinizle sürekli olarak görüşmeniz gerekmektedir ki tasarım açısından müşterinizin istemeyeceği örnekler oluşturmak istemeyeceksinizdir.Bir Cevap Yazın

Dört × Beş =

Hemen Ara